Dodaj do ulubionych

Można coś zrobić? Nie zostawiam pacjentek ....

04.02.21, 18:35
Można coś zrobić?
Nie zostawiam pacjentek na lodzie. Tę pacjentkę z płodem z zespołem Edwardsa skierowałem do lekarza specjalisty psychiatrii.
Dlaczego akurat tam?
Ona naprawdę jest w beznadziejnym stanie psychicznym. W mojej ocenie kontynuacja ciąży może zagrażać jej zdrowiu psychicznemu i życiu. Potrzebuje konsultacji. Jeśli psychiatra postawi takie rozpoznanie, to rozważymy, czy nie uznać tego jako przesłanki do zakończenia ciąży. Nie wiem. Zobaczymy. Ale jednocześnie jest mi przykro, że ktoś mnie zmusza do takich kombinacji. To urąga mojej godności lekarskiej, że nie mogę pozwolić pacjentce na podjęcie decyzji zgodnej z jej sumieniem i dbałością o zdrowie...onet.pl
Obserwuj wątek
        • mala200333 Re: Można coś zrobić? Nie zostawiam pacjentek ... 04.02.21, 18:48
          Jedna z moich pacjentek jest zamożna, a druga to po prostu "bida". Więc ta zamożna pewnie wyjedzie do Czech, Niemiec czy Holandii. Wyda mnóstwo pieniędzy na podróż, na szpital, na zabieg, straci mnóstwo nerwów. Będzie się przy tym czuła jak przestępca, cwaniaczka i kombinatorka.
          A ta druga? Pewnie zrobi to w jakichś urągających godności i standardom lekarskim warunkach albo kupi tabletki w internecie. Bo to niezamożna kobieta z małej miejscowości. Pewnie to mąż trzyma w domu pieniądze i to mąż ma auto. Krzywdzący stereotyp? Nie, proza życia. Ona zachodzi w ciążę, cała miejscowość o tym wie i gdzie ona ma jechać teraz, z kim, jak? Co ma zrobić, jak nie ma pieniędzy?
          Ogólnopolski Strajk Kobiet jeszcze 10 razy może podać numer telefonu aborcyjnego, ale to nie jest dziewczyna z korporacji w Warszawie, która sobie zaraz zadzwoni do aborcyjnego Dream Teamu. I takie jest życie większości niezamożnych Polek. Rozwarstwienie społeczne pogłębi się jeszcze bardziej, jeśli mówimy o dostępie do aborcji, bo nie każdy będzie mógł pojechać do kliniki za granicą, choć oni tam założyli nawet infolinie z polską obsługą. Są przygotowani od listopada 2020 roku. Cena zapewne jest tam rynkowa, ale czy każdą Polkę na to stać?
          • mala200333 Re: Można coś zrobić? Nie zostawiam pacjentek ... 04.02.21, 18:54

Dr n. med. Maciej W. Socha, specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii, Kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku. Kierownik Katedry Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum UMK w Toruniu. Dodatkowo specjalizuje się w seksuologii i patologii współżycia oraz zajmuje się pomocą medyczną osobom transpłciowym. Współorganizator pierwszej polskiej misji operacyjnej z zakresu chirurgii ginekologicznej i położnictwa w Afryce i Ameryce Południowej. Leczył w buszu w Czadzie oraz w górach Gwatemali. Zaproszony jako wykładowca do LIGO (Instytut Laparoskopii i Ginekologii Onkologicznej) w Kalifornii w USA.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka