Dodaj do ulubionych

Arbuzowy śnieg...

07.07.20, 19:37
W północnych Włoszech zaobserwowano wystąpienie tzw. arbuzowego śniegu. Mimo że u wielu osób wywołuje zachwyt, naukowcy nie podzielają tego entuzjazmu. Jak dowodzą, nietypowy odcień jest symptomem zjawisk, które niosą negatywne skutki dla natury...
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Arbuzowy śnieg... 07.07.20, 19:38
   Arbuzowy – lub inaczej: czerwony – śnieg zawdzięcza swój nietypowy kolor kwitnącym glonom. Żyją one w pokrywającej go warstwie wody lub pomiędzy kryształkami. Śnieg nie tylko ma kolor przypominający arbuza, lecz po zgnieceniu wydziela woń podobną do zapachu tego owocu.
   • mala200333 Re: Arbuzowy śnieg... 07.07.20, 19:39


    Biagio Di Mauro zaobserwował, że zjawisko arbuzowego śniegu w ostatnich latach występuje coraz częściej. W rozmowie z CNN wyraził przypuszczenia, że do jego pojawienia się w 2020 roku prawdopodobnie przyczyniły się wyższe temperatury i brak obfitych opadów.
    Jak podaje "Gizmodo", im śnieg jest bielszy, tym łatwiej odbija promienie słoneczne. W ten sposób temperatura powietrza pozostaje niska, a lód się nie roztapia. Przez to im większa jest powierzchnia "kolorowego" śniegu, tym planeta bardziej się nagrzewa. Podobną zależność zaobserwowano na Antarktydzie, gdzie w 2020 roku wystąpił z kolei tzw. zielony śnieg.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka