Dodaj do ulubionych

~~~~~~~ Polska. Polska~~~…

28.08.20, 16:26


UWAGA!!!☠️
Przed jednym z moich ostatnich koncertów w niedużym mieście w centralnej Polsce, do dyrektora centrum kultury, w którym koncert miał się odbyć przyszła delegacja złożona z kilku panów i zażądała odwołania wydarzenia. Według nich centrum kultury powinno promować tylko czystą, narodową tradycję, a nie obcą, romską czy żydowską. Kategorycznie zażądali, żeby dyrektor podporządkował się ich żądaniom. Dyrektor w zdecydowany sposób odmówił, wezwano ochronę, ale koncert odbył się przy prawie pustej sali.
PIERWSZY RAZ W HISTORII MOJEGO ŻYCIA I WYSTĘPÓW PRZYDARZYŁA MI SIĘ TAKA HISTORIA!
Obserwując rosnącą nienawiść i agresję w dyspucie publicznej, co raz częstsze dzielenie na "obcych" i " swoich" może skutkować podobnymi incydentami.
Dla ostrzeżenia:
" Obowiązkiem narodu niemieckiego jest zapewnić, aby jego język i literatura były czyste i bez domieszek jako wyraz tradycji narodowej. "
" Duch nieniemiecki musi zostać wypleniony z bibliotek publicznych."
" Żądamy od studentów niemieckich chęci i zdolności do przezwyciężenia żydowskiego intelektualizmu i związanych z nim oznak liberalnego upadku ducha niemieckiego. "
" Żądamy wyboru studentów i profesorów według kryterium zapewnienia bezpieczeństwa myślenia w duchu niemieckim."
" Żądamy, by niemieckie uniwersytety były ostoją niemieckiej tradycji narodowej i miejscem walki siły ducha niemieckiego."
fragmenty " 12 Tez" Niemieckiego Związku Studentów z 1933 roku.
Potem było palenie książek, a parę lat później w Auschwitz, Treblince...palono już ludzi.
Wielokrotnie na swoich koncertach tłumaczę, że zło jest zawsze, ale problemem są dobrzy ludzie, którzy nie potrafią się zjednoczyć i wspólnie przeciwstawić się złu. Jak uczą Rabbi Shlomo Carlebach, Marian Turski, Jak Karski: Obudźmy się, bo niedługo może już być za późno
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 16:47
   https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/118590422_10216218238000205_2429293885467659318_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=8024bb&_nc_aid=0&_nc_ohc=cqkU_9p3ImMAX-KFxIT&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=b1b20e0936ca27b0fe701744ba32ea0c&oe=5F6D23AB
   • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 17:00
    Białoruś wciąż tonie w protestach po wyborach prezydenckich. Aleksander Łukaszenka próbuje odciąć kraj od wpływów Zachodu. - Musimy zadbać o to, by Polacy na Białorusi nie stali się ofiarami tej sytuacji politycznej - mówi Krzysztof Szczerski.
   • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 18:03
    Według naszych informacji, PiS ma dodatkowo grozić Solidarnej Polsce, że nie podzieli się z nią subwencją budżetową przysługującą partiom politycznym. Jak słyszymy, Kaczyński jest niechętny oddaniu milionów złotych swoim mniejszym koalicjantom. Tym bardziej, że Senat zablokował w sierpniu możliwość ustawowego zwiększenia subwencji, co jeszcze mocniej utrudni sytuację partii rządzącej.

    Polityk Solidarnej Polski: Doszliśmy do punktu krytycznego

    Tym jednak "ziobryści" się nie przejmują. Oni, podobnie jak "gowinowcy" z Porozumienia, uważają, że PiS i tak będzie musiało się podzielić pieniędzmi z koalicjantami. Ich zdaniem jest to element negocjowanej umowy koalicyjnej.

    Bardziej polityków Solidarnej Polski zajmują wspomniane już przecieki medialne, uderzające w ich partię. "Ziobryści" traktują je jako "straszaki" i próby pogrożenia palcem.
   • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 11.02.21, 00:01

    Lech Kaczyński 2008 r.
    "Demokratyzacja mediów publicznych poprzez wprowadzenie zasady, że rząd mianuje szefa telewizji, nie tylko zasługuje na krytykę, ale także na wyśmianie".

    Nic tak pisowcom dobrze nie wyszło jak rekomunizacja państwa.
   • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 11.02.21, 00:02

    Lech Kaczyński 2008 r.
    "Demokratyzacja mediów publicznych poprzez wprowadzenie zasady, że rząd mianuje szefa telewizji, nie tylko zasługuje na krytykę, ale także na wyśmianie".

    Nic tak pisowcom dobrze nie wyszło jak rekomunizacja państwa.
   • black_jotka Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 16.02.21, 05:37
    mala200333 napisała:

    > https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/118590422_10216218238000205_
> 2429293885467659318_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=8024bb&_nc_aid=0&_nc_ohc=cqkU_9p3
> ImMAX-KFxIT&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=b1b20e0936ca27b0fe701744ba32ea0c&oe=5F
> 6D23AB
    >

    https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/q-ik9kuTURBXy80MWI5MDA0Zi02YzM3LTRlNjgtOWVmMi1iMGZiMjNmZWUwNDAuanBlZ5KVAwHNAjnNFWDNDAeVAs0DnQDDw4KhMAGhMQE
    • black_jotka Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 16.02.21, 05:38
     Jak przekazuje RP.ONLINE, jedna z platform zajmuje się "zaostrzonym prawem aborcyjnym w Polsce". Umieszczono na niej postać leżącej kobiety z napisem "Prawo aborcyjne", której krzyżem wbija kołek karykaturalna postać. Portal zamieszcza zdjęcie, pod którym widnieje podpis: "Ta platforma zajmuje się zaostrzonym prawem aborcyjnym w Polsce: lider rządzącej partii PiS, Jarosław Kaczyński".
     • black_jotka Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 16.02.21, 05:39
      W związku z tym Konsulat Generalny RP w Kolonii skierował protest do organizatorów i autorów projektu. "Rozumiemy i szanujemy charakter nadreńskiego karnawału, ale nie powinien on ranić uczuć i wartości religijnych, które mają wyjątkowe znaczenie nie tylko dla Polaków, ale i dla wielu ludzi na świecie" - oświadczył
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 17:34
   Jak...

   pisze piątkowa "GW", założenia do projektu MKiDN są zawarte w dokumencie, który powstał w rządzie PiS na bazie tłumaczeń przepisów francuskich i niemieckich. Główna różnica między tymi projektami - jak pisze "GW" - "dotyczy tego, czy nowe przepisy będą działać wstecz, jak chcą "ziobryści" i "część PiS".

   Czytaj też: Zbigniew Ziobro nadzorował śledztwo w sprawie nielegalnego finansowania własnej partii. Zostało umorzone. Znamy oficjalne uzasadnienie
   "Ludzie z resortu kultury wspierani przez premiera Mateusza Morawieckiego postulują, by przepisy dotyczyły tylko nowych transakcji. Koncerny medialne nie byłyby więc zmuszane do odsprzedaży aktywów, ale nie mogłyby powiększać stanu posiadania. Dlatego radykałowie uważają, że wiceminister kultury Paweł Lewandowski "chce wybić zęby ustawie" - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

   Z kolei "umiarkowani", jak podaje "GW", mają argumentować, że przyjęcie łagodniejszej wersji sprawi, że UE "nie będzie się czepiać ustawy".

   Czytaj też: Różne warianty dekoncentracji mediów. Wciąż nie ma ostatecznej decyzji Kaczyńskiego
   "Międzynarodową awanturę PiS ma jak w banku"

   "W przypadku przyjęcia ostrzejszego projektu międzynarodową awanturę PiS ma jak w banku, i to nie tylko na szczeblu unijnym. Według naszych informacji w czasie ostatniej wizyty w Warszawie sekretarz stanu USA Mike Pompeo dał do zrozumienia politykom PiS, że działanie na szkodę amerykańskich korporacji spotka się z ostrym sprzeciwem Stanów Zjednoczonych" - czytamy w gazecie.

   Przypomniano w niej, że te korporacje to nie tylko Discovery - właściciel TVN, ale także fundusz inwestycyjny Kohlberg Kravis Roberts&Co.LP (KKR), który rok temu kupił 43,5 proc. udziału w koncernie medialnym Axel Springer i stał się współwłaścicielem wydawcy m.in. serwisu Onet.pl., tabloidu "Fakt" oraz tygodnika "Newsweek Polska".

   Jak wskazuje dziennik, ustawa dekoncentracyjna może zmusić wiele korporacji medialnych do pozbycia się aktywów. Chodzi o Polsat Zygmunta Solorza i amerykańską korporację Discovery, a także Agorę, niemieckie firmy Bauer Media (RMF FM), Ringier Axel Springer Polska (Onet, „Newsweek”, „Fakt”), Polska Press („Polska The Times” i gazety regionalne).

   Według "GW" nowymi regulacjami, które są planowane, nie byłyby objęte media państwowe ani koncern o. Tadeusza Rydzyka.
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 17:42
   Jarosław Kaczyński na urlopie uważnie przyglądał się sytuacji w swoim obozie. Prezes PiS wraca, by uporządkować sprawy i załagodzić spory w Zjednoczonej Prawicy. Czeka go trudne zadanie.
   • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 18:01
    Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro (EASTNEWS, Fot: JACEK DOMINSKI)
    Na niepodległość w obozie władzy wybija się Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry. I nie zamierza odpuszczać. Partia ministra sprawiedliwości od wyborów prezydenckich jest w politycznym uderzeniu.

    A to nie podoba się ani Jarosławowi Kaczyńskiemu, ani Mateuszowi Morawieckiemu.

    Solidarna Polska i PiS. Atak i kontratak

    Żądanie wypowiedzenia antyprzemocowej konwencji stambulskiej; domaganie się od polskiego premiera weta na szczycie Rady Europejskiej ws. budżetu UE; ostra krytyka społeczności LGBT; ofensywa wobec organizacji pozarządowych; spór z szefem Polskiego Funduszu Rozwoju, zaufanym Mateusza Morawieckiego Pawłem Borysem; uderzanie w ministrów z PiS i Porozumienia: Dariusza Piontkowskiego (edukacja) i Jadwigę Emilewicz (rozwój) - to tylko kilka dowodów na to, że to formacja ministra sprawiedliwości chce być dziś najbardziej słyszalną na tle pozostałych, tworzących Zjednoczoną Prawicę partii.


    Ta nadaktywność Zbigniewa Ziobry i jego ludzi w ostatnich tygodniach nie podoba się w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. A już na pewno drażni premiera Mateusza Morawieckiego i jego współpracowników.

    Szef rządu wciąż może liczyć na wsparcie ze strony Jarosława Kaczyńskiego. I stara się to wykorzystać.

    Część polityków Zjednoczonej Prawicy - bliskich Morawieckiemu, a przeciwnych działaniom Ziobry - postanowiła w ostatnich dniach przypuścić kontrofensywę wobec formacji ministra sprawiedliwości.

    Z inicjatywy Nowogrodzkiej - przy akceptacji Jarosława Kaczyńskiego - ograniczono uczestnictwo polityków Solidarnej Polski w programach w TVP, a do mediów co dzień wypuszczane są kontrolowane przecieki: o scenariuszu przyspieszonych wyborów do parlamentu i stworzeniu nowej większości parlamentarnej bez Ziobry ("DGP"), rozważaniu przez Kaczyńskiego usunięcia partii ministra sprawiedliwości z rządu ("Rzeczpospolita") czy wręcz próbach likwidacji Solidarnej Polski i przejęcia jej posłów przez PiS ("Polityka").
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 18:10
   Ludzie ministra sprawiedliwości nie mają wątpliwości: za tymi przeciekami mają stać politycy obozu władzy bliscy premierowi. - Presję wywieraną na nas w ostatnich dniach bardziej odbieramy jako akcję Morawieckiego i jego ludzi, a nie Nowogrodzkiej - przyznaje w rozmowie z Wirtualną Polską przedstawiciel Solidarnej Polski.

   Nie da się ukryć, że konflikt Zbigniewa Ziobry z Mateuszem Morawieckim trwa. Ludzie ministra sprawiedliwości przekonują, że w ich ofensywie - która nie podoba się premierowi - chodzi przede wszystkim o kształt prawicy i obronę kluczowych dla niej wartości. Zdaniem Solidarnej Polski, środowisko bliskie Morawieckiemu, ale także znaczna część PiS, tę walkę o prawicowe wartości odpuszcza.

   - My nie musimy być za wszelką cenę u władzy. My jesteśmy w życiu publicznym po to, by wdrażać nasze idee - przyznał w programie "Tłit Wirtualnej Polski" minister środowiska Michał Woś, jeden z najbliższych współpracowników ministra sprawiedliwości.

   - Jesteśmy realnie zaniepokojeni tym, co proponuje Nowogrodzkiej premier Morawiecki, bo to jest odpuszczanie wartości. A jeśli zaczniemy odpuszczać, to przegramy - mówi inny z polityków partii Zbigniewa Ziobro.

   dfrfn2h
   Jak przekonuje: - Morawiecki jako premier miał zamknąć spory z Komisją Europejską, a tylko je nakręcił. Dał instytucjom unijnym realne narzędzia nacisku na Polskę. Doszliśmy do pewnego punktu krytycznego, kiedy nie możemy dalej milczeć, a i tak jako Solidarna Polska podnosimy nasze uwagi bardzo delikatnie. Robimy to dlatego, żeby nasz elektorat zdał sobie sprawę, na jak dalekie ustępstwa idzie PiS.

   Pytany przez nas o całą sytuację Sebastian Kaleta, wiceszef resortu sprawiedliwości i jeden z czołowych polityków Solidarnej Polski, stara się być bardziej dyplomatyczny. Ale wyraźnie zaznacza: - Mamy bardzo ambitne plany legislacyjne. Do wyborów szliśmy wspólnie, proponując odważną i reformatorską agendę. Nie ma żadnego powodu, byśmy mieli z tych zobowiązań wobec wyborców i naszego państwa zrezygnować.

   Jarosław Kaczyński coraz bardziej uzależniony od Zbigniewa Ziobry

   Czy Jarosław Kaczyński po powrocie z urlopu zawęzi pole działania Solidarnej Polski? To może być trudne - i wiedzą o tym nawet politycy PiS.

   dfrfn2h
   Prezes partii rządzącej - jak zauważają obserwatorzy życia politycznego w Polsce - jest dziś coraz bardziej uzależniony od Zbigniewa Ziobry.

   - Trudno jednak będzie nam zarzucić nielojalność, bo my po prostu, w ramach naszego obozu, walczymy o utrzymanie agendy, z którą szliśmy do wyborów - tłumaczy poseł Solidarnej Polski.

   W przyszłym tygodniu - jak się dowiadujemy - zaplanowane są spotkania na szczycie liderów Zjednoczonej Prawicy. Wtedy zaczną zapadać kluczowe decyzje odnośnie do przyszłości całego obozu władzy. Ich finału można się spodziewać za kilka tygodni.
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 18:50
   Nowy szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau zapewniał w piątek 28 sierpnia w Berlinie, że ambasador RFN w Polsce "zawsze był i będzie" oraz apelował o cierpliwość. - Wielką cnotą dyplomacji jest dyskrecja - ucinał Rau pytania dziennikarzy. Szef polskiej dyplomacji uczestniczył w stolicy Niemiec w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE i przy tej okazji rozmawiał z niemieckim ministrem SZ Haiko Maasem.

   - Procedury miały miejsce zgodnie z konwencją wiedeńską, zgodnie z dobrymi obyczajami dyplomatycznymi. Może rzeczy dość długo się przeciągały, ale takie rzeczy się zdarzają, tak że proszę o wyrozumiałość - mówił. I zapewniał, że między Polską a Niemcami jest "kontynuacja relacji", a rozmowy z Maasem dotyczyły wielu dwustronnych tematów.

   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-szef-msz-prosi-o-cierpliwosc-ambasador-niemiec-zawsze-byl-i-,nId,4697539#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 19:59
   Zbigniew Ziobro pod lupą prokuratury. Media: śledztwo ws. "kongresu klimatycznego" umorzone
   Zbigniew Ziobro miał zorganizować "kongres klimatyczny", który okazał się zjazdem partyjnym Solidarnej Polski. Teraz - jak ujawniły media - śledztwo w tej sprawie zostało umorzone. Dodatkowo prokuratura nie chce ujawniać szczegółów oraz dokumentów ze śledztwa.
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 20:05
   https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/118391110_1854310478056419_4510981338433765211_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=S_4riEFjevwAX8D1Rl5&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=14395550c5946f46a6f7a6d5f807415d&oe=5F6D6BBF
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 20:19
   Główny Inspektor Sanitarny przedstawił nowemu ministrowi zdrowia listę zmian w systemie walki z epidemią. Chce, aby to lekarze rodzinni wzięli na siebie obowiązki kontaktów z osobami, u których występują objawy COVID-19. Inspekcja sanitarna, mimo największej mobilizacji w swojej historii, do spraw związanych z epidemią mogła oddelegować jedynie 5800 pracowników. Przy liczbie 700-900 przypadków zachorowań dziennie nie wyrabiają się z pracą.

   Inspektorzy nalegają, aby ruszył elektroniczny system generowania dokumentacji o kierowaniu na kwarantannę i do nadzoru epidemicznego. Z kolei laboratoria, które podają błędne wyniki lub spóźniają się z raportami, mają tracić licencje. Wszystko to spowalnia pracę służb przy śledzeniu ognisk zachorowań, a stawką jest to, czy jesienią poradzimy
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 20:23
   Anna Schmidt-Rodziewicz: Moja wypowiedź stała się paliwem do walki politycznej
   Anna Schmidt-Rodziewicz, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, wywołała burzę słowami o "narzucającej swoje prawa mniejszości". - Niestety, moja wypowiedź została źle zrozumiana i staje się paliwem do walki politycznej - mówi Wirtualnej Polsce.
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 23:23
   RÓŻAŃCE ŻOŁNIERZY. CHRYSTUSA produkują firmy zajmujące się produkcją militariów.
   Wykonane są one z ekstremalnie wytrzymałej linki używanej w armi do produkcji spadochronów. Na lince-ciężkie 1cm średnicy kulki ze stali, a krzyż, jest tak wykonany i wyprofilowany, by wbijał się w ciało. To broń.
   Niech mi ktoś powie co ten fanatyzm ma wspólnego z wiarą?
   • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 28.08.20, 23:28
    Kiedyś młodzi bandyci byli "satanistami", potem "skinami", później przez lata KIBOLAMI, a teraz są Armią Boga i chodzą do kościoła
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 06:07
   UDOSTĘPNIJ
   KOMENTUJ (3718)
   Ponad 3 tys. ogłoszeń o pracę dla nauczycieli pojawiło się na stronach kuratoriów oświaty tylko w tym tygodniu. Nauczyciele odchodzą z różnych powodów, również z obawy przed zakażeniem koronawirusem. Dyrektorzy mają natomiast kolejny ból głowy, bo obok zagwarantowania uczniom bezpieczeństwa w dobie pandemii, muszą jeszcze szukać kadry pedagogicznej   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-nauczyciela-zatrudnie-od-zaraz,nId,4697381#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • jutta_t Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 16:44
   Prokuratura Ziobry umarza postępowanie w sprawie nielegalnego finansowania zjazdu partii Ziobry z pieniędzy Parlamentu Europejskiego ⚠️ Zgłoszenie w tej sprawie złożyła Nowoczesna. Dość bezkarności!
   ➡️ wi
  • jutta_t Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 16:50

   Dorota Kalińska - Łuczak

   Polska dla Polaków? Dla jakich? Takich, jak ten na zdjęciu?
   Ten "prawdziwy Polak" zaatakował syna naszego sąsiada idącego z 9-letnim bratem bo kolor jego skóry był zbyt śniady a oczy za ciemne. Poturbował też ich matkę. Mojego męża, który zwrócił mu uwagę i dzwonił po policję, potraktował z kopa w twarz, rzucił się na niego i dusił. Dwóch rosłych facetów nie mogło mu dać rady bo facet był najarany jakimś gównem, albo dopalacze i alko zrobiły swoje. Darł się POLSKA DLA POLAKÓW a w oczach miał szaleństwo.
   Nie chcę takich Polaków.
   Polakiem jest mój sąsiad z rodzina, chodź nie urodził się w Polsce, ale tu mieszka, tu pracuje, tu wychowuje dzieci. Jest miły uczynny i przyjacielski.
   A ten "prawdziwy Polak" niech spierdala.
   qrwa co się dzieje z tym krajem...
  • jutta_t Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 16:53
   https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/118597472_3600499669981727_5519914910061894385_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=EqGz8O9gt64AX_dKTA0&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=de012d53d36f7fa08219a5dc77d080aa&oe=5F719141
  • jutta_t Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 16:58
   https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/118615686_3383530371776596_4202873450947966129_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=110474&_nc_ohc=jHDX_HVboGMAX-nwCzz&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=3eb5754f31afe805e3518e9fafc0a7d3&oe=5F70339D
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 17:39
   Koronawirus w Polsce. Lekarze buntują się przeciwko pomysłom Ministerstwa Zdrowia. Dr Jacek Krajewski: Strategia walki z COVID-19 jest nierealna
   Lekarze POZ nie zostawiają suchej nitki na zapowiedzianej przez Ministerstwo Zdrowia strategii walki z COVID-19. – Nie możemy wprowadzać COVID-19 do miejsca, gdzie są przyjmowane dzieci i osoby przewlekle chore. To tykająca bomba – mówi dr Jacek Krajewski, prezes Federacji "Porozumienie Zielonogórskie".
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 18:00
   "Skierujemy sprawę do prokuratury" - napisał na Twitterze Marek Gróbarczyk. To jego reakcja na awarię oczyszczalni "Czajka" w Warszawie. Minister podkreśla, ze Rafał Trzaskowski "ponosi pełną odpowiedzialność za skażenie Wisły".
   • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 18:02
    Inny politycy obozu rządzącego również nie oszczędzają Trzaskowskiego. W mediach społecznościowych publikują krytyczne wobec prezydenta stolicy komentarze. O krok dalej poseł Janusz Kowalski. Pisze o "zawieszeniu Trzaskowskiego i ustanowieniu zarządu komisarycznego w Warszawie
    • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 18:03
     Przypomnijmy, że o problemie napisał w sobotę sam Trzaskowski. "Właśnie dowiedziałem się, że doszło do awarii rury przesyłowej do 'Czajki'. Właściwe służby już zostały poinformowane. Na czas awarii uruchomiliśmy ozonowanie. Powołałem sztab" - podkreślił prezydent Warszawy
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 18:09
   temu
   Z tego co mi wiadomo a było o tym głośno ostatnią awarię sponsorował i nadzorował rząd, wojsko nawet wybudowało przez Wisłę awaryjny rurociąg do przepompowania ścieków, więc raczej wina jest po stronie rządzących i wykonawców że należycie nie dopilnowali budowy i tu pan Trzaskowski nie jest nI czemu winien...
  • jutta_t Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 20:47
   https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/118580343_3905688822780263_5073177500701135765_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=110474&_nc_ohc=9ppmB0xav40AX-sictZ&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&oh=61cbb08450bf3711f54d5e9e28292581&oe=5F708080
  • jutta_t Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 29.08.20, 21:01
   Ustawa dekoncentracyjna może wywołać kryzys, który będzie powtórką z ustawy o IPN. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo dał to jasno do zrozumienia w czasie ostatniej wizyty w Warszawie
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 30.08.20, 00:03

   W 2009 r., kiedy Zbigniew Ziobro został europosłem, powoli zaczęło wykluwać się coś, co minister sprawiedliwości próbuje zrobić teraz. Chęć upokorzenia Jarosława Kaczyńskiego i przejęcie władzy na prawicy - to najważniejsze cele lidera Solidarnej Polski. Ziobro dąży do tego, aby strącić Kaczyńskiego z piedestału i objąć rządy w PiS. Co na to prezes PiS? Czy może to oznaczać koniec Zjednoczonej Prawicy w obecnej formule? Skąd w PiS-ie wziął się Mateusz Morawiecki, który jest dziś jednym z największych przeciwników Zbigniewa Ziobry?
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 30.08.20, 00:47
   Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki poszedł do kina bez maseczki. Kilka godzin wcześniej apelował o dyscyplinę
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 30.08.20, 06:40
   Awaria Czajki. Wody Polskie apelują: nie pływaj i nie wędkuj w Wiśle
  • mala200333 Re: ~~~~~~~ Polska. Polska~~~… 30.08.20, 06:46
   Przecież to nie wina Trzaskowskiego, że kolektory padły. Gdyby Jaki był prezydentem, rury przesyłowe też by się rozszczelniły. Ewidentna fuszerka wykonawcy, albo, jak co niektórzy sugerują, sabotaż

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka