Dodaj do ulubionych

Objawy, których nie kojarzymy z zawałem

21.01.21, 23:09
Objawy, których nie kojarzymy z zawałem

Oto cztery nietypowe objawy zawału u kobiet. Symptomem, którego w ogóle nie kojarzymy z zawałem, jest ból karku i ramion, towarzyszący na co dzień niemal wszystkim pracującym przy komputerze i prowadzącym siedzący tryb życia. Kiedy może zwiastować problemy kardiologiczne? Najczęściej, gdy ból czy dyskomfort pojawiają się także w lewej części klatki piersiowej. Podpowiedzią, że należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, jest także drętwienie rąk i żuchwy.
Zobacz również: Dlaczego tak trudno znaleźć dobrego ginekologa? "Zamiast skupić się na badaniu, komentowała mój pedicure"
Kolejnym bagatelizowanym objawem są zimne poty. O ile dla mężczyzn często są czymś niepokojącym, większość kobiet po 50. roku życia traktuje ja jako jeden z niegroźnych objawów menopauzy.
Nerwy? Niekoniecznie! To może być serce

Podobnie rzecz ma się z niemożnością zaczerpnięcia pełnego oddechu. Kobiety zrzucają ten objaw na karb stresu, słabych nerwów, nadmiernego przejmowania się problemami życia codziennego. Tymczasem nawet lekkie duszności należy zawsze skonsultować ze specjalistą.

Ostatni objaw to nawracające uczucie pełności w klatce piersiowej. U mężczyzn zawał objawia się najczęściej ostrym kłuciem w piersiach, u kobiet ból może być bardzo słaby i nawracający, przyjmować postać wspomnianej ”pełności”. Nic dziwnego, że wiele pań myśli, że to uczucie towarzyszy przejedzeniu lub zmęczeniu. Wizyta u lekarza jest jednak konieczna.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka