Dodaj do ulubionych

Troche prawdziwej historii....

22.09.20, 20:04

www.eprawda.pl/zbrodnie-kosciola/?fbclid=IwAR2cKlOK11_nDZkEWw1Ek5qRI63Ar12jdUBnjIlylpnUUbp8CiKVQ2oN61o#comments
Obserwuj wątek
    • mala200333 Re: Troche prawdziwej historii.... 22.09.20, 20:20
      " Nazywam się Jehoszua i pan mnie nie może znać, ponieważ ja już dawno umarłem. Jednak się panu wydaje, że pan mnie zna, boś z pewnością widział moje wizerunki. Oni mnie nazywają najśmieszniejszymi słowami, ale ja zaraz panu powiem kto ja jestem. Jestem biednym Żydem. Pan jesteś krawcem , a ja byłem cieślą. [...] Więc mnie najpierw zabito , a teraz mi nie dają spokoju. Oni rabują nędzarzy i powołują się na me nieszczęsne imię. Oni pakują do głębokiego więzienia jakiegoś bezbronnego człowieka i śpiewają mu pieśni o mnie, a potem mu odrąbują głowę. Oni zganiają niemądrych ludzi , żeby jedni zabijali drugich i niosą na sztandarach moje boleściwe wizerunki, a ja się zrywam w przerażeniu. Oni sporządzają moje wizerunki ze złota i brylantów i ustawiają je wszędzie , nawet przed głodnymi dziećmi. [...] Oni powiadają, że jestem wszechmogący. Widziałeś pan kiedyś biednego Żyda który by wszystko mógł? Toż gdybym mógł tylko połowę wszystkiego to czyżbym nie wykrzyknął : " Dość!!!" ? To fragment świetnej książki którą czyta się jednym tchem czyli " Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca " której autorem jest Ilja Erenburg. Urodził się w żydowskiej rodzinie kupieckiej w Kijowie i co prawda jest zaliczany do pisarzy rosyjskich , ale w zasadzie cały jego dorobek literacki został przełożony na język polski , a w 1950 roku w Warszawie został wybrany w skład Światowej Rady Pokoju. Od jego książki krytykującej stalinizm wzięła się nazwa późniejszego okresu używana i w Polsce , a mianowicie " Odwilź". W Niemczech stał się wrogiem za swój tekst " Zabij Niemca". " Nie spudłuj , nie przepuść! Zabij! " Lejzorek Rojtszwanc to taki Tewje Mleczarz którego opowieści słucha się z otwartymi ustami. Lektura wręcz obowiązkowa , ale nie z obowiązku , a dla przyjemności z samego czytania.
      • a74-7 Re: Troche prawdziwej historii.... 22.09.20, 20:34
        Lejzorek to imie mojego kota.
        To bardzo madry i sprytny kot.
        Jego tata byl akrobata , wchodzil do domu na pierwsze pietro - przez okno.
        Obydwaj mieli burzliwe zycie .....
        • seremine Re: Troche prawdziwej historii.... 01.05.22, 06:14
          Hihi
        • black_jotka Re: Troche prawdziwej historii.... 27.09.22, 16:02
          A Zielenski dał Pitinoei popalić
          • black_jotka Re: Troche prawdziwej historii.... 27.09.22, 16:03
            Putinowi.. sorki
            • black_jotka Re: Troche prawdziwej historii.... 02.10.22, 16:40
              A teraz ukraińska armia.,
    • black_jotka Re: Troche prawdziwej historii.... 23.03.22, 05:41
      Piszcie!
      • seremine Re: Troche prawdziwej historii.... 21.08.22, 18:09
        Człowiek człowiekowi .. niestety..
    • black_jotka Re: Troche prawdziwej historii.... 02.10.22, 20:06

To nie tyfus ani zapalenie płuc były przyczyną śmierci Tadeusza Kościuszki, a najprawdopodobniej zapalenie wsierdzia, wewnętrznej części mięśnia sercowego, wywołane przez bakterie C. acnes. O najnowszych wynikach badań DNA poinformował Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu
    • black_jotka Re: Troche prawdziwej historii.... 04.10.22, 21:49
      The massacres of Poles in Volhynia and Eastern Galicia (Polish: rzeź wołyńska, lit. 'Volhynian slaughter'; Ukrainian: Волинська трагедія, romanized: Volynska trahediia, lit. 'Volyn tragedy'), were carried out in German-occupied Poland by the Ukrainian Insurgent Army, or the UPA, with the support of parts of the local Ukrainian population against the Polish minority in Volhynia, Eastern Galicia, parts of Polesia and Lublin region from 1943 to 1945.[7] The peak of the massacres took place in July and August 1943. Most of the victims were women and children.[8] Many of the Polish victims regardless of age or gender were tortured before being killed; some of the methods included rape, dismemberment or immolation, among others.[5] The UPA's actions resulted in between 50,000[1] and 100,000 deaths.[3][4]

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka