Dodaj do ulubionych

Zmarł Jan Lityński, polski polityk...

21.02.21, 19:21
Zmarł Jan Lityński, polski polityk, działacz opozycji w czasach PRL. Miał 75 lat.
Obserwuj wątek
    • jerzy_55 Re: Zmarł Jan Lityński, polski polityk... 21.02.21, 19:22
      Odszedł jeden z prawdziwych bohaterów wolnej, niepodległej i demokratycznej Rzeczypospolitej. Będziemy pamiętać!" - napisał na Twitterze z kolei Krzysztof Lisek.
      Jan Lityński urodził się w rodzinie polsko-żydowskiej. Podczas studiów znalazł się w gronie organizatorów i uczestników wystąpień studenckich w czasie wydarzeń marcowych z 1968 roku, za co został skazany na 2,5 roku więzienia.

Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/polska/news-nie-zyje-jan-litynski,nId,5063623#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
    • jerzy_55 Re: Zmarł Jan Lityński, polski polityk... 21.02.21, 19:33
      Był...
      bardzo mądrym i porządnym człowiekiem. Mam jak najlepsze wspomnienia ze wspópracy z Jankiem Lityńskim, a szczególnie w latach 1999-2000, gdy byłem przewodniczącym Unii Wolności, a on był jednym z jej czołowych członków - powiedział Onetowi Leszek Balcerowicz. - Myślę, że bardzo dobrze zapisał się zarówno w okresie, kiedy najlepsi ludzie w Polsce walczyli o demokrację. Janek do nich należał. Jak i potem w trakcie budowy lepszego ustroju w Polsce - dodał.
    • mala200333 Re: Zmarł Jan Lityński, polski polityk... 22.02.21, 04:26
      Jak podaje serwis pultusk24.pl, nadal trwają poszukiwania ciała polityka. Dyżurny straży pożarnej w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski powiedział nam, że w ciągu dnia prowadzono akcję poszukiwawczą mężczyzny, który wpadł pod lód podczas ratowania psa. Strażak nie potwierdził, że poszukiwaną osobą jest Jan Lityński.

- Akcja zostanie wznowiona w poniedziałek - przekazał nam strażak.
      • mala200333 Re: Zmarł Jan Lityński, polski polityk... 22.02.21, 04:27

Informacja o śmierci Jana Lityńskiego poruszyła jego przyjaciół ze środowisk politycznych. - Znałam Janka Lityńskiego od czasów liceum. Do teraz był szalenie wesoły i dowcipny, a przede wszystkim był "żywy intelektualnie" - wspomina prof. Kolarska Bobińska.

- Spisywał ostatnio swoje wspomnienia. Nie wiem, na jakim był etapie, ale mam nadzieję, że to, co napisał, ujrzy światło dzienne - dodała.

Jan Lityński nie żyje. Były prezydent Bronisław Komorowski wspomina przyjaciela

Były prezydent Bronisław Komorowski wspominał Lityńskiego na antenie TVN24. - Nasza współpraca zamieniła się w przyjaźń. Janek był moim doradcą w czasach prezydenckich - powiedział Bronisław Komorowski, przypominając, że znał Lityńskiego z czasów działalności antykomunistycznej w czasach PRL.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka