Dodaj do ulubionych

Covid...Smutne wieści z Trójmiasta. Jerzy Limon...

03.03.21, 13:38

Smutne wieści z Trójmiasta. W środę 3 marca o 4.45 nad ranem w szpitalu Akademii Medycznej w Gdańsku odszedł Jerzy Limon. W tym roku świętowałby 71. urodziny. Zmarł na covid. Informację o śmierci potwierdziła rzeczniczka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego Magdalena Hajdysz, którego profesor był inicjatorem i dyrektorem.

"Słowo, którego nie mogłoby zabraknąć w mojej biografii, to...nieustępliwość" - wyznał niegdyś na potrzeby albumu fotograficznego poświęconego gdańskim twórcom kultury.

Jerzy Limon urodził się 24 maja 1950 r. w Malborku. Był uznanym historykiem, tłumaczem literatury angielskiej, teatrologiem i pisarzem. Od ponad 40 lat pracował w Trójmieście, gdzie związany był z Uniwersytetem Gdańskim. Wykładał także gościnnie m.in. w Hunter College, University of Delaware, University of Colorado, Shakespeare Institute w Waszyngtonie.
Obserwuj wątek
    • mala200333 Re: Covid...Smutne wieści z Trójmiasta. Jerzy Lim 03.03.21, 13:39
      Jako prezes Fundacji Theatrum Gedanense walczył o przywrócenie pamięci o obecności w Gdańsku teatru elżbietańskiego. To z jego inicjatywy i dzięki jego nieustępliwości w Trójmieście stanął gmach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Profesor Limon został jego dyrektorem.

      "Brakuje słów i trudno zebrać myśli – odszedł prof. Jerzy Limon, wielka postać dla Gdańska, budowniczy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, pasjonat i wizjoner, a przy tym pozytywista. Dzięki niemu Szekspir w Gdańsku stał się domownikiem. Po stokroć dziękujemy!" - napisała na swoim Facebooku prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. Wpis zakończyła słowami: "Śpij spokojnie snem nocy letniej".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka