Dodaj do ulubionych

Protest lekarzy jest symboliczny, ale wymowny.

03.11.20, 17:57

Protest lekarzy jest symboliczny, ale wymowny. Medycy z całej Polski zapalają pod szpitalami i przychodniami znicze oraz stawiają kwiaty i nagrobne tabliczki. Dla zmarłych kolegów; pacjentów, którym nie udało się pomóc i dla systemu opieki zdrowotnej, który ich zdaniem już się zawalił.
W trosce o zdrowie i życie pacjentów lekarze nie podjęli strajku polegającego na odstąpieniu od wykonywania służbowych czynności. Ich dzisiejszy protest jest symboliczny, ale wyraża gniew, głęboką potrzebę zmian w służbie zdrowia i ogromny zawód działaniami rządu. Lekarze z całej Polski od 7:45 zapalają znicze i przynoszą kwiaty pod budynkami przychodni i szpitali. "Znicz dla pacjentów, którzy zmarli przez niewydolność systemu. Znicz dla naszych koleżanek i kolegów, pracowników ochrony zdrowia, którzy zmarli z przepracowania i braku środków ochrony osobistej. Znicz dla systemu, o którego reformę nie mogliśmy się doprosić, a który właśnie ostatecznie się zawalił. Uczcijmy ich pamięć chwilą ciszy" czytamy we wpisie na fanpage'u Porozumienia Rezydentów.
Obserwuj wątek
    • jutta_t Re: Protest lekarzy jest symboliczny, ale wymowny 03.11.20, 17:58
      Pod murami szpitali i przychodni można znaleźć już pierwsze znicze oraz tablice nagrobne. Tabliczki postawione pod szpitalem Barlickiego w Łodzi głoszą "Ochrona zdrowia zmarła tragicznie przez zaniedbania rządu" oraz "Żył lat 48. Zginął tragicznie, bo wszystkie karetki były zajęte". Duży krąg zniczy stoi już również pod Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku i NSSU w Krakowie. Wszystkie zdjęcia pojawiają się w sekcji komentarzy pod jednym z wpisów na wspomnianym wyżej fanpage'u Porozumienia Rezydentów. Niektórzy lekarze wrzucają je również na swoje media społecznościowe. "Chcę wam przypomnieć, że protest Porozumienia Rezydentów jest DLA WAS. Dla niemedyków, których zdrowie i życie jest zależne od wydolności systemu. Dostępności do specjalistów. Płynności kolejek. Refundacji świadczeń. Nie walczycie z nami, wbrew propagandzie władzy, o nasze wakacje na Malediwach. To MY walczymy Z WAMI o WASZE życie" czytamy w jednym z wpisów na Instagramie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka