Dodaj do ulubionych

Złoto może zabijać komórki nowotworowe

16.09.20, 18:55

Złoto może zabijać komórki nowotworowe ...
Złoto jest coraz częściej wykorzystywane do celów medycznych. Jednym z najnowszych osiągnięć jest wprowadzanie złota do komórek nowotworowych, aby ułatwić ich namierzanie, a nawet zabijanie.
Zespół prof. Dipanjan Pan z UMBC wykorzystał złoto do terapii antynowotworowej. Uczeni znaleźli sposób na wyhodowanie złota bezpośrednio w komórkach rakowych. Metoda ta jest znacznie szybsza i tańsza niż inne, zakładające wprowadzanie złota do tkanki nowotworowej.

Innowacyjna metoda nie wymaga zastosowania dużych ilości złota i może zadziałać nawet w ciągu 30 minut od aplikacji. Dla porównania: standardowe metody wykorzystujące złoto do zwalczania nowotworów zaczynają działać dopiero po 24 godzinach.

- Złoto jest kwintesencją pierwiastka szlachetnego, który jest używany w zastosowaniach biomedycznych od czasu jego pierwszej syntezy ponad trzy wieki temu. Aby docenić jego potencjał do zastosowań klinicznych, konieczne jest znalezienie nowych metod produkcji tych cząstek o bezkompromisowej odtwarzalności z funkcjami, które mogą promować skuteczne wiązanie komórek. Nasze badanie jest małym, ale ważnym krokiem w kierunku tego nadrzędnego celu -


Czytaj więcej na nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-nowy-sposob-na-zabicie-nowotworow,nId,4733045#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka