Dodaj do ulubionych

Tyjemy bo...

02.03.21, 22:41

HFCS. Pod tym tajemniczym skrótem kryje się coś gorszego niż cukier. Okazuje się, że o ile ten ostatni zdobywa złoto w rujnowaniu sylwetki, to tajemniczy HFCS powinien dostać platynę! Jest to wysokofruktozowy syrop kukurydziany, popularnie nazwany syropem glukozowo-fruktozowym. Dwie największe jego zalety? Jest bardzo słodki i... bardzo tani, dlatego też producentom żywności opłaca się wykorzystywać jego wątpliwe zalety. Czai się dosłownie wszędzie, od kolorowych napojów po majonez. Znowu okazuje się, że bez dokładnego czytania etykiet, nie wyjdziemy z zaklętego kręgu niebezpiecznych pułapek...
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Tyjemy bo... 02.03.21, 22:42

   Tłuszcz. Jeśli wyeliminujesz tłuszcze z diety, poczujesz przemożną chęć na… słodycze! Tłuszcz jest dobry, tłuszcz jest zdrowy. Straszono nim 30 lat temu, wskazując na przyczynę wzrostu złego cholesterolu. Dziś wiemy, że najczęstszym czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego jest stan zapalny. Nigdy nie eliminuj jednocześnie i cukru, i tłuszczu, szczególnie w pierwszej fazie odchudzania, to droga donikąd. Ograniczenie tłuszczów będzie konieczne, ale nie na początku gubienia oponki.
   • mala200333 Re: Tyjemy bo... 02.03.21, 22:43
    Brak ich...
    ....Ćwiczenia. Podejdź do nich, jak do diety. Jeśli przez ostatnie 20 lat jedyną twoją formą ruchu było wejście na drugie piętro, tylko dlatego, że blok w którym mieszkasz nie ma windy, nie zapisuj się, by wystartować w triathlonie! Zaczynasz z małego pułapu, może i drobnymi krokami, ale droga, którą podążasz nie prowadzi na skróty. Długa podróż da ci gwarancję, że nie zboczysz na manowce. Lepiej zacząć od 15 minut ćwiczeń wykonywanych codziennie, niż wprowadzać godzinny morderczy trening co dwa dni. Zacznij krótko i powoli, ale nie poprzestawaj na tym. Minie trochę czasu zanim twój organizm przejdzie na jasną stronę mocy. Niesamowite jest to, że jeśli utrzymasz regularność w ćwiczeniach, zaczniesz czuć się lepiej nie tylko fizycznie. Podczas wysiłku uwalniają się endorfiny, nic dziwnego, że sportowcy przyznają się do uzależnienia od sportu właśnie.
    • mala200333 Re: Tyjemy bo... 02.03.21, 22:44
     Bardzo ważne jest, by uświadomić sobie, dlaczego tak naprawdę chcemy schudnąć. Czy robimy to dla ukochanego? Albo po to, by zmieścić się w ładną sukienkę? A może chcemy zaimponować koleżankom? Pierwszą motywacją powinno być nasze zdrowie, nie opinie innych. Bez tych ostatnich możemy się obejść. Bez zdrowia – na pewno nie.
     • mala200333 Re: Tyjemy bo... 02.03.21, 22:45
      Nasz wrog..
      ...Cukier. On jest twoim największym wrogiem, podobnie jak stał się wrogiem nas wszystkich, powodując wzrost epidemii otyłości i cukrzycy typu 2. NAFLD – to skrót oznaczający niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Owemu stłuszczeniu winny jest… cukier. Na NAFLD choruje w krajach rozwiniętych aż 30 proc. ludzi. Na dodatek podstępna słodycz kryje się w wielu produktach. Będąc na diecie kupujesz odtłuszczone jogurty? Nie czytając etykiet marnujesz cały swój wysiłek w walce o upragnioną sylwetkę. Może się bowiem okazać, że niewinny jogurcik ma w swych składzie aż 6 łyżeczek cukru!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka