Dodaj do ulubionych

Koronawirus na swiecie..

28.09.20, 14:45

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w poniedziałek (28 września) do zrobienia "wszystkiego, co możliwe", by opanować lokalne ogniska zakażeń koronawirusem. Jej zdaniem w przeciwnym razie w Niemczech zimą może być tyle infekcji co we Francji.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-niemczech-angela-merkel-zaniepokojona-wzrostem,nId,4759102#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
Obserwuj wątek
    • mala200333 Re: Koronawirus na swiecie.. 28.09.20, 18:32
      Koronawirus. Zabraknie łóżek? Prof. Robert Flisiak: "funkcjonujemy na granicy możliwości"
      - Jeżeli oddziały zakaźne nie są zapchane, to tylko dzięki dużej, wytrwałej pracy personelu , który szuka możliwości przeniesienia pacjentów, których można przenieść, albo stara się wypisywać pacjentów, których można wypisać. Funkcjonujemy na granicy możliwości - stwierdził w programie "Newsroom" prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów prof. Robert Flisiak. W jego ocenie "odrobinę większy nawał na izbie przyjęć" może doprowadzić do "niewchłonięcia" kolejnych chorych przez służbę zdrowia. Śmiech lekarza wzbudziło przywołanie słów szefa GIS, z których wynika, że wzrost zakażeń ustąpi dopiero w połowie października. - Skąd ktokolwiek może wiedzieć, jak będzie za tydzień, za miesiąc, jutro? Wystarczy jedno większe ognisko w DPS-ie (...) i już na danym terenie wszystkie łóżka są zablokowane - uznał prof. Flisiak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka