Dodaj do ulubionych

Nie żyje amerykańska aktorka Olivia de Havilland..

26.07.20, 20:16

Nie żyje amerykańska aktorka Olivia de Havilland, znana z roli w filmie "Przeminęło z wiatrem" Victora Fleminga. Za role w innych produkcjach otrzymała dwa Oscary i dwa Złote Globy. Jak informuje amerykański magazyn "Entertainment Weekly", aktorka zmarła w sobotę we śnie w swoim domu w Paryżu. Miała 104 lata.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Nie żyje amerykańska aktorka Olivia de Havill 26.07.20, 20:17
   Olivia de Havilland
   5
   20th Century Fox / Public domain
   OTWÓRZ GALERIĘ

   Olivia de Havilland urodziła się w 1916 roku w Tokio. Po kilku latach z mamą i siostrą przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Uczyła się tańca baletowego i gry na fortepianie, brała udział w szkolnych przedstawieniach. Jej filmowym debiutem była rola Hermii w "Śnie nocy letniej" z 1935 roku. Wystąpiła w prawie 50 filmach, ostatnim był obraz "Kobieta, którą kochał" z 1988 roku.
   Prawdopodobnie największą sławę przyniosła jej rola Melanie Hamilton w "Przeminęło z wiatrem", za którą otrzymała pierwszą nominację do Oscara. Swoją pierwszą statuetkę dostała za rolę główną w filmie "Najtrwalsza Miłość" w 1947 roku. Drugiego Oscara oraz nagrodę Złotego Globa otrzymała w 1949 roku za rolę w filmie "Dziedziczka".
   • mala200333 Re: Nie żyje amerykańska aktorka Olivia de Havill 26.07.20, 20:20
    Olivia de Havilland 1 lipca świętowała 104. urodziny. Nieco ponad trzy tygodnie później aktorka zmarła w swojej paryskiej rezydencji z przyczyn naturalnych, podczas snu. Była ostatnią żyjącą gwiazdą kultowej produkcji - "Przeminęło z wiatrem". Zagraniczne media, w tym BBC czy People, podają, że pogrzeb będzie kameralną uroczystością tylko dla rodziny i bliskich. Msza pożegnalna odbędzie się w Katedrze Amerykańskiej w Paryżu.

    Olivia de Havilland urodziła się w 1916 r. w Japonii. Ostatnie lata życia spędziła w Paryżu. Zdobyła dwa Oscary za role w filmach "Dziedziczka" i "Najtrwalsza miłość". Ale najbardziej kojarzona jest z postacią Melanie Hamilton Wilkes z produkcji "Przeminęło z wiatrem".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka