Dodaj do ulubionych

4 kwietnia w wieku 75 lat zmarł Wiesław Wójcik.

05.04.21, 19:01

4 kwietnia w wieku 75 lat zmarł Wiesław Wójcik. Aktor występował zarówno w wielkich filmach Andrzeja Wajdy, jak i popularnych serialach TVP.Czytaj więcej na film.interia.pl/wiadomosci/news-nie-zyje-wieslaw-wojcik,nId,5150505#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: 4 kwietnia w wieku 75 lat zmarł Wiesław Wójc 05.04.21, 19:02
   4 kwietnia w wieku 75 lat zmarł Wiesław Wójcik. Aktor występował zarówno w wielkich filmach Andrzeja Wajdy, jak i popularnych serialach TVP.
   Wiesław Wójcik (01.10.1945 - 04.04.2021) /Jan Bogacz/TVP /East News
   Informację o śmierci Wójcika podała TVP3 Kraków.
   Wiesław Wójcik był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po ukończeniu uczelni przez rok występował w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Później związał się z krakowskimi scenami - Teatrem Bagatela (wówczas, lata 70. - Teatr Rozmaitości) i Starym Teatrem.
   Aktor na przestrzeni kolejnych dekad pojawił się w wielu uznanych filmach i popularnych serialach.
   Był specjalistą od drugiego planu - dał się poznać m.in. jako towarzysz Jodła w wielkim filmie "Człowiek z marmuru" Andrzeja Wajdy czy jako "Niunek" w "Party przy świecach" Antoniego Krauzego. U Wajdy pojawił się ponownie w małej roli w "Katyniu".
   Zagrał też w "Grzesznym żywocie Franciszka Buły" i "Panie Samochodziku i niesamowitym dworze" Janusza Kidawy, "Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny" Janusza Majewskiego, "Kornblumenblau" Leszka Wosiewicza, "Śmierć jak kromka chleba" Kazimierza Kutza czy "Korowodzie" Jerzego Stuhra.


   Czytaj więcej na film.interia.pl/wiadomosci/news-nie-zyje-wieslaw-wojcik,nId,5150505#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka