Dodaj do ulubionych

Stan przedzawalowy..

08.08.20, 19:17

Jak objawia się stan przedzawałowy? /123RF/PICSEL
1 z 4
Stan przedzawałowy to ostatni moment na ratunek dla serca, a często nawet życia. To tak naprawdę potoczne określenie choroby wieńcowej, które jednak świetnie odzwierciedla zagrożenie. Stan przedzawałowy oznacza, że serce nie otrzymuje właściwej ilości tlenu, a tętnice wieńcowe nie pracują prawidłowo. Przyczyną są poważne zmiany miażdżycowe, a więc odkładanie się cholesterolu w ścianach naczyń krwionośnych. Jakie są symptomy stanu przedzawałowego i w jaki sposób uchronić mięsień sercowy przed martwicą tkanek?
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Stan przedzawalowy.. 08.08.20, 19:19
   Najczęstszą przyczyną zawału serca i choroby wieńcowej jest miażdżyca. To z kolei efekt niezdrowego stylu życia – przede wszystkim braku aktywności fizycznej i diety bogatej w cukier oraz tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Najskuteczniejszą profilaktyką chorób serca jest więc utrzymywanie prawidłowej masy ciała, dbanie o zbilansowaną dietę oraz regularny ruch. Jeśli jednak zmagamy się ze stanem przedzawałowym, niezbędna jest profesjonalna opieka lekarska.
   • mala200333 Re: Stan przedzawalowy.. 08.08.20, 19:20
    Leczenie stanu przedzawałowego obejmuje przyjmowanie leków obniżających poziom złego cholesterolu, a także kwasu acetylosalicylowego, który rozrzedza krew. U osób z innymi chorobami przewlekłymi niezbędne mogą być też środki obniżające ciśnienie tętnicze oraz regulujące poziom cukru we krwi. U niektórych osób wykonuje się też angioplastykę, czyli chirurgiczne poszerzenie tętnic.

    Podstawą leczenia jest jednak zmiana stylu życia – w przypadku osób z nadwagą i otyłością niezbędna jest dieta redukcyjna. Z codziennych posiłków należy wyeliminować cukry proste, sól, a także tłuszcze pochodzenia zwierzęcego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka