Dodaj do ulubionych

~~~Projekt Ordo Iuris w Sejmie. ~~~

17.03.21, 19:37

Projekt Ordo Iuris w Sejmie. "Przemoc to nie tradycja a patologia"
Sejm zajmuje się projektem obywatelskim "Tak dla rodziny, nie dla gender" zgłoszony przez Ordo Iuris. Debata jest bardzo emocjonalna. PiS proponuje dalsze procedowanie inicjatywy w komisji. - Panowie z prawicy: przemoc to nie tradycja a patologia - mówiła Wanda Nowicka z Lewicy.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: ~~~Projekt Ordo Iuris w Sejmie. ~~~ 17.03.21, 19:39
   Projekt ustawy "Tak dla rodziny, nie dla gender" uzasadniał Marek Jurek. - Musimy być świadomi, że wartością dodaną konwencji stambulskiej nie jest żaden przepis przed ochroną kobiety czy dziecka. Nie zmienia ona żadnego przepisu kodeksu karnego lub cywilnego, nie chroni żadnej osoby przed m.in. wykorzystaniem seksualnym - mówił w Sejmie były marszałek Izby. - Nie chcemy, żeby nasze dzieci i wnukowie byli elementami eksperymentu społecznego (...). Potrzebujemy szacunku dla naszej kultury zarówno w kraju, jak i na forum międzynarodowym - dodał polityk.

   W imieniu Prawa i Sprawiedliwości wystąpiła Violetta Porowska. Posłanka przypomniała, że premier Mateusz Morawiecki wystąpił do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konwencji stambulskiej w kontekście ustawy zasadniczej. - Polska dokonała zmiany prawa karnego, wprowadzając skuteczniejszą ochronę kobiet - przekonywała posłanka partii rządzącej. Klub parlamentarny PiS zaproponowało dalsze prace nad projektem w odpowiedniej komisji sejmowej.

   d3w0kcd
   Monika Rosa z Koalicji Obywatelskiej oceniła, że system nie zachęca do zgłaszania spraw przemocy. - Powinniśmy mówić o walce z przemocą, o zmianie definicji gwałtu, a rozmawiamy o projekcie, który powinien się nazywać "tak dla przemocy" (...). Rodziny są niszczone przez przemoc i przez kłamstwa - mówiła polityk opozycji. - Ten projekt opiera się na kłamstwie i na homofobii - dodała Rosa, która zapowiedziała, że klub parlamentarny będzie głosował przeciwko projektowi.
   • mala200333 Re: ~~~Projekt Ordo Iuris w Sejmie. ~~~ 17.03.21, 19:42    Projekt Ordo Iuris w Sejmie. Nagłówki z mediów. "Przemoc to patologia a nie tradycja"

    Następnie głos zabrała Aleksandra Gajewska. Z trybuny sejmowej posłanka KO czytała nagłówki z mediów, które mówiły o przemocy wobec kobiet. - 70 proc. młodzieży LGBT ma myśli samobójcze (...). Ile nastolatków musi popełnić samobójstwo, abyście zmienili wreszcie zdanie? (...) - pytała Gajewska. - Ta konwencja zmusiła Ministerstwo Sprawiedliwości do zmian legislacyjnych (...). PiS flirtuje z fundamentalistami (...) Oczekujemy, że staną państwo po stronie kobiet. Nie legalizujcie przemocy domowej - dodała polityk.

    d3w0kcd
    Projekt Ordo Iuris krytykowała także Wanda Nowicka. - Ten projekt mówi: tak dla przemocy, a nie dla rodziny. Pytam się: jak można mówić tak dla rodziny, a dawać przyzwolenie, aby dzieci i kobiety były w tych rodzinach bite? - pytała posłanka Lewicy. Była marszałek Sejmu przypomniała, że słowo "gender" po angielsku znaczy właśnie "płeć". - Fundamentaliści chcą zablokować postęp, a co za tym idzie emancypację kobiet (... ). Panowie z prawicy: przemoc to patologia a nie tradycja - mówiła Wanda Nowicka.

    Bożena Żelazowska z PSL przypomniała, że gdy lider partii był ministrem polityki społecznej, to właśnie rodzina była w centrum troski. - Przemoc nie ma barw politycznych (...) kobiety, dzieci i rodziny powinny czuć się bezpiecznie w naszym kraju - mówiła Żelazowska. Posłanka Ludowców pytała rządzących o rządowy fundusz dla pokrzywdzonych kobiet, o działanie niebieskiej linii oraz o współpracę z samorządem w sprawie przemocy wobec kobiet.

    Projekt Ordo Iuris w Sejmie. Konfederacja chce wypowiedzenia konwencji stambulskiej

    W imieniu Konfederacji głos zabrał Michał Urbaniak. - Lewica to stan umysłu i ta debata to pokazuje - rozpoczął swoje wystąpienie polityk. Według koła parlamentarnego konwencja antyprzemocowa "napuszcza jedną płeć na drugą". - Zachęcamy wszystkich do odwagi: wypowiedzmy konwencję stambulską i zajmijmy się ustawą dla rodziny. Pokażmy nową jakość - dodał polityk.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka