Dodaj do ulubionych

Rodzinki Obniżają ciśnienie

08.11.20, 11:52
Obniżają ciśnienie
Z badań zaprezentowanych na sesji naukowej American College of Cardiology wynika, że jedzenie rodzynków 3 razy dziennie może obniżyć ciśnienie. Efekty są najlepiej widoczne, gdy wszystkie przekąski zostaną zastąpione rodzynkami u osób, które mają jedynie lekko podniesione ciśnienie. Naukowcy podejrzewają, że takie działanie rodzynki zawdzięczają wysokiej zawartości potasu.
Obserwuj wątek
    • mala200333 Re: Rodzinki Obniżają ciśnienie 08.11.20, 11:55

     Większość dostępnych na rynku rodzynków jest konserwowana za pomocą dwutlenku siarki (E 220), który wydłuża przydatność produktu do spożycia i spowalnia brązowienie. Dla osób zdrowych jest on całkowicie bezpieczny (jest stosowany także do produkcji win), ale u niektórych alergików może wywołać silną reakcję alergiczną objawiającą się trudnościami z oddychaniem w przeciągu kilku minut od zjedzenia dużych ilości tej substancji.
     Aby uniknąć kontaktu z dwutlenkiem siarki, można kupować niesiarkowane suszone owoce.
     6. Są śmiertelnie groźne dla psów
     Już kilkanaście rodzynków może zatruć naszego czworonoga. Nie wiadomo, jaka konkretnie substancja wpływa negatywnie na organizm zwierzęcia, ale pewne są jej skutki. W najgorszych przypadkach - przy zjedzeniu dużej ilości rodzynków i braku interwencji lekarza weterynarii - może dojść do śmierci psa.
     Uwaga! Winogrona także są szkodliwe dla psów!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka