Dodaj do ulubionych

Wrocławski Dworzec Glowny

05.01.21, 11:55

Wrocławska siedziba Pomocy Kościołowi w Potrzebie jest pierwszą tego typu w Polsce. Ma 400 mkw. i ruszy już wkrótce. Stacja Dialog będzie podzielona na strefy: kawiarnianą (Kawa dla Misjonarza), sklepową (chrześcijańskie pamiątki sprowadzane w ramach akcji S.O.S dla Ziemi Świętej) i konferencyjną (sala spotkań dla dzieci, młodzieży i mediów). Lokal będzie czynny od poniedziałku do soboty w godz. 9-17.

- Chcemy być miejscem otwartej dyskusji dla ludzi o różnych poglądach. Rozmawialiśmy już z miastem o możliwościach współpracy - mówi ks. Andrzej Paś, prezes Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które uważa, że chrześcijanie są na całym świecie prześladowani i trzeba ich przed tym chronić.

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie powstało w 1947 r. i jest międzynarodową organizacją pozarządowa, związaną z Kościołem katolickim, z siedzibą główną w niemieckim Königstein im Taunus oraz 23 oddziałami na całym świecie, w tym w Polsce. Ma już swoje placówki w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Wrocławska siedziba ruszy prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka