Dodaj do ulubionych

Sztab Kryzysowy....

30.07.20, 17:29

Koronawirus w Polsce. W Ministerstwie Zdrowia powołano sztab kryzysowy. Rozmowy mają dotyczyć walki z COVID-19. W czwartek odnotowano dobowy rekord zakażeń w Polsce
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Sztab Kryzysowy.... 30.07.20, 17:30
   Na godzinę 15 zaplanowano sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia. Resort ogłosił, że w ciągu ostatniej doby odnotowano aż 615 nowych przypadków koronawirusa. To rekord od początku pandemii w Polsce.

   Wirtualna Polska dowiedziała się, że w sztabie kryzysowym weźmie również udział m.in. szef GIS Jarosław Pinkas. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, podczas posiedzenia może zostać poruszony temat wprowadzenia ewentualnych obostrzeń.

   Po godzinie 16 TVN24 podał że, z budynku resortu wychodził wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Miał poinformować media, że prosto ze spotkania grupy roboczej jedzie na wizytę z premierem.
   • mala200333 Re: Sztab Kryzysowy.... 30.07.20, 17:31
    Wcześniej rzecznik Rady Ministrów Piotr Mueller powiedział w Polsat News, że rozważane jest m. in. wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających do kraju z wybranych państw Unii Europejskiej i spoza niej.
    • mala200333 Re: Sztab Kryzysowy.... 30.07.20, 17:31
     W podobnym tonie wypowiedział się w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dopytywany o to, czy jest możliwy powrót do surowszych restrykcji, odparł, że nie jest to wykluczone. - Szykujemy różne scenariusze i w zależności od tego, który scenariusz będzie się rozwijał, w drugiej połowie sierpnia będziemy podejmowali odpowiednie działania - oświadczył premier.

     Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski przerywa urlop

     Minister zdrowia Łukasz Szumowski przebywa w tym tygodniu na urlopie, ale jak ustaliła Wirtualna Polska, przerywa wypoczynek.

     - Minister Łukasz Szumowski jest każdego dnia w bieżącym kontakcie ze sztabem zajmującym się walką z epidemią. Dziś z samego rana przekazał pilne dyspozycje do wszystkich instytucji zajmujących się walką z koronawirusem, w związku z dość dużym dobowym wzrostem zakażeń, z zaleceniem jak najszybszej realizacji dyspozycji. Na bieżąco odbywa dziś zdalne spotkania ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi - powiedział nam Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka