Dodaj do ulubionych

Horror w Kosciele...

10.11.20, 16:45
Gwałciciel, kłamca, zepsute serce, czarna dusza". Kim był ojciec Maciel, przyjaciel Jana Pawła II?
Był przyjacielem papieża. Był potężny, podziwiany i szanowany zarówno w Rzymie, jak i w Ameryce Łacińskiej. Nikomu nie przyszłoby nawet do głowy, że jednocześnie założył i utrzymywał dwie rodziny, jedną w Meksyku, a drugą w Hiszpanii, a jego dwie "żony" obdarzyły go trójką dzieci, z których dwoje wykorzystywał seksualnie - pisze o Marcialu Macielu Degollado w książce "Demon w Watykanie" Franca Giansoldati.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Horror w Kosciele... 10.11.20, 16:47
   Jedna z najmroczniejszych postaci współczesnego Kościoła. Mimo że dopuścił się licznych zbrodni: m.in. pedofilii, poligamii (mimo bycia księdzem) i licznych malwersacji, długi czas pozostawał nieuchwytny i zaliczano go do bardzo wpływowych ludzi w otoczeniu papieża Jana Pawła II. Ujawnienie jego zbrodniczej działalności wstrząsnęło Watykanem i odbiło się echem na całym świecie. Kto go chronił i dlaczego?
   • mala200333 Re: Horror w Kosciele... 10.11.20, 16:48
    Historię Degollado i jego związków z sekretarzem Jana Pawła II, kard. Stanisławem Dziwiszem, przedstawił w reportażu "Don Stanislao" dziennikarz TVN Marcin Gutowski. Ofiary Legionistów Chrystusa, których Maciel był założycielem, pisały do papieża Jana Pawła II już w 1997 roku, kiedy Watykan mianował Maciela członkiem… kościelnej Komisji Rodziny. Ale postępowanie w Watykanie zostało przerwane. Polski papież nazywał meksykańskiego pedofila "drogim ojcem Macielem" i życzył mu "obfitości darów Ducha św. w dalszej posłudze kapłańskiej". Maciela odsunął dopiero papież Benedykt XVI.
    • mala200333 Re: Horror w Kosciele... 10.11.20, 16:49
     Gutowski dotarł do amerykańskiego dziennikarza Jasona Berry’ego, który twierdzi, że Dziwisz i kardynał Angelo Sodano otrzymywali duże sumy pieniędzy od Legionistów Chrystusa. Dziwisz miał dostawać po 50 tysięcy dolarów, żeby wprowadzać zamożnych ludzi na papieskie msze w prywatnej kaplicy Jana Pawła II w Pałacu Apostolskim. Legioniści mieli też w 1998 roku sfinansować kardynałowi Dziwiszowi przyjęcie na kilkaset osób w rzymskim hotelu z okazji jego święceń biskupich.
  • mala200333 Re: Horror w Kosciele... 11.11.20, 14:10
   W swoim poście na Instagramie dziennikarka zastanawiała się też, "jak taki człowiek został kardynałem, a wcześniej był tak blisko Jana Pawła II?". Pytań pojawiło się więcej. Olejnik analizuje też, "czy episkopat po tym reportażu zrobił się purpurowy ze wstydu? Czy kardynał Stanisław Dziwisz będzie miał odwagę, by odpowiedzieć na pytania Marcina Gutowskiego?" – pisała Monika Olejnik.

   Dziennikarka zaapelowała też w krótkich słowach: "Niech się skończy wreszcie sojusz ołtarza z rządzącymi! Dziwisz, Rydzyk i inni podobni - kim jesteście dla Kościoła?" – grzmiała Monika Olejnik

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka