Dodaj do ulubionych

~~~~Rozważania ~~~

09.06.20, 18:33
Im słabsza demokracja i ochrona praw człowieka, tym silniejsze są organizacje fundamentalistyczne. Czas zrozumieć, że fundamentalistom nie chodzi o sam zakaz aborcji czy edukacji seksualnej, ale o nowy porządek świata
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: ~~~~Rozważania ~~~ 09.06.20, 18:34
   Od kilku lat Polska stale spada w międzynarodowych rankingach mierzących jakość demokracji czy wolność mediów. Równocześnie w siłę rosną organizacje fundamentalistyczne, których działania rozszerza się na kolejne obszary życia – tak publicznego, jak i prywatnego. Polski ruch antyaborcyjny zajmuje się już nie tylko ograniczeniami praw reprodukcyjnych, ale także homofobiczną nagonką na próby wzmacniania praw osób nieheteronormatywnych oraz ustanawianiem prymatu światopoglądu nad prawami i wolnościami polskiego społeczeństwa. Metodą salami ultrakonserwatyści budują nam państwo wyznaniowe. Otwórzmy oczy na alarmujące metody działania polskich fundamentalistów.
   • mala200333 Re: ~~~~Rozważania ~~~ 09.06.20, 18:35
    Dziennikarki i dziennikarze śledczy, autorzy i autorki Atlasu Nienawiści, politycy, reżyserka, aktywistki, zaangażowana politycznie modelka − to zaledwie kilka z wielu osób, które zostały pozwane przez ultrakonserwatywną organizację prawniczą.
    • mala200333 Re: ~~~~Rozważania ~~~ 09.06.20, 18:36

     Tworząc atmosferę zastraszenia, fanatycy dążą do zakneblowania wszystkich, którzy opisują ich działalność. „To budowanie Polski, gdzie nie będzie nawet miejsca na popartą faktami i dowodami krytykę działań uderzających w prawa człowieka, wolność i godność osób mieszkających w Polsce. Czas zrozumieć, że fundamentalistom nie chodzi o sam zakaz aborcji czy edukacji seksualnej, ale o nowy porządek świata. Organizacje z całej Europy od kilku lat realizują wspólną strategię, która tę ultrakonserwatywną rewolucję stopniowo realizuje” − ostrzega dyrektorka Federacji Krystyna Kacpura.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka