Dodaj do ulubionych

Ludzie dokąd zmierzacie?

04.01.21, 17:29

ONETWIADOMOŚCI
Niemcy. Myśliwa zastrzeliła kota, nagrał ją małżonek
Myśliwa trzykrotnie strzeliła w głowę czarno-białemu kotu w lesie niedaleko Augsburga. Zwierzę wpadło wcześniej w pułapkę na dzikie zwierzęta. Wszystko zostało zarejestrowane na filmie. Kobieta broni się, mówiąc: "To powszechna praktyka. Kot to jeden z najgorszych drapieżników" - pisze w poniedziałek dziennik "Bild".

117
Dzisiaj, 14:33
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Lubię to
Udostępnij przez
Facebook

Twitter
E-mail

Kopiuj link
Myśliwa zastrzeliła kotaMyśliwa zastrzeliła kota - Scharfsinn / Shutterstock
Niemiecki Związek Łowiecki twierdzi, że myśliwy może strzelać do kotów.

Po śmiertelnych strzałach kobieta przeciągnęła kota za ogon przez polną drogę. - Film powstał bez mojej wiedzy. Mój małżonek go nakręcił. Rozstanę się z nim - powiedziała łowczyni magazynowi "Bild am Sonntag".

"Bestia ze wschodu" dotrze do Polski? Ekspertka IMGW wyjaśnia
Kobieta broni strzałów, twierdząc, że "to powszechna praktyka. Kot to jeden z najgorszych drapieżników. Można by było złapać kota i przynieść go do schroniska, ale to nie jest dobry sposób postępowania".

"Bild" zwrócił się do Niemieckiego Związku Łowieckiego z pytaniem: czy myśliwy może strzelać do kota? Rzecznik Torsten Reinwald odpowiedział, że można "jeśli jest oczywiste, że kot domowy jest zdziczały (...) myśliwy może strzelić do kota".
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: Ludzie dokąd zmierzacie? 04.01.21, 17:30
   W zależności od kraju związkowego można zabić kota jeśli jest dalej niż 200 metrów od najbliższej osady. - Wymaga to od myśliwego dużej odpowiedzialności i empatii, ponieważ kot zawsze może mieć właściciela - mówi Reinwald.

   Nie jest również przestępstwem strzelanie do zwierzęcia, które wpadło w pułapkę na dzikie zwierzęta. "Pułapki są ważne, zwłaszcza w przypadku gatunków inwazyjnych, takich jak szopy”. Ale użyta w tym przypadku pułapka z siatki drucianej jest w Bawarii zakazana.

   Zimowa przerwa świąteczna. Jak długo uczniowie będą mieli wolne?
   Organizacja ochrony zwierząt SOKO złożyła skargę na myśliwą za okrucieństwo wobec zwierząt i naruszenie prawa o dobrostanie zwierząt. - Materiał wideo jest obecnie oceniany - mówi rzecznik policji.

   Zbulwersowany jest też lokalny Bawarski Związek Łowiecki. Jego szef, Ernst Weidenbusch powiedział "Bild": - To, co można zobaczyć na filmie, nie jest zgodne z zasadami dobrostanu zwierząt, nie jest właściwe, a zatem nie do przyjęcia dla nas.

   Jego stowarzyszenie pracuje nad odebraniem kobiecie prawa łowieckiego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka