Dodaj do ulubionych

~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~

• mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 05.08.20, 21:22

Westerland to spokojny niemiecki kurort na przylegającej do Danii wyspie Sylt. Od 1951 roku burmistrzem tego miasteczka był nigdy nie ukarany za zbrodnie wojenne, w szczególności za rzeź 50 tysięcy cywilnych mieszkańców Woli i setek wziętych do niewoli powstańców, Heinz Reinefarth. A gdyby w tym spokojnym miasteczku zapalić 50 tysięcy zniczy w rocznicę tej zbrodni w sierpniu 2021 roku?
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.08.20, 12:30
      Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 726 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (137), małopolskiego (118), mazowieckiego (107), wielkopolskiego (89), dolnośląskiego (39), łódzkiego (39), podkarpackiego (33), świętokrzyskiego (30), pomorskiego (29), opolskiego (25), zachodniopomorskiego (19), podlaskiego (17), lubelskiego (13), warmińsko-mazurskiego (12), kujawsko-pomorskiego (11) i lubuskiego (8).
      REKLAMA

Resort informuje o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem. To 75-letni mężczyzna i 76-letnia kobieta ze Zgierza, 56-letnia kobieta zmarła w Zgierzu (mieszkanka woj. wielkopolskiego), 82-letni mężczyzna zmarł w Zgierzu (mieszkaniec woj. mazowieckiego), 43-letni mężczyzna z Poznania, 64-letnia kobieta i 83-letni mężczyzna z Warszawy, 78-letnia kobieta z Krakowa, 79-letnia kobieta z Grobli, 70-letni mężczyzna z Gliwic, 83-letni mężczyzna z Tychów, 84-letnia kobieta, 68-letni mężczyzna i 91-letni mężczyzna z Raciborza, 49-letni mężczyzna z Lubaczowa, 88-letni mężczyzna z Rzeszowa, 88-letnia kobieta z Przemyśla oraz 84-letnia kobieta z Łańcuta. Większość osób miała choroby współistniejące.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-koronawirus-w-polsce-najnowsze-dane-6-sierpnia,nId,4654140#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
      • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.08.20, 16:39
        Bronisław Komorowski o kredycie zaufania w stosunku do Andrzeja Dudy: nie jestem bankiem

Była głowa państwa życzy Dudzie, aby uniezależnił się od Jarosława Kaczyńskiego, ale nie udzieli mu kredytu zaufania, bo "nie jest bankiem". Komentując przemówienie prezydenta po złożeniu przysięgi Komorowski powiedział, że "próbował sprzedać stare treści w nowej formie". Tłumaczył, że Duda "ani razu nie powiedział o potrzebie odbudowy wspólnoty, bo musiałby się odnieść do tego, że przyczynił się do jej rozbicia".

Przeczytaj: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Komentarze po uroczystości

Były prezydent wskazywał, że zabrakło mu czegoś o integracji europejskiej. Zapamiętał jednak, że Duda nazwał się demokratą. - Reszta to teatr - powiedział. Komorowski zarzucił obecnej głowie państwa brak wychowania. Uważa, że nie powinien zapraszać na rozmowę Rafała Trzaskowskiego tuż po podaniu wyników wyborów. - To było niegrzeczne - stwierdził. Ocenił jednak, że prezydent Warszawy zachował się całkiem sensownie, przychodząc w kolejnym terminie.

Były prezydent radzi, jak pokonać Prawo i Sprawiedliwość

Komorowski radził opozycji, jak wygrać z PiS. Twierdzi, że potrzebna jest alternatywa dla ludzi o poglądach umiarkowanie konserwatywnych. Taki projekt według byłego prezydenta miał budować Władysław Kosiniak-Kamysz, ale "został zweryfikowany" po I turze wyborów. Komorowski nie jest pewny, czy z tej opcji skorzysta Koalicja Obywatelska. Ostatnia oferta ma pochodzić od Szymona Hołowni, ale była głowa państwa zwraca uwagę, że "lepsze byłoby dogadanie się".
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.08.20, 16:53
      Poseł klubu PiS pod ostrzałem kolegów. Andrzej Sośnierz ostro krytykuje rząd i ministra zdrowia. "Nie ma nad nim kontroli"
      Politycy PiS są wściekli na posła Porozumienia Andrzeja Sośnierza - członka klubu parlamentarnego PiS - który co rusz ostro krytykuje działania rządu w związku z pandemią COVID-19. I to w niełatwym politycznie momencie. Sośnierz w wywiadach wzywa do dymisji Łukasza Szumowskiego i twierdzi, że minister zdrowia jest "najsłabszym ogniwem" walki z koronawirusem. Jego wypowiedziami może zająć się klub PiS na czwartkowym posiedzeniu - wynika z informacji WP.
      • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.08.20, 16:57
        Od kilku dni w Polsce obserwujemy rekordowe dobowe wzrosty nowych zakażeń koronawirusem. Prof. Jerzy Duszyński, prezes Polskiej Akademii Nauk, kierownik zespołu doradczego PAN do spraw COVID-19 uważa, że prawdziwe nasilenie epidemii dopiero przed nami. - Myślę, że zacznie się w połowie września - ocenił w programie TVN24 "Fakty po Faktach".
    • jutta_t Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.08.20, 17:09

Mateusz Morawiecki pogratulował Andrzejowi Dudzie oficjalnego zaprzysiężenia na drugą kadencję. Stwierdził też, że Duda "wygrał wbrew wszystkiemu i wszystkim", a także "mimo wielkiej dysproporcji sił w sferze medialnej". Z wykazu czasu antenowego wynika, że podczas czerwcowej kampanii wyborczej komitet Andrzeja Dudy pokazywano przez ok. 44 godziny, a Rafała Trzaskowskiego - niecałe pięć
    • jutta_t Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.08.20, 17:32

Chora władza ma chore pomysły i tak samo chore "zaplecze naukowe".
      Ale jak "wszyscy" muszą się liczyć z wolą naczelnika, to takie są efekty. "Tęczowa afera" jest tego najlepszym dowodem. Policja nie interweniuje, gdy odpalane są race, gdy ktoś hajluje, czy obnosi się z nazistowskimi symbolami. Brunatne koszule naczelnikowi najwyrażniej nie przeszkadzaj, a tęcza tak.
    • jutta_t Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.08.20, 17:35
      Pogardliwe słowa wypowiedziane przez R.Terleckiego w stosunku do niepokornych aktorów występujących w Teatrze Narodowym :

"Mali, śmieszni ludzie. Wydaje się im, że występują na Narodowej Scenie, a to tylko teatrzyk marionetek"
      i .. odpowiedź J.Englerta :

„Siostrą każdej władzy jest pycha. Pycha domaga się admiracji. Twórczość żywi się buntem, a to się żadnej władzy nie podoba”
    • jutta_t Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.08.20, 17:38
      Piotr Noakowski
      2 dni
      KULTURA TO GRA O ŻYCIE NARODÓW
      a PiS ją tłamsi napaściami na Janusza Gajosa:
      Mazurek: „To prostak”, Gliński: „To nie święta krowa”

W niniejszym post’cie spróbuję wytłumaczyć Panu Ministrowi, co wyprawia:
      Zacznijmy od antropologii: przed 40 000 lat żyli w Europie Neandertalczycy i Homo Sapiens. Ci pierwsi zniknęli, a drudzy to nasi przodkowie. Dlaczego? Odpowiedzią jest Kultura, którą praktykował tylko Homo Sapiens w formie malowideł jaskiniowych i pieśni przy ognisku. Dzięki tej wspólnocie, grupy Homo Sapiens stanowiły po 1500 głów, podczas, gdy grupy Neandertalczyków miały tylko do 150 osobników. Dużym grupom łatwiej było polować na mamuty i przeżyć. Tyle na temat potęgi Kultury bardzo dawno temu.

Dzisiaj nie jest inaczej: tylko w wielkich skupiskach ludzkich, czyli miastach są teatry, muzea, uczelnie, wydawnictwa, etc. i żyją ludzie obsługujący i korzystający z tych urządzeń. Wszyscy oni są oczywiście przeciwnikami zaścianka PiSowskiego:
      ..Aktorzy: Olbrychski, Seweryn, Stuhr’owie
      ..Ambasadorzy: Bosacki, Pełczyńka-Nałęcz, Schnepf
      ..Dziennikarze: Baczyński, Lis, Michnik
      ..Myśliciele: Balcerowicz, Buzek, Sikorski
      ..Pisarze: Gretkowska, Nurowska, Tokarczuk
      ..Profesorowie: Rzepliński, Safian, Strzembosz
      ..Sędziowie: Juszczyszyn, Tuleya, Żurek
      Dobro krajów to nauki ich geniuszy i tylko wspólnota z nimi zapewnia narodom przeżycie.

Zgodnie z tymi prawdami myśliciele zawsze wygrywają z oszołomami, bez względu na to, jakimi zagonami ci ostatni dysponują:
      ..Thomas Mann wygrał z Hitlerem,
      ..Sołżenicyn ze Stalinem a
      ..Olga wygra z Kaczyńskim!
      Zanim Pan Minister Kultury, prof. dr hab. (Boże!) Piotr Gliński wpadnie teraz w czarną rozpacz, to dla ratowanie skóry zalecam mu usłuchać swego mądrzejszego brata i nie pieprzyć takich głupot.

Noblistka, która też nie znosi prostactwa PiSowskiego
    • jutta_t Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.08.20, 19:30
      W lipcu "GW" opisała zeznania kobiety, która twierdzi, że od 9. do 12. roku życia była wykorzystywana seksualnie przez Zdzisława Kurskiego
      - Zostałam zgwałcona przez kogoś, kogo traktowałam jak brata. Krzywdy już nie cofnę, muszę z tym jakoś funkcjonować - mówi Magdalena Nowakowska w czwartkowym wywiadzie
      - Terapeuci nie mieli wątpliwości – i jasno mi to mówili – że wszystkie moje zachowania autodestrukcyjne, okaleczenia, alkohol, próby samobójcze, że to ma bezpośredni związek z krzywdą, jaka spotkała mnie ze strony Zdzisława - zaznacza
      "Wyborcza" 21 lipca opublikowała tekst obszernie przytaczający zeznania dorosłej dziś Magdaleny Nowakowskiej, która twierdzi, że od 9. do 12. roku życia była wykorzystywana seksualnie przez Zdzisława Kurskiego - syna Jacka Kurskiego.

Ojciec kobiety powiedział, że gdy w 2015 r. wpłynęło zawiadomienie do prokuratury o molestowaniu, Jacek Kurski miał go prosić, by wpłynął na córkę w celu wycofania zeznań. Zdzisław Kurski miał wtedy 24 lata, Magdalena - 15. Śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura w Kwidzynie w 2015 r., a w 2016 r., już po tym, gdy Jacek Kurski został prezesem TVP, sprawę przejęła prokuratura z Gdańska.

Rok później śledztwo zostało umorzone, co prokuratura uzasadniła "niespójnymi zeznaniami" ze strony dziewczyny. Jacek i Zdzisław Kurscy zaprzeczyli oskarżeniom Nowakowskiej. Prezes TVP w wydanym po publikacji "Wyborczej" oświadczeniu nazwał tekst "politycznym atakiem".

"Nie zostałam zgwałcona politycznie"

- Zostałam wielokrotnie zgwałcona i nie mogę uzyskać sprawiedliwości. To jest prawda. Nie zostałam zgwałcona politycznie - mówi Magdalena Nowakowska w czwartkowym wywiadzie dla "GW". - Zostałam zgwałcona przez kogoś, kogo traktowałam jak brata. Krzywdy już nie cofnę, muszę z tym jakoś funkcjonować. Ale trudno mi żyć. Chciałabym w końcu przestać się bać, a tymczasem mój oprawca wciąż chodzi po Trójmieście - opowiada.

20-latka mówi też o swoich problemach psychicznych wywołanych - jak zaznacza - traumą związaną ze zgwałceniami. - Na przełomie stycznia i lutego (2015 r. - red.) byłam w psychiatryku na Srebrzysku, bo zaczęły mi się stany lękowe. Aby je rozładować, cięłam się po łokcie. Chodziłam zabandażowana, udawałam, że nic się nie dzieje. (...) Na szczęście na Srebrzysku terapeutka dużo ze mną rozmawiała. Powiedziała, że nie ma sensu, żebym była taka zamknięta w swoim bólu. Poza długotrwałym leczeniem antydepresantami rozpoczęłam więc terapię, która miała mnie przywrócić światu. Trwała pięć lat. Teraz jestem na docelowych lekach. W międzyczasie zaczęło mi się wszystko przypominać - relacjonuje Nowakowska.

- Terapeuci nie mieli wątpliwości – i jasno mi to mówili – że wszystkie moje zachowania autodestrukcyjne, okaleczenia, alkohol, próby samobójcze, że to ma bezpośredni związek z krzywdą, jaka spotkała mnie ze strony Zdzisława. W toku terapii musiałam wszystko to na nowo przejść. Przepracować. Ale nie było łatwo. Mówiłam mojej psycholog różne rzeczy, wychodziło coś dramatycznego i nie mogłam mówić dalej - dodaje.

Syndrom sztokholmski

Kobieta opowiada, że znała Zdzisława Kurskiego "od zawsze", a ich rodziny wspólnie spędzały czas w leśniczówce w Danielinie. - To była sielanka. Trudno w takiej sielance spodziewać się, że coś komuś zagraża - zaznacza.

- Tymczasem Zdzisław zamykał nas oboje w pokoju, był gwałt, a potem – nagroda. Graliśmy po wszystkim w gry planszowe i było OK. Jakby nigdy nic się nie wydarzyło. Wracałam do rodziców i nic nie mówiłam. Były na początku nawet i takie momenty, że cieszyłam się, kiedy widziałam Zdzisława, choć on już mnie wykorzystywał. Teraz wiem, że po prostu miałam syndrom sztokholmski. Kochałam mojego oprawcę jak brata. Przez lata poświęcał mi maksimum uwagi – bawił się ze mną, chodził na ryby, dopiero później zaczął mnie naruszać. Każdy gwałt wypierałam z pamięci - relacjonuje w rozmowie z "Wyborczą".

20-latka była pytana również, dlaczego nie odwołała się od drugiej decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa. - Rodzice mnie pytali, czy chcę się po raz kolejny odwołać. Powiedziałam, że nie mam na to siły, że to za dużo dla mnie na ten moment. Chciałam poradzić sobie z przeszłością sama. Poprzez terapię. A dopiero później zobaczyć, czy będę gotowa walczyć dalej. Byłam już pełnoletnia, więc rodzice zrozumieli i uszanowali - odpowiada Magdalena Nowakowska.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.08.20, 21:29
      Kopalnie czeskie, górnicy polscy. Niedługo nawet 2 tysiące osób straci pracę
      Niedaleko za południową granicą pracuje pod ziemią ok. 2 tysięcy Polaków. Jedni dorabiają do emerytury, dla innych to podstawowe zajęcie. Niedługo stracą możliwość pracy w czeskich kopalniach, bo te zostaną po prostu zamknięte. Co się stanie z polskimi górnikami?
    • jutta_t Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 15:51
      Ryszard Czarnecki i podróże służbowe. Nowe ustalenia w sprawie europosła
      Ryszard Czarnecki może mieć spore kłopoty. Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Wątpliwości budzi aż 100 tys. euro, które Czarnecki pobrał z unijnej kasy. Europoseł odpiera zarzuty.
    • jutta_t Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 15:53
      Ryszard Czarnecki i podróże służbowe. Nowe ustalenia w sprawie europosła
      Ryszard Czarnecki może mieć spore kłopoty. Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Wątpliwości budzi aż 100 tys. euro, które Czarnecki pobrał z unijnej kasy. Europoseł odpiera zarzuty.

Sprawę Ryszarda Czarneckiego zbadała "Rzeczpospolita". Dziennik ustalił, że OLAF prześwietlił sprawozdania europosła z lat 2009-2018.

Ryszard Czarnecki i kręcenie kilometrów

Uwagę unijnych kontrolerów, jak pisze dziennik, zwrócił fakt, że Czarnecki w swoich sprawozdaniach wykazywał, że podróżuje między Brukselą a Jasłem. OLAF miał ustalić jednak, że europoseł nie mieszkał w Jaśle, a w Warszawie. Wątpliwości budzi więc fakt, że pobierał dodatkowe pieniądze za odległość między tymi miastami.

d23hl9u
      Według "Rzeczpospolitej" urzędnicy za zastanawiające uznali również to, że Czarnecki nigdy nie startował w wyborach na Podkarpaciu. Europoseł był wybierany w kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i w Warszawie.
      • jutta_t Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 15:54
        Jednak to nie dodatkowe kilometry budzą największe wątpliwości unijnego urzędu. Uwagę kontrolerów, jak podaje dziennik, przyciągnęły samochody, którymi miał poruszać się Czarnecki. Auta według sprawozdań nie należały do niego, a po sprawdzeniu okazało się, że ich właściciele zaprzeczają, by udzielali europosłowi swoich pojazdów, albo w ogóle Czarneckiego nie znają.
          • jutta_t Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 15:55
            Kontrolerzy OLAF twierdzą, że Czarnecki zawyżał koszty podróży służbowych i w ten sposób mógł otrzymać z unijnej kasy aż 100 tys. euro, które mu się nie należały.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która prowadzi śledztwo w sprawie europosła, nie udziela żadnych informacji na ten temat. Wiadomo jedynie, że przedmiotem postępowania jest możliwość narażenia Parlamentu Europejskiego na niekorzystne dysponowanie mieniem poprzez zawyżanie kosztów podróży służbowych.
            • jutta_t Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 15:56
              Sam Czarnecki w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zapewnił, że nie ma obaw o wyniki postępowania. Podkreślił również, że PE nie zgłaszał żadnych wątpliwości do jego sprawozdań, co jego zdaniem oznacza, że przyjął przedstawione w nich rozliczenia bez zastrzeżeń.

Po publikacji tekstu "Rzeczpospolitej" Czarnecki zamieścił wpis na Twitterze. "Informuje, że podejmę kroki prawne w związku z publikacjami, które pojawiły się dziś i w ostatnich 8 dniach, a dotyczącymi mojego funkcjonowania w PE. Kłamstwa i fakenewsy w nich mają zdyskredytować moją osobę w oczach opinii publicznej..." - napisał.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 16:25
      Koronawirus w Polsce. Ponad 800 nowych przypadków. Prof. Simon: "Realnie zakażeń jest więcej"
      Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 809 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zdaniem prof. Krzysztofa Simona, aby zrozumieć skalę zakażeń, liczbę dziennych przypadków należałoby pomnożyć razy pięć. - Bo 20 proc. osób przechodzi koronawirusa objawowo. A aż 80 proc. objawów nie ma - mówi prof. Simon.
        • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 16:34
          Jeżeli nie będziemy przestrzegać ograniczeń, zakażeń będzie coraz więcej. Rząd powinien zacząć egzekwować noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Po drugie - zalecić politykom, aby w sposób umiarkowany wypowiadali się na temat zdrowia i leczenia, bo utrudniają pracę służbie zdrowia - mówi prof. Simon.
        • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 16:37
          Jak tłumaczy prof. Simon, problemem jest też zachowanie społeczeństwa, które przestało przestrzegać obostrzeń. - Ludzie zachowują się skandalicznie. Wracam z wakacji w Kołobrzegu. W restauracjach, sklepach przebywa cała masa ludzi, którzy nie noszą maseczek ochronnych i nie zachowują dystansu. Polacy przestali przestrzegać zaleceń. Musimy zachowywać dystans, nosić maseczki i myć dłonie - mówi ekspert
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 17:42
      Kopiuj link
      Fundacja Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego tygodnika "Do Rzeczy" otrzymała grant z Ministerstwa Sprawiedliwości na realizację programu anty-LGBT. Projekt "Przeciwdziałanie przestępstwom dotyczącym naruszenia wolności sumienia popełnianym pod wpływem ideologii LGBT" sfinansowano z pieniędzy Funduszu Sprawiedliwości, przeznaczonych dla ofiar przestępstw.
      • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 17:43
        Projekt ma być realizowany w latach 2020-2023. Zakłada m.in. "opracowanie działań zwiększających wiedzę obywateli w zakresie przysługujących im praw w kwestiach łamania praw sumienia ludzi wierzących oraz wolności wyznania"
        Ma też zwiększyć wiedzę Polaków o "problemie oddziaływania ideologii LGBT na osoby wyznające wiarę katolicką oraz przypadków obrazy ich uczuć religijnych"
        Projekt realizować będzie fundacja Strażnik Pamięci, w której władzach jest Paweł Lisicki, redaktor naczelny prawicowego tygodnika "Do Rzeczy"
        Tylko na 2020 r. fundacja otrzymała z ministerstwa Zbigniewa Ziobry, konkretnie z Funduszu Sprawiedliwości dotację w wysokości ponad 600 tys. zł
        - Taki program ma ogromną wagę i jest wyjątkowo potrzebny. Świetnie odpowiada na zainteresowanie społeczne ochroną praw osób, które krytycznie odnoszą się do ideologii LGBT - mówi Onetowi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta
        Jako kierowanie Polski w stronę "talibanu i skansenu Europy" określa z kolei projekt specjalizujący się w tematyce praw człowieka sędzia Dariusz Mazur
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 18:56
      Warszawa. Aktywistka ma trafić na dwa miesiące do aresztu. Akcja policji i blokada
      Warszawa. Policja ma doprowadzić do aresztu aktywistkę Margot z organizacji Stop Bzdurom. Ma tam spędzić dwa miesiące, a sprawa związane jest ze zniszczeniem furgonetki pro-life. Przed siedzibą Kampanii Przeciwko Homofobii pojawiła się grupa ludzi, która zablokowała wejście do budynk
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 20:33
      Protesty w Warszawie po decyzji ws. aresztu dla aktywistki. Akcja policji i blokada
      Protesty w Warszawie. Policja ma doprowadzić do aresztu aktywistkę, która ma tam spędzić dwa miesiące w sprawie związanej ze zniszczeniem antyaborcyjnej furgonetki. Doszło do blokady interwencji funkcjonariuszy. Manifestacja przeniosła się na Nowy Świat, Trakt Królewski jest zablokowany. Aktywistka została zatrzymana, grupa protestujących otoczyła auto, w którym się znajdowała. Na pomniku Mikołaja Kopernika po raz kolejny pojawiła się tęczowa flaga
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.08.20, 23:37
      Wybory na Białorusi. "Polski rząd, MSZ i parlament haniebnie milczą w tej sprawie"
      W najbliższą niedzielę na Białorusi odbędą się wybory prezydenckie. Istnieje uzasadnione zagrożenie, że po raz kolejny zostaną one sfałszowane. - Przewodniczący komisji spraw zagranicznych z PiS mówi, że "sytuacja jest niejasna". Co jest niejasne? To, że po jednej stronie jest reżim, a po drugiej ludzie chcący wolności. Parlamentom zawsze wolno więcej, ich stanowisko nie jest tożsame z rządem. Natomiast w Polsce jest kompletna cisza. To haniebne milczenie rządu, MSZ i parlamentu - mówił w programie "Tłit" Bartłomiej Sienkiewicz. Polityk PO oraz współzałożyciel Ośrodka Studiów Wschodnich obawia się, że po wyborach może dojść do fali represji wobec opozycjonistów. - Dlatego musimy teraz mówić głośno, co tam się dzieje. I ostrzec władze białoruskie przed udziałem w walce z własnymi obywatelami. To się dzieje 200 km na wschód od Warszawy - grzmiał były szef MSW.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka