Dodaj do ulubionych

~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~

• mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 15.08.20, 01:34
      https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/117851371_754388002045360_2850623204465013734_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=ca434c&efg=eyJpIjoibCJ9&_nc_ohc=X5Hulmm8PsEAX_gF100&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&tp=14&oh=0b8f27a6ff07b84f05b6fcd076f0fec2&oe=5F5BC516seremine napisała:

>
      >
      > W tej dramatycznej, epidemicznej sytuacji
      > - Sejm odrzucił niezbędne poprawki Senatu: ☹️
      > ❌20 mld zł ze środków UE na poprawę sytuacji finansowej służby zdrowia (zabezpi
      > eczenie medyczne, respiratory, dodatkowe wynagrodzenia),
      > ❌testy dla służb medycznych: lekarzy, ratowników, pielęgniarzy, laborantów, san
      > itariuszy, pielęgniarek
      >
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 15.08.20, 01:38
      https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/117823329_754388062045354_3121277411346127863_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=ca434c&efg=eyJpIjoibCJ9&_nc_ohc=V1cKhcm46KUAX8BsPG5&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&tp=14&oh=03e2785459ebb5d59922efb3edfb563e&oe=5F5B3458seremine napisała:

>
      >
      > ❌20 mld zł ze środków UE na poprawę sytuacji finansowej służby zdrowia (zabezpi
      > ❌testy dla służb medycznych: lekarzy, ratowników, pielęgniarzy, laborantów, san
      >
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 15.08.20, 02:26

A u nas podobnie - ludzie wykształceni, kreatywni są nic nie warci, każe się im wyjeżdżać lub iść na kasę do biedronki, tylko patologia, roszczeniowcy, z brakiem elementarnej kultury teraz mają się w Polsce dobrze, panoszą się, trzeba im schodzić z drogi a nie daj boże zwrócić uwagę, człek znajdzie się na pogotowiu pobity lub tylko mu ubliżą czy oplują, ot nowa elita

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-usa-demonstranci-w-seattle-zadaja-aby-biali-zwrocili-im-domy,nId,4670542#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 15.08.20, 04:11
      https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/117890071_183612576502346_1380471211244571902_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=110474&_nc_ohc=YXos8qs2mWcAX8e-URR&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=f4f4bc092b7e275cf4cb2082e61983f4&oe=5F5E0ADCseremine napisała:

>
      >
      >
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 15.08.20, 10:26

Wczoraj napluto narodowi w twarz. Nie warto chodzić na żadne wybory. Wszyscy są po jednych pieniądzach, byle się nachapać. O to chodzi w tej całej polityce i po to wszyscy chcą do żłobu. Nawet totalitarnej opozycji nie przeszkadzało tym razem szybkie procedowanie. Przepracowałam 40 lat w budżetówce na stanowisku kierowniczym , często pracowałam po godzinach i w weekendy za darmo. Teraz mam 1800 zł emerytury. Przez 10 lat przed przejściem na emeryturę mieliśmy w budżetówce zamrożone płace, bo Rostowski mówił, że piniyndzy ni ma i nie będzie, a Tusk ,że nie wie gdzie są zakopane. Jednak dla kogo mają być to są. Trochę już żyję na tym świecie i nie mam już złudzeń. Każda władza myśli tylko o sobie. Od dziś koniec z chodzeniem na wybory. To co się wczoraj wydarzyło to przejaw wyjątkowej bezczelności. Mimo tak dużego kryzysu i pandemii władza funduje sobie ogromne 100 procentowe podwyżki płac, a zwykłym ludziom podwyżki cen. Białoruś jak nic. Jedyny Bosak pokazał klasę.Nie wiem czy pójdę kiedykolwiek na wybory, ale jeżeli się zdecyduję to mój głos oddam na Bosaka lub Hołownię.ZWIŃ

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-podwyzki-dla-poslow-kto-glosowal-za-a-kto-przeciw,nId,4670429#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 15.08.20, 11:28
      Grzegorz Szostak
      16 godz.
      HAŃBA...
      Będzie w miarę krótko. Przed chwilą Sejm uchwalił podwyżki dla parlamentarzystów i samorządowców.
      Mając trochę już przeżytych lat nic mnie nie już nie dziwi, i chyba nie może zdziwić.
      W dniu w którym ogłaszana jest recesja, i spadek brutto nasza wspaniała elita polityczna funduje sobie progres dochodów.
      Ja rozumiem też że nie ma grabi, które by grabiły od siebie.....Ale Wasza chciwość i obłuda bije po oczach, czyniąc przy tym z Nas kolejny raz wyborczych superidiotów.
      Po to tylko jesteśmy Wam potrzebni, i tylko po to. Te Wasze kłamstwa, obietnice, jabłuszka i pączki... Mam odruch wymiotny gdy sobie to przypominam. Parafrazując Kazika Staszewskiego powiem wprost WSZYSCY POLITYCY TO PROSTYTUTKI, i tyle...
      Mówi to Wam człowiek który otrzymuje rentę w wysokości 800 złotych miesięcznie. Człowiek chory ma kilka chorób, i zmuszony jest dorabiać do tej haniebnej zusowskiej jałmużny by przeżyć. Więc uważam że jak mało komu, ale mi przystaje by Wam to wykrzyczeć.
      Takich ludzi są tysiące...
      A najbardziej mnie boli że partia za którą stoję od początku - Platforma Obywatelska, z aprobatą i ogólnym zrozumieniem stoi za takim łajdactwem. I to najbardziej boli.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 15.08.20, 17:38
      W poniedziałek po południu, tuż przed obradami Senatu, zbierze się klub Koalicji Obywatelskiej, podczas którego senatorowie będą dyskutować o planowanych podwyżkach dla polityków. Dziś marszałek Senatu Tomasz Grodzki przedstawił senatorom możliwe scenariusze. Poprosił ich o przemyślenie propozycji i próbę przewidzenia możliwych konsekwencji.

Scenariusz pierwszy - opcja atomowa
      Pierwszy scenariusz przedstawiony przez marszałka Tomasza Grodzkiego senatorowie nazywają "opcją atomową". Zakłada on zdecydowany sprzeciw władzom Koalicji Obywatelskiej. Według tego planu, senatorowie nie idą drogą posłów i odrzucają ustawę w całości.

Marszałek przestrzega, że takie działanie może nieść za sobą poważne konsekwencje. - Myślę, że to oznacza Senat poza Koalicją Obywatelską i w konsekwencji rozpad. Sejm odrzuca nasz opór choćby głosami PiS - informuje senatorów.

Scenariusz drugi - poprawki
      W drugim scenariuszu Grodzki zakłada wprowadzenie poprawek do ustawy o podwyżkach. Jednak tu też nie pozostawia złudzeń. Jego zdaniem Sejm szybko je odrzuci, a wyborcy opozycji i tak będą mieli pretensje.

- Liczenie na to, że jak obniżymy podwyżki to zmieni się odbiór zewnętrzny jest naiwnością - uważa Tomasz Grodzki.

Scenariusz trzeci - część senatorów jest przeciw, ale ustawa przechodzi
      W tym wariancie marszałek Senatu zakłada, że część senatorów opozycji zagłosuje przeciw, a inni wstrzymają się od głosu. Mimo wszystko, zapewne dzięki głosom polityków PiS, ustawa przechodzi. Tu również zapowiada konsekwencje.

- Myślę, że ci, co będą przeciw, będą musieli myśleć o starcie w następnej kadencji jako niezależni lub z innych list niż PO - mówi marszałek.

Grodzki zaznacza, że ma w głowie jeszcze kilka innych scenariuszy. Wszystkie warianty i pomysły będą przedyskutowane podczas poniedziałkowego klubu. Marszałek informuje, że chciałby się zająć ustawą jak najszybciej. - Jestem przeciwny przeciąganiu tematu - deklaruje.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 15.08.20, 22:12
      https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/117773154_1958567747611362_4672640522008627642_o.png?_nc_cat=1&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=kulF0r4Cs-MAX8v2Cs_&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=ef3d3cf3b27491cf61de0eb03eafa9f5&oe=5F5F8A49seremine napisała:

>
      >
      >
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 15.08.20, 23:17
      Oliwy do ognia dodaje fakt, że podwyżki wejdą w życie w czasie, gdy gospodarka kraju przechodzi przez trudny okres, a wielu Polaków dopadł kryzys finansowy spowodowany skutkami pandemii i lockdownu.

Matylda Damięcka zabrała głos w tej sprawie. "Uff... na szczęście od marca nie mam pracy, więc to nie z moich podatków" - napisała. W komentarzach nie brakuje osób, które w pełni utożsamiają się z powyższym zdaniem. "Jest mi niedobrze jak czytam co w pierwszej kolejność robi rząd w czasach kiedy społeczeństwu tak trudno" - napisała jedna z nich.Oliwy do ognia dodaje fakt, że podwyżki wejdą w życie w czasie, gdy gospodarka kraju przechodzi przez trudny okres, a wielu Polaków dopadł kryzys finansowy spowodowany skutkami pandemii i lockdownu.

Matylda Damięcka zabrała głos w tej sprawie. "Uff... na szczęście od marca nie mam pracy, więc to nie z moich podatków" - napisała. W komentarzach nie brakuje osób, które w pełni utożsamiają się z powyższym zdaniem. "Jest mi niedobrze jak czytam co w pierwszej kolejność robi rząd w czasach kiedy społeczeństwu tak trudno" - napisała jedna z nich.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 16.08.20, 03:52
      Bogdan Mościcki Do teraz myślałem,że nikt nie potrafi przebić dojarki w jej zachowaniu i jej chciwości,gdy z trybuny krzyczała NAM SIĘ NALEŻY.Jak się ogromnie myliłem.Partia chciwych padalców pokazała nam plując nam w twarz gdzie jest nasze miejsce.Mamy za........ć za miskę ryżu by oni mogli pławić się w luksusie.A ich twierdzenie ,że gdy oseł ma mało to można go kupić ma się nijak to tego gdy weźmie się po uwagę kazus Szumowskiego,wielkiego milionera,któremu żaden grosz nie śmierdzi.Ważne by był jego.A,że ty go nie masz no to trudno,że nie jesteś Szumowskim bo im też SIĘ NALEŻY bo oni też PANY.Natomiast ty jesteś robol i masz na ich dobrobyt za........ć.
    • jutta_t Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 16.08.20, 17:53
      Z netu...

Słuchajcie Platformersi !
      Chciałem wam pogratulować !
      Dzięki waszej pazerności i obłudzie ostatecznie przejrzałem na oczy !
      Głosowałem na was przez wiele lat, choć ostatnio bez przekonania, bo oprócz głośnego poszczekiwania nie macie nic !
      Żadnego programu naprawy polskiej gospodarki , a w sprawach społecznych właściwie chcecie powielić PiS !
      Jednym pociągnięciem WUC -a daliście się podejść , jak dzieci ! A wasze "judaszowe" tłumaczenie , że głosowaliście za podwyżkami po to, żeby "elyty" nie dały się skorumpować, to po prostu minęło szczyty hipokryzji !
      To co widać w dyskusjach, za jednym podniesieniem palca
      straciliście co najmniej 50 % wyborców !
      Jedyna nadzieja w tym, że Trzaskowski ma na tyle jaj, żeby nie oglądać się na wasze obłudne zakazy i zorganizuje nową partię, pod warunkiem , że nie znajdzie się w niej ktokolwiek, kto nie był przeciwko podwyżkom
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 16.08.20, 18:52
      Tysiące uczestników niedzielnego marszu wolności w Mińsku idzie na plac Niepodległości, gdzie mieszczą się budynki administracji rządowej Białorusi. Domagają się odejścia prezydenta Alaksandra Łukaszenki i wypuszczenia z aresztów uczestników wcześniejszych protestów powyborczych.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-wybory-na-bialorusi-marsz-wolnosci-w-minsku-zgromadzil-kilka,nId,4673566#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 16.08.20, 19:12
      Z Netu....
      Przez ostatnie ponad 30 lat brałem udział w wyborach. Przyszedł chyba czas, aby przejść na emeryturę (jako wyborca). Tym bardziej, że nie mam na kogo głosować. Taki smutny moment.
      Niech sobie młodsi układają nowy świat. Bo do starego już się nie da wrócić. Z wielu powodów. Będę oczywiście kibicował mądrym, przyzwoitym ludziom. Mam nadzieję, że takich nie zabraknie. W przeciwnym razie czeka nas katastrofa, której lepiej sobie nawet nie wyobrażać.
      Oczywiście, jak emeryturę zawodową, także polityczną (wyborczą) też można zawiesić wink Warunek jest jednak sztywny - ten badziew polityczny musi zostać przewietrzony, a w jego miejsce powinno napłynąć coś naprawdę sensownego i wartościowego. Nie chcę już więcej słyszeć magicznego słowa 'WARTOŚCI', powtarzanego z uporem maniaka (od lewa do prawa) przez cynicznych polityków i komentatorów. Wolę, żeby te wartości były widoczne i odczuwane przez społeczeństwo (od lewa do prawa).
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 16.08.20, 20:25

Do sprawy odniósł się mecenas Roman Giertych, były wicepremier i minister edukacji narodowej. - Apeluję do Senatorów o odrzucenie ustawy sejmowej w sprawie podwyżek lub przegłosowanie poprawki wprowadzającej ją w życie od roku 2024 – napisał na Twitterze.

Nadanie ustawie mocy obowiązującej od 2024 r. powodowałoby, że podwyżki objęłyby dopiero parlamentarzystów kolejnej kadencji, a posłowie i senatorowie uniknęliby oskarżeń, że przygotowali ustawę dla siebie.
      Obejrzyj: Podwyżki płac ominą budżetówkę. "Błąd, rozdwojenie jaźni"
      Giertych ostrzegł ponadto senatorów, że projekt może być tak naprawdę pułapką na opozycję.

- Przestrzegam opozycję. Moim zdaniem na koniec procesu legislacyjnego może się okazać, że Andrzej Duda ustawy o podwyżkach nie podpisze. Jarosław Kaczyński uwielbia robić takie numery. I wówczas Prezydent zyska poparcie, PiS będzie się z Was naśmiewać do rozpuku, a cnoty raz straconej nie odzyskacie – napisał.
      Politycy wyjaśniają
      Niektórzy politycy opozycji wyjaśniają powody, dla których zagłosowali za podwyżkami. Izabela Leszczyna (PO) podała w sumie pięć argumentów za głosowaniem "za". Jednym z nich jest zadośćuczynienie za to, że "dwa lata temu, bez żadnego trybu, lider PiS - poseł Kaczyński obniżył wynagrodzenie wszystkich posłów o 20 proc., chyba w akcie zemsty za to, że poseł opozycji (Krzysztof Brejza) odkrył aferę nagrodową Premier Szydło".

- To, że wysokość wynagrodzenia władzy ustawodawczej w dużym państwie europejskim jest kaprysem małego człowieka (mam na myśli cechy charakteru) i autorytarnego szkodnika politycznego w jednym, nie przybliża nas do demokracji europejskiej, raczej oddala – napisała Izabela Leszczyna.
      Tłumaczenia Barbary Nowackiej nie przekonały internautów
      Podwyżki dla posłów. Barbara Nowacka mówi o groźbach i wyzwiskach
      Paweł Kowal również wypunktował powody, dla których poparł projekt. Wskazał, że "kwestie wynagrodzenia najważniejszych osób w państwie należy traktować niezależnie od tego kto dzisiaj zajmuje które stanowisko (chodzi o państwowe a nie partyjne podejście)".
      - Działałem w dobrej wierze, zgodnie z sumieniem. Jestem pewien, że podobnie było w przypadku wielu innych posłanek i posłów – zapewnił.
      Zarekomendował przy tym Senatowi przyjęcie sobotnich ustaleń z pewnymi poprawkami. Jedna z nich zakłada, że zmiany w zasadach uposażenia polityków i najwyższych urzędników zawsze są wprowadzane od następnej kadencji, w ten sposób nikt nie będzie decydował o swoich zarobkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
      Tagi: wynagrodzenia polityków, izabela leszczyna, paweł kowal, Romand Giertych, gospodarka, wiadomości, projekt ustawy

KOMENTARZE
      +1
      +1
      WAŻNE
      SMUTNE
      CIEKAWE
      IRYTUJĄCE
      Napisz komentarz
      6h temu
      OburzonaWy macie działać zgodnie z wolą NARODU a nie swoich sumień !!! Wasze sumienia nas nie interesują. Sumienie to sprawa prywatna a nie publiczna i … Czytaj całość

6h temu
      dddPanie Pawle, na wyzsze wynagrodzenie skadaja sie wieksze obowiazki i odpowiedzialnosc, a u naszych politykow tego brak lacznie z panem

6h temu
      wqrwionyJako były wyborca PO (od 2 dni już wyborca Hołowni) muszę przyznać że prezes Kaczyński to geniusz. Zniszczył PO dając podwyżki PiSowi
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 16.08.20, 21:40

Martyna Jakubowicz
      1 godz. ·
      A ja odpowiem posłom i posłankom wielkiej opozycji. Jakbyście inteligentni byli, to byście nie wierzyli Jarosławowi. Teraz podwyżki i hak wbity w wasze plecy, a za chwilę wszystko zmieni, a smród po waszej decyzji pozostanie. Nic nie kumacie, nic, a nicsad Powinniście troszkę psychologii łyknąć, to może by się wyświetliło, jak taka osobowość działa. Do roboty! Ruszcie się wreszcie do roboty, bo tylko słabe popiskiwania słychać. I tak już od dłuższego czasu się dzieje. A potem wielkie zdziwienie przy wyborach. Macie tam jakiegoś chłopaka lub babkę, co ma twardy charakter i tyłek? To niemożliwe, żeby same ciamajdy na opozycji w politykę się bawiłysad A czas leci, a prezes się cieszy, a męty szaleją, a moje wnuki będą zagrożone! A wasze nie? Myśleć, do diabła! Myśleć!
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 17.08.20, 04:55
      Rezydentów, dr Piotr Pisula, tak opisuje siebie i swoich kolegów: „Jesteśmy pokoleniem, które mówi głośno, że w systemie ochrony zdrowia coś jest nie tak i staramy się to zmieniać”. O swoim wejściu w zawód chętnie opowiadają tylko ci zadowoleni. Reszta, borykająca się z absolutnym brakiem wsparcia, boi się wychylać. Wszyscy niepokoją się o przyszłość.
      • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 17.08.20, 04:57

W Polsce brakuje lekarzy, szczególnie młodych. Dominują specjaliści w okolicach 50. roku życia, ale przyjmują nawet tacy, którzy skończyli już 80 lat
        Choć o swojej pracy rezydenci mówią z wielką pasją, wszyscy skarżą się na niskie zarobki i szalone tempo pracy. Szczególnie, że wielu łączy etaty w kilku placówkach. A to sprzyja zmęczeniu, pośpiechowi i błędom. Dlatego wielu z nich decyduje się na wyjazd z Polski
        - Śmieję się, widząc w internecie komentarze, że rezydenci chcą się „nachapać pieniędzy”, że zarabiają 10 tys. zł i jeszcze im mało, więc biorą łapówki – mówi dr Karbownik, który przyznaje, że na początku rezydentury dostawał 2 tys. na rękę
        Skarżą się na presję czasu, pośpiech, brak przerw na posiłek. - Przydałby się, i to szybko, jakiś sensowny system zachęt, a zamiast tego wprowadza się kolejne obostrzenia, Zmiany w Kodeksie karnym penalizujące lekarzy za nieumyślne błędy w sztuce (słynny art. 37), wprowadzone w ramach tarczy antykryzysowej 4.0, budzą ich sprzeciw.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 17.08.20, 05:15
      "Kochani, przez ostatnie 5 lat byłem członkiem PO. To już koniec. Przy największej recesji w historii i dramatach ludzi w ostatnich i nadchodzących miesiącach, podnoszenie pensji o 58 procent, a kilka miesięcy wcześniej podnoszenie kwot na prowadzenie biur i najem mieszkania służbowego, to niewytłumaczalne zachowanie. Tak samo, sięgnięcie po dodatkowe kilkadziesiąt milionów złotych z naszych kieszeni na utrzymanie partii politycznych. Nie mogę tego legitymować, tak więc czas się rozstać i pożegnać" - napisał na swoim profilu na Facebooku Tomasz Cimoszewicz.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 17.08.20, 17:20
      NBP poda dziś oficjalne dane dotyczące inflacji bazowej w Polsce, ale ekonomiści zdążyli już ją policzyć sami na podstawie danych opublikowanych przez GUS w piątek. Wyszło im, że inflacja bazowa jest obecnie najwyższa od 2001 roku i wynosi 4,2 albo 4,3 proc.

Inflacja bazowa nie uwzględnia zmian cen żywności i paliw, bo w dużym stopniu zależą one od czynników, na które nie mamy wpływu, takich jak notowania ropy na świecie, albo pogoda wpływająca na zbiory w rolnictwie. Zmiany cen innych towarów i usług mówią nam znacznie więcej o tym, co dzieje się w realnej gospodarce.

Główny wskaźnik inflacji (ten obejmujący także żywność i paliwa) spadł właśnie do 3 proc. Cel inflacyjny Narodowego Banku Polskiego to 2,5 proc. rocznie.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 17.08.20, 17:28

"Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia. Decyzja kilkukrotnie już odkładana, ale dzięki temu też dobrze przemyślana" - napisał o swojej rezygnacji wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-wiceminister-janusz-cieszynski-odchodzi-z-ministerstwa-zdrow,nId,4675410#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka