Dodaj do ulubionych

Syrią, Turcją, Kurdowie...

27.12.20, 20:17
Tureckie wojsko zabiło w północnej Syrii 15 bojowników kurdyjskich milicji, znanych jako Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) - podał w niedzielę resort „obrony „ Turcji. Stambuł tłumaczy, że akcja miała "charakter prewencyjny" i "udaremniła atak" Kurdów.
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: Syrią, Turcją, Kurdowie... 27.12.20, 20:18
   Już we wrześniu poprzedniego roku roku siły tureckie wraz z sojusznikami w Syrii rozpoczęli ofensywę pod kryptonimem "Operacja Pokojowa Wiosna", która była wymierzona przeciw YPG i bojownikom Państwa Islamskiego w północno-wschodniej Syrii. Akcja zapewniła wówczas Turcji kontrolę nad 120-kilometrowym pasem przygranicznym w Syrii.

   Boże Narodzenie nie przerwało walk. Tureckie ministerstwo obrony poinformowało na Twitterze w niedzielę, że tureccy żołnierze zabili w północnej Syrii 15 kurdyjskich bojowników. Resort uzasadnił akcję tym, że miała "charakter prewencyjny" i "udaremniła atak" Kurdów.

   Sojusznicze państwa NATO zdążyły wyrazić sprzeciw wobec tureckiej interwencji, ponieważ kurdyjskie milicje YPG, walczące od lat o niepodległość swojego narodu, są głównym partnerem Zachodu w walce z Państwem Islamskim
   • jutta_t Re: Syrią, Turcją, Kurdowie... 27.12.20, 20:20
    antyklerykał
    38 min. temu
    /... Prezydent Syrii Baszar ell-Asad oskarżył amerykańskie siły o kradzież ropę naftowej z jego kraju i współpracę z terrorystami w celu trzymania ich pozycji w tym kraju.
    Asad, wspierany przez Rosję i Iran, powiedział w rozmowie z agencją informacyjna SANA, że Syryjczycy muszą się zjednoczyć, aby Amerykanie nie utrzymali swojej pozycji w ich kraju.
    Prezydent Syrii, który wielokrotnie krytykował strategię Stanów Zjednoczonych w Syrii, powiedział, że wojska amerykańskie wydobywają ropę i sprzedają ją w Turcji.
    Zdaniem Asada Stany Zjednoczone idą w ślady Al-Kaidy, która również sprzedawała ropę z pól na wschodzie jego kraju...........więcej /Asad oskarża USA o kradzież ropy. "Pracują z terrorystami

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka