Dodaj do ulubionych

Kto tak te dzieciaki wychowuje?

15.01.21, 18:59

Kacper S. skomentował dramatyczne wydarzenia, które miały miejsce w Piekarach Śląskich. To tam miał zabić swoją dziewczynę, 13-letnią Patrycję P. Dlaczego to zrobił? Gdy spotkał się ze swoim ojcem, od razu powiedział, że wszystko wyjaśni przed sądem. Jak się okazuje, faktycznie złożył obszerne wyjaśnienia. Większość jest oczywiście nieznana, objęta tajemnicą śledztwa, ale "Super Express" ustalił, co Kacper S. miał powiedzieć swojemu ojcu. "Tato, to ona mnie do tego zmusiła", wyznał przed sądem. Chciał wytłumaczyć tacie, dlaczego zabił dziewczynę. Co jeszcze powiedział? Miał wątpić, czy Patrycja mogła być z nim w ciąży, a jeśli tak - to czy dziecko było rzeczywiście jego. To informacje, jakie przekazał naszym dziennikarzom ojciec chłopaka.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Kto tak te dzieciaki wychowuje? 15.01.21, 19:02
   Tomasz Pawlik, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gliwicach, w rozmowie z "Super Expressem" przekazał najnowsze ustalenia sądu rodzinnego w sprawie 15-letniego Kacpra S., który przyznał się do zabicia 13-letniej Patrycji P. z Bytomia i pozostawienia jej ciała w Piekarach Śląskich. Decyzją sądu, nastolatek na trzy miesiące trafi do tzw. schroniska dla nieletnich. - To środek tymczasowy, będzie się jeszcze toczyć postępowanie. Taka decyzja oznacza, że sąd przypuszcza zastosowanie zakładu poprawczego - mówi dla "SE" Pawlik. Już wcześniej na łamach "Super Expressu" wskazywaliśmy, że Kacper S. prawdopodobnie uniknie więzienia ze względu na to, że dokonał zbrodni dzień przed swoimi 15. urodzinami, czyli miał jeszcze 14 lat. To wyklucza sądzenie go jako osoby dorosłej. - Przed sądem dużo pracy. Trzeba zebrać odpowiednie opinie o nieletnim: ze szkoły, miejsca zamieszkania. Zespół specjalistów będzie go też badać, a później sąd podejmie decyzję na rozprawie, która się odbędzie - tłumaczy Tomasz Pawlik.
  • mala200333 Re: Kto tak te dzieciaki wychowuje? 16.01.21, 02:59
   Rodzina, bliscy i dalsi przyjaciele zamordowanej nastolatki zaczęli zbierać się przed godz. 19 w pobliżu miejsca, gdzie odnaleziono zmasakrowane zwłoki dziewczynki. Marsz milczenia zaczął się od zapalenia zniczy na miejscu kaźni Patrycji. Potem spokojnie kolumna ludzi ruszyła główną drogą w kierunku centrum miasta. Szli w całkowitej ciszy, którą co rusz przerywał jedynie głośny szloch kogoś w pochodzie.

   Dlaczego? Przecież ona, a właściwie one, miały cale życie przed sobą? Pytania, na które nie ma dobrej odpowiedzi malowały się na smutnych twarzach starszych i młodszych uczestników marszu.

   Patrycja została zamordowana. Wkrótce obchodziłaby swoje urodziny

   Ta tragedia jest niepojęta. 15-latek morduje w okrutny sposób swoją dziewczynę, 13-latkę, która zaszła z nim w ciążę. Zabiera dwa życia, które niczemu nie są winne. - Czegoś takiego nie widuje się nawet w filmach. Serce się kraje, gdy myślę o Patrycji. Nie zasłużyła na to. To była taka uśmiechnięta, taka fajna dziewczyna – mówi jedna z uczestniczek milczącego marszu.

   Ludzie w pochodzie dotarli do piekarskiej bazyliki. Potem marsz został rozwiązany.
  • jutta_t Re: Kto tak te dzieciaki wychowuje? 18.01.21, 22:21

   Jak dowiedzieli się dziennikarze "Faktu" od rodziców Kacpra, z ich domu miał zginął nóż. Po sekcji zwłok Patrycji potwierdzono, że zginęła ona w wyniku ciosów nożem - śmiertelny okazał się ten zadany w serce. Nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia, że nóż, który zniknął z domu rodziców Kacpra, to narzędzie zbrodni. Nie ma też dowodów, że zabrał go 15-latek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka