Dodaj do ulubionych

Mamy Dzisiaj..

08.03.21, 02:01

Dzien Kobiet!
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Mamy Dzisiaj.. 08.03.21, 16:40

   Dzień Kobiet. Strajk Kobiet organizuje protest. "To nie jest dzień goździków i rajstop".
   "8 Marca to nie jest dzień goździków i rajstop. 8 Marca to dzień gniewu i walki" - poinformowały na Facebooku przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Zachęciły do udziału w manifestacjach, które mają przetoczyć się przez całą Polskę. W Warszawie protest rozpoczął się o godz 16tej
  • mala200333 Re: Mamy Dzisiaj.. 08.03.21, 16:46
   Dzisiaj...Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje w całej Polsce demonstracje. Tym razem będą dotyczyły nie tylko kwestii aborcji. Odbędą się one pod hasłem "Dzień Kobiet bez kompromisów".
   • mala200333 Re: Mamy Dzisiaj.. 08.03.21, 16:53
    Zbieramy podpisy pod petycjami i inicjatywami uchwałodawczymi, kierowanymi do samorządów - o dofinansowanie procedury in vitro, szczepień przeciwko HPV, gabinety ginekologiczne bez klauzuli religijnej i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, przeciw drastycznym treściom w przestrzeni publicznej oraz w sprawie zmiany nazw ulic, w tym na place i ronda Praw Kobiet" - piszą organizatorzy.
    • mala200333 Re: Mamy Dzisiaj.. 08.03.21, 16:54
     Oprócz tego zapowiedziano zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy legalizującej aborcję.

     Manifestacje zaplanowano w największych Polskich miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Olsztynie, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze. A także w tych mniejszych np. w Elblągu, Głogowie, Kłodzku, Kołobrzegu, Kwidzynie, Piasecznie, Piotrkowie Trybunalskim, Rybniku, czy Szczecinku.

     W stolicy protest zaplanowano na godzinę 16:00 na rodzie Dmowskiego nazywanym również Rondem Praw Kobiet. Pojawiło się tam jednak na długo przed rozpoczęciem protestu sporo policji. Zostało ono dokładnie odcięte przez funkcjonariuszy. Zdecydowano się więc zmienić miejsce zbiórki.

     O godzinie 16 na rondzie Czterdziestolatka zgromadziło się sporo osób. Policjanci informują, że zgromadzenie jest nielegalne i proszą o rozejście się. Kobiety krzyczą "mamy prawo demonstrować".
     • mala200333 Re: Mamy Dzisiaj.. 08.03.21, 16:55

      d2q5vdl
      Protestujący zatrzymują przejeżdżające przez rondo tramwaje. Jak informuje reporter WP - nie ma w nich pasażerów. - To tylko puste składy, które muszą wrócić do zajezdni - opowiada. Ruch w centrum Warszawy jest całkowicie sparaliżowany.

      "Wy łamiecie konstytucję, my robimy rewolucję" - krzyczą zebrani.

      - Panowie myślą, że wystarczą nam goździki i rajstopy, a nam teraz chodzi o wszystko! - mówi do zebranych Marta Lempart.

      Policjanci otaczają zebranych na rondzie Czterdziestolatka protestujących, tworząc tzw. kocioł.

      - Nie dotykajcie policjantów. Nie dajmy się prowokować - apeluje Marta Lempart do protestujących.
  • seremine Re: Mamy Dzisiaj.. 08.03.21, 19:54
   Coraz więcej Polek jeździ do prywatnych klinik na Słowację, do Czech i Niemiec, by tam poddać się zabiegowi podwiązania jajowodów. W naszym kraju na zabieg nie mogą zdecydować się legalnie nawet te z nich, które mają już kilkoro dzieci czy przeciwwskazania do zajścia w kolejną ciążę. - Kolejny aspekt, w którym nie możemy o sobie decydować same - mówią. Lekarz wykonujący zabiegi przy granicy z Polską dodaje: - Po wyroku TK liczba zapytań znacząco wzrosła.
  • mala200333 Re: Mamy Dzisiaj.. 08.03.21, 23:29

   Uczestnicy demonstracji zorganizowanej przez Ogólnopolski Strajk Kobiet po godz. 16 zablokowały rondo Czterdziestolatka w Warszawie. "Okupacja ronda do północy, w opór" - zapowiedziały przedstawicielki Strajku. Policjanci zamknęli w kordonie znaczną część uczestników protestu. Następnie grupa funkcjonariuszy weszła w tłum i przystąpiła do legitymowania otoczonych. Podobne manifestacje odbywają się także w innych polskich miastach   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/polska/news-warszawa-strajk-kobiet-zablokowal-rondo-czterdziestolatka,nId,5094213#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka