Dodaj do ulubionych

Dzik jest zły. Zjadł dzieciom pierogi ?..

05.06.20, 16:26
Dzik jest zły. Zjadł dzieciom pierogi
Poszkodowani: dzieci, które bawiły się na jednym z legnickich podwórek. Sprawca: dzik, który bezczelnie zwiedzał miasto i dostał się aż na ulicę Oświęcimską. Straty: porcje pierogów, które ofiary miały spożyć podczas przerwy w zabawie.
Obserwuj wątek
   • mala200333 Re: Dzik jest zły. Zjadł dzieciom pierogi ?.. 05.06.20, 16:29
    Policjanci wyruszyli na tę interwencję, po drodze zawiadamiając służby weterynaryjne i straż miejską. Jednak, jak zdradza młodsza aspirant Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, dzik jest służbom dobrze znany, nie jest agresywny i trzeba go było jedynie wyprosić z podwórka. - Prawdopodobnie jest on dokarmiany przez ludzi, więc jest oswojony. To pojedyncze zwierze, które przyzwyczaiło się tak zdobywać pożywienie - wyjaśnia policjantka.
    • mala200333 Re: Dzik jest zły. Zjadł dzieciom pierogi ?.. 05.06.20, 16:29
     Funkcjonariusze na wszelki wypadek zadbali jednak o bezpieczeństwo osób, które znajdowały się w pobliżu zwierzęcia, a następnie przegonili dzika w bezpieczne miejsce. Nie znaczy to jednak, że zwierzak zniechęci się do swojskiego pożywienia, bo od dawna przywykł żebrać o jedzenie na legnickich podwórkach. Niewykluczone, że nawet sądzi, że pierogi z Oświęcimskiej po prostu mu się należały.

     Policja z Legnicy ostrzega jednak, że należy zachować ostrożność podczas takich spotkań. Dzikie zwierzę, nawet przyzwyczajone do ludzi może być nieprzewidywalne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka