Dodaj do ulubionych

Platforma Obywatelska przedstawiła w sobotę ...

27.02.21, 19:38

Platforma Obywatelska przedstawiła w sobotę propozycję tzw. szczepionki na kryzys. W planach ugrupowania znalazły się m.in. niższe podatki, wyższa kwota wolna - 10 tys. zł oraz odszkodowania dla wszystkich przedsiębiorców poszkodowanych w pandemii. Na propozycje opozycji natychmiast zareagowali politycy PiS..
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: Platforma Obywatelska przedstawiła w sobotę . 27.02.21, 19:39
   Podczas zorganizowanej w sobotę konferencji lider PO Borys Budka wymienił trzy "kroki ku normalności". - Ku temu, by Polska mogła na powrót się rozwijać - tłumaczył.

   Pierwsza propozycja to czasowe obniżenie podatku VAT do 5 proc. - Dla tych branż, które zostały wyłączone z działalności gospodarczej. Na określony czas jednego roku. To będzie znakomity impuls dla całej gospodarki - mówił Borys Budka.

   - Praca w Polsce musi się opłacać - stwierdził prezentując drugi "istotny element" planu. - Wszyscy, którzy płacą podatki, muszą mieć pewność, że jakaś ich część zostanie w ich kieszeni. Dlatego mówimy wyraźnie. Minimalna kwota wolna od podatku powinna wynosić 10 tys. zł. Z szacunku dla was - stwierdził.

   Kolejną propozycję PO kieruje do ludzi młodych. - Wy, ludzie młodzi, którzy straciliście pracę, a chcecie dalej studiować, musicie mieć pewność, że państwo wam pomoże w sytuacji, w której nie macie pracy. Dlatego państwo powinno zrekompensować dwa semestry tym, którzy stracili pracę - mówił lider PO.

   Budka rusza do Olsztyna. Fogiel pisze o "Przepisie na kryzys"

   Budka tylko przez chwilę uczestniczył w prezentacji "Recepty na kryzys". Głos przekazał posłom Izabeli Leszczynie i Sławomirowi Nitrasowi. - A ja już w tej chwili wyjeżdżam do Olsztyna. Jadę tam, gdzie powinien być dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Jadę spotkać się z przedsiębiorcami, którzy zostali dotknięci kolejnymi absurdalnymi decyzjami tego rządu. Właśnie po to, by przedstawić receptę na kryzys - stwierdził.

   Do tego oświadczenia Budki niemal natychmiast odniósł się wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. "Niezmiennie bawi, gdy Platforma Obywatelska chce się czasem pokazać "blisko ludzi" i rusza poza Warszawę. To zawsze "Przepis na kryzys". Jak w Węgrowie, gdzie pojechali i naobrażali mieszkańców. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki regularnie spotyka się z przedsiębiorcami w całej Polsce" - napisał Fogiel na swoim profilu na Twitterze.

   Politycy Zjednoczonej Prawicy krytycznie odnieśli się do propozycji Platformy Obywatelskiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka