Dodaj do ulubionych

Dzieci a coronavirus...

31.07.20, 16:22
Według najnowszych badań dzieci poniżej 5 roku życia mają w śluzie z nosa od 10 do 100 razy więcej materiału genetycznego koronawirusa w porównaniu ze starszymi dziećmi i dorosłymi.
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: Dzieci a coronavirus... 31.07.20, 16:23
   Autorzy badania sugerują, że to właśnie dzieci poniżej 5 roku życia mogą przyczynić się do zwiększonej transmisji koronawirusa. Takie założenie jest sprzeczne z dotychczasową narracją. Badania opublikowano po naciskach prezydenta Donalda Trumpa na to, żeby ponownie otworzyć szkoły i przedszkola.
   • jutta_t Re: Dzieci a coronavirus... 31.07.20, 16:24
    Testy z wymazów z nosa wykonano u 145 pacjentów z Chicago z łagodnymi objawami COVID-19. Podzielono ich na trzy grupy: 46 dzieci w wieku poniżej 5 lat, 51 dzieci w wieku od 5 do 17 lat i 48 dorosłych w wieku od 18 do 65 lat.
    • jutta_t Re: Dzieci a coronavirus... 31.07.20, 16:24
     Zespół pod przewodnictwem dr. Taylora Healda-Sargenta ze szpitala dziecięcego Ann & Robert H. Lurie zaobserwował, że "w górnych drogach oddechowych dzieci poniżej 5 roku życia jest od 10 do 100 razy więcej cząsteczek koronawirusa". Ponadto ostatnie badania laboratoryjne wykazały, że im więcej wirusowego materiału genetycznego, tym więcej wirusa można "wyhodować".
     Czytaj także: Koszmarne dane z Polski. Nowy rekord zakażeń koronawirusem
     Jak podaje AFP, wnioski z przeprowadzonych badań, których wyniki opublikowano w czasopiśmie medycznym "JAMA Pediatrics", są sprzeczne z tym, co dotychczas sądzono. Zdaniem rządu USA "dzieci były znacznie mniej narażone na poważne choroby z wywołane infekcją wirusa".
     Autorzy twierdzą, że "małe dzieci mogą znacznie przyczyniać się do rozprzestrzeniania SARS-CoV-2". Dlatego otwarcie przedszkoli i szkół może nie być najlepszym rozwiązaniem. Dzieci będą przebywać w zamkniętych pomieszczeniach, a "zachowania dzieci mogą budzić obawy", co do nasilenia się epidemii koronawirusa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka