Dodaj do ulubionych

Ludzie opuszczają fb

12.01.21, 02:40
~V- Dzisiaj (00:05)
Usuwam konto na Facebooku, jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie zrobi to samo, nikt nie będzie za nas decydował tym bardziej jakiś Zuckerberg z miliardami na koncie czy Michnik z komunistycznym bagażem albo unijny komisarz kogo mam słuchać a kogo nie, co jest dla nas słuszne a co nie! Żaden portal, telewizja czy gazeta nie ma prawa do tego! Facebook usuwa już od dawna konta i treści różnych osób, działaczy, polityków np. Trump, osób postronnych tylko dlatego bo nie są zgodne z światopoglądem i orientacją polityczna Facebooka. Facebook próbuje udawać bastion naszych cennych praw i zdolności do swobodnego i otwartego mówienia. Jest równocześnie jedyną firmą, która w imię swoich standardów społecznościowych najbardziej ingeruje w wolność słowa. W tej chwili nie ma alternatywy dla Facebooka, ale szczerze mówiąc, powinna być. Wszyscy powinniśmy móc omawiać ważne dla nas kwestie, nie czując nad nami oddechu zawsze czuwającej facebookowej policji. Jedynym rozwiązaniem jest całkowite opuszczenie platformy. Sytuacja na niej nigdy się nie poprawi, a tak naprawdę będzie jeszcze gorsza


Z netu
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Ludzie opuszczają fb 27.01.21, 00:36
   Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro w piśmie do centrali Facebooka wzywa do usunięcia wpisu jednego z użytkowników, który udostępnił grafikę z informacją, jakoby politycy formacji mieli zaszczepić się na COVID-19 bez kolejki. Współpracownicy Ziobry przygotowali pismo przedsądowe skierowane do mężczyzny. Wirtualna Polska posiada kopie tych pism.

   To juz przechodzi ludzkie pojęcie...
  • mala200333 Re: Ludzie opuszczają fb 27.01.21, 00:42
   Przy okazji warto przypomnieć, że w połowie stycznia politycy Solidarnej Polski - z prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobro na czele - przedstawili projekt ustawy o "ochronie wolności słowa w internecie".


   Projekt ten zakłada między innymi powołanie "Rady Wolności Słowa". Rada ta ma "rozpatrywać odwołania użytkowników od treści, które zostały przez serwisy społecznościowe usunięte, bądź została ograniczona do nich dostępność".

   - Nasze propozycje skierowane są na wolność. Chcemy gwarantować najwyższy poziom i standardy wolności w internecie, by nie były prowadzone działania cenzorskie, które wypaczają istotę wolnej debaty publicznej, która w internecie toczy się na co dzień - mówił na konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro.

   Jak tłumaczył, aby to urzeczywistnić, konieczne było stworzenie ram prawnych, które wymuszą od "globalnych graczy" respektowanie tego prawa. - Dziś nie ma tego rodzaju skutecznych narzędzi, dziś media społecznościowe decydują same, jakie treści będą cenzurowane, usuwane - wskazał lider Solidarnej Polski.
  • mala200333 Re: Ludzie opuszczają fb 27.01.21, 00:55
   Z netu...
   Panie Prokuratorze generalny. Potraficie w ciągu nocy rozwalać trybunały, a nie potraficie postawić zarzutów mordercy Prezydenta Adamowicza i doprowadzić do procesu. To stało się dwa lata temu na oczach milionów ludzi i co!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka