Dodaj do ulubionych

Wyborcze szwindle!!!!!!!!

30.06.20, 13:27
"(...) Po wysypaniu kart z urny, członkowie komisji chcieli je liczyć w podgrupach, czego wyraźnie zakazują przepisy, głosy należy liczyć wspólnie, najlepiej kilkukrotnie, a więc okazało się, że w 'kupkach' jednego kandydata (zgadnijcie którego?) znajdują się głosy oddane na innych i one by pracowały na wynik tego kandydata, gdyż komisja nie chciała ponownie ich sprawdzać, tylko szybko policzyć ilość i pójść do domu. Członkowie w trakcie sprawdzania list wyborców i ich podpisów mieli w rękach długopisy, nie wolno ich mieć, dopiero po mojej uwadze to się zmieniło, mimo kilku uchybień zakończyło się podpisaniem protokołu bez moich uwag" - czytamy w poście.


Nie zgadzała się też liczba kart w urnie z liczbą kart wydanych do głosowania, a urzędującemu prezydentowi "omyłkowo" doliczono kilkadziesiąt dodatkowych głosów.

"Dalej, 30 głosów doliczono Dudzie! Przypadek? Aż 30? Po ponownym przeliczeniu okazało się, że to jednak pomyłka. Komisja pracowała do oporu, aż karty się znowu cudem odnalazły. (przewodnicząca ze sztabu RT). To wszystko w Krakowie, co się dzieje w rejonach stricte pisowskich??" - pyta retorycznie autorka, której post publikuje także na swoim Facebooku Jacek Poniedziałek.

Komentujący sprawę internauci, wyrażali oburzenie i nadzieję, że opisane naruszenia zostały zgłoszone odpowiednim służbom, a nie jedynie opisane w sieci. Zachęcano też, za autorką, by w drugiej turze bacznie przyglądać się pracy obwodowych komisji wyborczych chociażby w roli obserwatora społecznego.

Najpewniej działanie w takim właśnie charakterze miał na myśli Jacek Poniedziałek w komentarzu do udostępnianego posta. Na pytanie Roberta Kozyry, którą komisję bierze, jednak nie odpowiedział.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Wyborcze szwindle!!!!!!!! 30.06.20, 13:28
   tedi55
   1 godzinę temu
   To było do przewidzenia. PIS-owcy, w swojej pięcioletniej kadencji, wielokrotnie dali popis: braku uczciwości, wulgaryzmów i obelg, próby przekupstwa senatorów. To jest cechą tej formacji politycznej.
  • mala200333 Re: Wyborcze szwindle!!!!!!!! 01.07.20, 00:04
   Waldemar Żurek był gościem Elizy Michalik w "Onet Opinie". Sędzia opowiedział w programie o sposobach fałszowania wyborów. Jako przykład podał wpisywanie nieprawdziwych danych do protokołów przez komisje wyborcze. - To jest najbardziej ordynarne fałszerstwo, które niestety czasem może być tłumaczone zmęczeniem - mówił sędzia Waldemar Żurek. - Przy tak zbliżonej liczbie głosujących na jednego i drugiego kandydata, to może mieć ogromne znaczenie – stwierdził.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka