Dodaj do ulubionych

...Znany dietetyk i naukowiec ostrzega, że....

30.05.20, 21:15
Znany dietetyk i naukowiec ostrzega, że dalsze wykorzystywanie zwierząt może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Mówi o kolejnym wirusie, jeszcze groźniejszym niż koronawirus SARS-CoV-2. Twierdzi, że taki wirus mógłby zabić nawet połowę ziemskiej populacji.
Obserwuj wątek
    • mala200333 Re: ...Znany dietetyk i naukowiec ostrzega, że... 30.05.20, 21:18


     Naukowiec napisał książkę zatytułowaną "Jak przetrwać pandemię". Twierdzi w niej, że "dopóki istnieje drób, będą istnieć pandemie". Dodał także, że rozwój pandemii nigdy nie jest kwestią "czy, ale kiedy".
     Zobacz także:Nowe zasady od soboty. Prof. Krzysztof Simon o bezpieczeństwie. "Nie jestem samobójcą"
     W książce pisze także o ptasiej grypie. Przypomina najgroźniejszy obecnie szczep wirusa, czyli H5N1, który stwierdzono po raz pierwszy w Hongkongu w 1997 r. Szczep ten wyewoluował na skutek nienaturalnego zagęszczenia drobiu oraz złych warunków sanitarnych. Wybuch epidemii powtórzył się w 2003 roku w m.in. w Kambodży, Chinach, Japonii, Korei Południowej, i Wietnamie. Wtedy zginęło ok. 100 mln ptaków.

     *Czytaj także: *Wybrali odporność stada. Szwecja z największą liczbą zgonów na COVID-19
     Greger twierdzi, że ludzkość musi zrezygnować z masowej produkcji kurczaków. To właśnie zatłoczone fermy są siedliskiem niebezpiecznych wirusów i doprowadzą wkrótce do kolejnych pandemii - uważa. Oprócz zmniejszenia produkcji mięsa należałoby także wprowadzić nowe zasady dotyczące hodowli uwzględniające większą higieną i zastosowanie środków przeciwwirusowych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka