Dodaj do ulubionych

~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~

06.04.21, 15:50

UDOSTĘPNIJ
KOMENTUJ (756)
Rosja wciąż rozbudowuje swoje bazy militarne na terenie Arktyki. Wszystko pod kątem testów nowej, tajnej superbroni, która może zagrozić całemu światu
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 06.04.21, 15:52
   Informacje o nowej broni pojawiły się w niedawnym raporcie, opublikowanym na łamach portalu CNN. Wynika z niego, że Rosjanie są w trakcie opracowywania groźnych torped "Posejdon", które już niebawem wejdą w "kluczowy etap" rozwoju i przejdą pierwsze testy pod koniec roku.
   Eksperci od broni i zachodni urzędnicy podkreślają powagę sytuacji. Innowacyjna broń to zdalnie sterowana, niewidzialna torpeda, uzbrojona w reaktor jądrowy. Głównym jej zadaniem jest bezszelestne przemieszczenie się po dnie morskim i eksplozja w określonych i istotnych ze strategicznego punktu miejscach.
   Tego typu torpeda, uzbrojona w głowicę o sile wielu megaton TNT, może wyprodukować fale tsunami o wysokości nawet 500 metrów, które mogą wniknąć setki kilometrów w głąb terytorium wroga. Amerykanie zwracają uwagę, że aż 39 proc. mieszkańców ich kraju żyje w okolicy wybrzeży, dlatego kilka takich ataków może doprowadzić do unicestwienia dużej części populacji Stanów Zjednoczonych.
   Nowa rosyjska broń ma za zadanie ominięcie wszelkich dostępnych obecnie sposobów przeciwdziałania atakom rakietowym. Poza tym dochodzi element zaskoczenia, bo jakkolwiek lecące rakiety można śledzić i jakoś im przeciwdziałać, to z ukrywającymi się w głębinach torpedami nie będzie już tak łatwo, a ich ewentualna detonacja wywoła potężne zniszczenia infrastruktury i doprowadzi do poważnego skażenia radioaktywnego.


   Czytaj więcej na nt.interia.pl/raporty/raport-wojna-przyszlosci/wiadomosci/news-nowa-rosyjska-bron-moze-zalac-miasta-radioaktywnym-tsunami,nId,5152201#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
   • mala200333 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 06.04.21, 15:53
    Podwodne wybuchy nuklearne mogą wywołać niszczycielskie tsunami /YouTube
    Podwodne wybuchy nuklearne mogą wywołać niszczycielskie tsunami /YouTube
    Raportem CNN zainteresowały się inne kraje. Wiceadmirał Nils Andreas Stensønes, szef wywiadu Norwegii, powiedział, że torpedy typu Posejdon to część nowej, niedopuszczalnej doktryny zastraszania atomowego - czytamy w serwisie Interesting Engineering. Choć broń jest wciąż w fazie testów, jest to istotny system strategiczny, a jego wpływ daleko wykracza poza region rozwojowy.
    Rosyjska torpeda atomowa to także ogromne zagrożenie dla środowiska. Niewymownie przerażające jest wyobrażenie sobie bomby wywołującej tsunami pełne radioaktywnej wody zalewającej nadmorskie miasta i ich mieszkańców. Warto jednak pamiętać, że z liczbą ofiar śmiertelnych i dewastacją gospodarczą, taki atak może spowodować poważne zniszczenia środowiska, które trudno byłoby cofnąć.
    Idąc tropem przedstawionym w raporcie amerykańskiej telewizji, firma Maxar zajmująca się technologią kosmiczną, wykonała zdjęcia satelitarne wybrzeża Arktyki. Wyraźnie widać na nich ciągłą rozbudowę rosyjskich baz wojskowych, opartych na podziemnych tunelach. Bez wątpienia mogą one pomieścić nie tylko torpedy "Posejdon", ale także inną, wciąż nieznaną i równie niebezpieczną broń.


    Czytaj więcej na nt.interia.pl/raporty/raport-wojna-przyszlosci/wiadomosci/news-nowa-rosyjska-bron-moze-zalac-miasta-radioaktywnym-tsunami,nId,5152201#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
   • black_jotka Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 26.07.23, 14:10
    W środę rano na okupowanym przez Rosjan Krymie słychać było silne wybuchy. Z pojawiających się na Telegramie informacji wynika, że eksplozje słyszane były w Sewastopolu i Krasnoperekopsku. Zablokowano także ruch promów w Zatoce Sewatopolskiej
   • black_jotka Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 26.07.23, 21:42
    Korea Północna ma do spełnienia misję: odciągać uwagę USA od Ukrainy, od Europy. To zasadniczy cel i poważne zagrożenie. Amerykanie na pewno mają na to baczne oko, bo Kim Dzong Un będzie realizował cele rosyjskie - mówi w rozmowie z WP gen. Waldemar Skrzypczak, komentując wizytę Siergieja Szojgu w Pjongjangu.
   • black_jotka Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 13.08.23, 00:08
    Rosyjska grupa dywersyjna przedarła się w sobotę do obwodu sumskiego na północy Ukrainy – poinformował dowódca Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy generał Serhij Najew. Ukraińskie siły zmusiły przeciwnika do odwrotu.
    Ukraińscy wojskowi wykryli dywersantów w jednej ze wsi w pobliżu miejscowości Znob-Nowhorodske w obwodzie sumskim, przy granicy z Rosją. Grupa składała się z 10 uzbrojonych dywersantów.
   • jutta_t Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 14.08.23, 17:42
    Rosja zamierza ponownie zaatakować ukraiński system energetyczny. W tym celu gromadzi broń i przeprowadza rekonesans.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 09.04.21, 04:44
   Koncentracja sił Rosji koło granicy z Ukrainą na razie oznacza szantaż, a nie nieuniknioną wojnę, ale nie należy się łudzić, bo do wojny mogą popchnąć wewnętrzne czynniki bądź projekty geopolityczne Rosji - ocenia rosyjska redakcja "Deutsche Welle".
  • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 09.04.21, 04:46
   Przerzucanie wojsk ku granicom Ukrainy na pewno nie jest ćwiczeniami Południowego Okręgu Wojskowego, a "wygląda to tak, jakby Kreml brał Ukrainę w kleszcze z południa i wschodu" - ocenia w czwartek komentator "Deutsche Welle", politolog Iwan Preobrażeński. Na razie jednak jest to, jego zdaniem, proces chaotyczny, a oddziały nie podchodzą pod samą granicę.

   Reportaż z Ukrainy: Dziwna jest ta wojna
   Ewentualnej większej ofensywie nie sprzyja także pogoda. "Jeśli Rosja faktycznie przygotowuje się do jawnego wprowadzenia wojsk na terytorium ukraińskie, na przykład pod pozorem operacji pokojowej, to nie wcześniej niż w maju 2021 r." - czytamy w komentarzu.


   Ale "nie warto się łudzić", bo "tak duże »ćwiczenia« i »sprawdziany (gotowości bojowej - PAP)« są po prostu bardzo drogie. Decyzje o takich kosztach nie zapadają tak po prostu" - argumentuje autor "DW".

   ZOBACZ RÓWNIEŻ

   Nawalny ma dwie przepukliny kręgosłupa i zaczyna tracić czucie w rękach. Biały Dom wzywa Kreml do reakcji

   Duża koncentracja sił Rosji przy granicy z Ukrainą
   Zgadza się on z opinią, że Kreml chce "przetestować" nowego prezydenta USA Joego Bidena, bowiem "zdaniem władz rosyjskich Ukraina nie jest samodzielna w swoich działaniach, a pełni rolę pola bitwy z Amerykanami".
  • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 09.04.21, 04:48
   Niemniej, zdaniem Preobrażeńskiego, "do wojny mogą popchnąć czynniki wewnętrzne" w Rosji, w tym problemy gospodarcze, spadające notowania rządzącej partii Jedna Rosja, a także sytuacja wokół opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Pomogłaby w takich okolicznościach "mała zwycięska wojna".

   Kreml pobrzękuje szabelką na Ukrainie. Jak powinien zareagować Zachód? [OPINIA]
   "Wreszcie, to może być nie taktyczny, a strategiczny projekt osobiście (prezydenta Rosji Władimira) Putina" - ocenia komentator "Deutsche Welle". Przypomina, że sfinalizowano zmiany prawne, które pozwalają Putinowi na kolejne kadencje prezydenckie, aż do 2036 r.

   Zaostrza się sytuacja w Donbasie. Widmo ponownej eskalacji konfliktu na Ukrainie
   Preobrażeński zadaje pytanie, czy być może ten zabieg nie był Putinowi potrzebny właśnie po to, by "zyskać swobodę, zmobilizować kraj i przejść do historii jako »ten, który zjednoczył« Rosję i Ukrainę".
  • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 09.04.21, 04:53
   - Rosja ma obecnie najwięcej żołnierzy na granicy z Ukrainą od 2014 roku - odnotowała na konferencji prasowej Psaki. Dodała, że Stany Zjednoczone są "coraz bardziej zaniepokojone" ostatnimi działaniami Rosji na tym obszarze.
   Rzeczniczka Białego Domu podkreśliła, że Stany Zjednoczone omawiają rozwój sytuacji w regionie ze swoimi sojusznikami w NATO


   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/swiat/news-rosyjskie-wojska-przy-ukrainskiej-granicy-waszyngton-zaniepo,nId,5157156#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • mala200333 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 13.04.21, 01:30
   Strażakom udało się zlokalizować źródło pożaru fabryki Newska Manufaktura. Wciąż jednak trwa akcja gaśnicza. To najpoważniejszy pożar w Petersburgu od blisko 20 lat.


   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/swiat/news-pozar-fabryki-w-petersburgu-zlokalizowany-nadal-trwa-gaszeni,nId,5165120#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
  • mala200333 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 13.04.21, 17:45
   Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ostrzegł niedawno, że wznowienie wojny na Ukrainie oznaczałoby samozniszczenie Ukrainy. W zeszłym tygodniu Dmitrij Kozak, zastępca szefa administracji prezydenckiej Rosji i kluczowy negocjator w sprawie Ukrainy, powtórzył komunikat z 2014 r., że jeśli będzie to konieczne, Moskwa będzie interweniować, by chronić mieszkańców Donbasu.

   Większość obserwatorów twierdzi, że nie musi to oznaczać nadciągającej inwazji, ale fakt, że rosyjskie intencje są niejasne, jest właśnie tym, co tak niepokoi. Gromadzenie sił na granicy, jak również na zaanektowanym Krymie, daje Rosji opcje, gdyby chciała eskalować, a rosyjski prezydent Władimir Putin bez wątpienia chce zachować pewną nieprzewidywalność, bo posiadanie takich opcji jest do tego niezbędne, teraz kiedy świat patrzy.

   Jednak nawet jeśli całkowicie "przypadkowa" wojna jest mało prawdopodobna, to zawsze istnieje ryzyko błędnej kalkulacji lub nadmiernej reakcji.

   W miarę wzrostu napięcia zawodzą środki budowy zaufania, których celem jest opanowanie sytuacji. Prowadzone przez OBWE (Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie) negocjacje mińskie ponownie utknęły w martwym punkcie, a dodatkowe środki zawieszenia broni uzgodnione w lipcu 2020 r., które ustabilizowały sytuację na kilka miesięcy, załamują się.

   Rosja w dużej mierze zignorowała prośbę o wyjaśnienie swoich działań wojskowych na granicy, o które Ukraina prosiła na mocy Dokumentu Wiedeńskiego, umowy z 2011 r. między państwami członkowskimi OBWE, która miała na celu budowę środków budowy zaufania i bezpieczeństwa.

   CZYTAJ TEŻ: Kreml pobrzękuje szabelką na Ukrainie. Jak powinien zareagować Zachód?
   Moskwa pokazuje palcem na Kijów

   Niektórzy w Moskwie twierdzą, że Ukraina przyczyniła się do wzrostu napięcia, zmieniając w ciągu ostatnich kilku miesięcy swoje nastawienie do Rosji na bardziej "wrogie". To jak dotąd jednak przesada. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest w rzeczywistości raczej ostatnio powściągliwy w swojej retoryce w sprawie Donbasu i obecnych działań Rosji.

   Z pewnością niedawne objęcie sankcjami prorosyjskiego oligarchy i sojusznika Putina, Wiktora Miedwiedczuka oraz jego współpracownika Tarasa Kozaka zirytowało Kreml, ale publicznie Moskwa zareagowała stosunkowo spokojnie.

   Ukraina prowadziła też grę uników z własnym ogłoszeniem środków zawieszenia broni, odbiegając od uzgodnionego w ramach procesu mińskiego języka dotyczącego zasad prowadzenia ognia i nie zwiększyło to zaufania. Należy zauważyć, że Rosji również nie są obce obstrukcyjne zachowania.

   Niektórzy wskazują na dwie niedawno zatwierdzone ukraińskie strategie jako prowokacyjne: strategię "de-okupacji" i reintegracji Krymu oraz ostatnio zatwierdzoną strategię wojskową. Obie jasno wymieniają Rosję jako zagrożenie.

   POLECAMY: Czy Putin może porwać się na kolejną inwazję?
   Cele Ukrainy

   Pomimo prowadzenia pokojowej kampanii wyborczej, Zełenski nigdy nie zamilkł na temat konieczności zwrotu Krymu Ukrainie przez Rosję ani na temat zagrożenia, jakie stanowi Rosja dla integralności terytorialnej Ukrainy.

   Jego strategia krymska koncentruje się bardziej na prawach człowieka i kwestiach sprawiedliwości, a strategia wojskowa na wskazywaniu reform związanych z aspiracjami do członkostwa w NATO.

   Choć członkostwo Ukrainy w NATO stanowi dla Rosji absolutną czerwoną linię, to takie ukraińskie aspiracje nie są niczym nowym i nie są zaskoczeniem – dokumenty te raczej trudno nazwać wezwaniem do wojny. Nie można jednak przewidzieć, jak Moskwa może je interpretować.

   Moskwa jest też rozczarowana, że Zełenski nie wdrożył po prostu porozumień mińskich. Wzywają one Ukrainę do przyznania wspieranym przez Rosję tzw. republikom specjalnych praw administracyjnych, przy jednoczesnej reintegracji z Ukrainą. Pozwoliłoby to Rosji teoretycznie wywierać stały i znaczący wpływ na kraj poprzez te republiki, ale przy założeniu, że to Ukraina będzie je finansować, a nie Rosja.

   Brak jasności co do intencji i planu działania Rosji, w połączeniu z retoryką przypominającą rok 2014, oznacza, że napięcie jest wysokie. To właśnie wtedy może dojść do błędnych kalkulacji.

   Istnieje cienka granica między odstraszaniem a tym, co jest interpretowane jako działania ofensywne.

   Wszyscy obserwują, co może zrobić Rosja, ale nie przygotowują jakiegoś planu reagowania, na wypadek, gdyby doszło do znaczącej eskalacji. To również zwiększa nieprzewidywalność.

   Choć nie jest jasne, co Moskwa zyskałaby na prawdziwej eskalacji działań w Donbasie, należy pamiętać, że Kreml ma swoje interesy i własną percepcję zagrożeń – i należy brać pod uwagę każdy scenariusz, nawet ten, który może wydawać się mało prawdopodobny.

   Sarah Lain jest mieszkającą w Kijowie współpracowniczką Royal United Services Institute (RUSI)
  • seremine Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 15.04.21, 19:06
   Rosja zapowiada "nieodwracalny" odwet za sankcje nałożone przez USA. Wzywa ambasadora na rozmowę
   oprac. Maria Lipińska/IAR
   15.04.2021 17:48
   Rosyjskie MSZ zapowiada stanowczą odpowiedź na sankcje, które zostały nałożone przez USA na Moskwę m.in. za okupację Krymu i ingerencję w wybory prezydenckie w USA. Rzeczniczka MSZ zapowiedziała, że odwet Rosji będzie "nieodwracalny".
  • seremine Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 15.04.21, 19:07
   Nieoficjalnie: Ambasador Rosji w Polsce wezwany do MSZ. Chodzi m.in. o sankcje USA
   oprac. Maria Lipińska/IAR
   15.04.2021 18:49
   Z ustaleń PAP wynika, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało w czwartek ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa do siedziby resortu. Spotkanie ma obecnie trwać. MSZ wydało oficjalne oświadczenie ws. ataków cybernetycznych przeprowadzonych przez Rosję.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 15.04.21, 21:08
   Sytuacja w Donbasie staje się coraz bardziej napięta. Minister spraw zagranicznych Ukrainy twierdzi, że Rosja grozi "zniszczeniem Ukrainy". Zapowiedział, że jeśli Rosja spróbuje przekroczyć granicę, poniesie konsekwencje.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 15.04.21, 21:13
   Państwa nadbałtyckie solidaryzują się z Ukrainą. Ministrowie spraw zagranicznych podczas wizyty w Kijowie wydali specjalne oświadczenie w związku z sytuacją.

   Groźba wojny wisi nad Ukrainą. Polski minister poleciał ze wsparciem

   Wyrażamy nasze niezachwiane poparcie dla suwerenności oraz integralności terytorialnej Ukrainy w granicach, które uznaje społeczność międzynarodowa. (...) Ubolewamy z powodu trwającej koncentracji sił armii rosyjskiej w bliskim sąsiedztwie granic Ukrainy i na nielegalnie zaanektowanym i okupowanym Krymie - czytamy
  • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 15.04.21, 21:16
   Rosja chce zaprezentować swoje zdolności bojowe. W rejs po Morzu Czarnym ruszyła Flota Czarnomorska, która przejdzie ćwiczenia artyleryjskie. Pojawią się tam także jednostki Flotylli Kaspijskiej.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 15.04.21, 21:26
   Rosyjska armia może przeprowadzić desant na południu Ukrainy, zaatakować na wszystkich frontach albo oficjalnie wkroczyć do Donbasu i jawnie wspierać bojowników – prognozuje analityk wojskowy ukraińskiego tygodnika "Fokus" Jigal Lewin.
  • seremine Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 16.04.21, 02:57
   Rosja na pół roku ogranicza żeglugę Cieśniną Kerczeńską łączącą Morze Czarne z Azowskim. Poinformował o tym MSZ Ukrainy, jednocześnie wyrażając protest przeciwko takiemu posunięciu, które może sparaliżować połączenia z ukraińskimi portami na Morzu Azowskim. Rosja ostrzelała 3 okręty ukraińskiej marynarki wojennej.
  • mala200333 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 17.04.21, 18:43
   Moskwa i Pekin próbują budować swoją miękką siłę rozdając szczepionki na koronawirusa. Ale nie idzie im tak dobrze, jakby chcieli [OPINIA]
   Chińska i rosyjska dyplomacja szczepionkowa oferuje częściowe obejście dla opóźnień UE, ale nie jest to wybór strategiczny. Dążenie do wzmocnienia demokracji i bliższych związków z UE pozostaje silne zarówno na Bałkanach, jak i w Gruzji, Mołdawii i na Ukrainie. Niepowodzenia w walce z pandemią nadszarpnęły, ale nie zniszczyły miękkiej siły UE na Bałkanach i w Europie Wschodniej — pisze Sir Michael Leigh*.
  • seremine Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 17.04.21, 21:48

   Czechy wydalą 18 rosyjskich dyplomatów. Mają mieć związek z wybuchem z 2014 roku
   mmz
   17.04.2021 21:31
   18 pracowników ambasady Rosji w Pradze musi opuścić Czechy w ciągu 48 godzin. Poinformował o tym oficjalnie premier kraju Andrej Babis. Według czeskich służb, dyplomaci mieli być zaangażowani w eksplozję w składzie amunicji, do której doszło siedem lat temu. W jej wyniku zginęły dwie osoby.
  • seremine Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 17.04.21, 21:49
   Moskwa zgromadziła przy naszych granicach tylu żołnierzy, co podczas zaciętych walk w latach 2014-15. Przypominam, że dzieje się to tutaj, w Europie - mówi Wołodymyr Zełenski.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 18.04.21, 04:38
   Biden uderzył w Putina. Płk Faliński mówi, w co gra Rosja
   Rośnie napięcie na linii Waszyngton-Moskwa. Ma to m.in. związek z gromadzeniem się rosyjskich wojsk przy wschodniej granicy z Ukrainą. Stany Zjednoczone w odpowiedzi na budzącą obawy rosyjską aktywność militarną oraz zarzucaną ingerencję w wybory w USA wydaliły ze swojego terytorium aż 10 rosyjskich dyplomatów. Gość Patrycjusza Wyżgi w programie "Newsroom WP" płk Marcin Faliński na pytanie, czy tego typu reakcja Joe Bidena może przynieść oczekiwane rezultaty i zatrzyma dalsze działania Rosji zauważa, że Moskwa ma nadal mocne karty po swojej stronie - To na pewno jest gra Rosjan i w tle jest przede wszystkim zaopatrzenie w wodę i prąd Półwyspu Krymskiego, ale również to, co nas dotyczy już bezpośrednio czyli Nord Stream 2. To są na pewno takie elementy, którymi Rosjanie będą rozgrywać nas i Unię Europejską. Niestety, my będziemy tylko takim nieco niemym świadkiem, ponieważ jak wiemy, tutaj "pierwsze skrzypce" będą grały Stany Zjednoczone, Włochy, Niemcy i Francja. – stwierdził płk Faliński.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 18.04.21, 04:41
   Rosjanie przerażeni. Potężne wybuchy blisko granicy z Ukrainą

   Podziel się
   Mieszkańców rosyjskiego Woroneża przestraszyły w nocy powtarzające się eksplozje i wybuchy granatów. Przerażające dźwięki słyszano w różnych dzielnicach miasta. Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że był to element ćwiczeń wojskowych w regionie, który graniczy z Ukrainą.
  • seremine Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 18.04.21, 19:21
   Stan zdrowia Aleksieja Nawalnego jest bardzo zły - alarmują współpracownicy lidera rosyjskiej opozycji. Iwan Żdanow i Leonid Wołkow oskarżyli funkcjonariuszy kolonii karnej o publiczne uśmiercanie go. Unia Europejska apeluje o udzielenie opozycjoniście pomocy medycznej. USA zapowiedziały wyciągnięcie wobec Rosji konsekwencji w sytuacji, gdyby Nawalny zmarł.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 18.04.21, 21:09
   Rosja uznała 20 pracowników ambasady Czech w Moskwie za osoby niepożądane i nakazała im opuszczenie kraju do końca dnia 19 kwietnia br. - podało rosyjskie MSZ. W sobotę Praga informowała o wydaleniu z kraju 18 rosyjskich dyplomatów z powodu podejrzeń, że rosyjski wywiad miał związek z eksplozją w składzie amunicji w 2014 roku.

   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/swiat/news-rosja-20-pracownikow-ambasady-czech-w-moskwie-uznanych-za-os,nId,5177348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
   • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 18.04.21, 21:10
    ~popof- 5 min temu
    18 do 20 dla rosji---jutro ciekawy jestem z kim Ruskie bada grac,,,( ZAPOWIADA SIE INTERESUJACY TYDZIEN) same mecze ------


    Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/swiat/news-rosja-20-pracownikow-ambasady-czech-w-moskwie-uznanych-za-os,nId,5177348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
    • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 18.04.21, 21:10
     ~u Ruskich- 5 min temu
     dziwna zasada? Wydalają +2 Polska wydaliła 3 to ono 5, Czechy 18 to oni 20? O co im chodzi?


     Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/swiat/news-rosja-20-pracownikow-ambasady-czech-w-moskwie-uznanych-za-os,nId,5177348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
     • jerzy_55 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 18.04.21, 21:11
      ~ppppx- 2 min temu
      Wystarczy zablokować granice z Białorusią i padnie gospodarka Rosji, tylko Niemcy nie pozwolą na taki ruch.


      Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/swiat/news-rosja-20-pracownikow-ambasady-czech-w-moskwie-uznanych-za-os,nId,5177348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • seremine Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 19.04.21, 16:21
   Aleksiej Nawalny został przewieziony do szpitala w sąsiednim łagrze - podała federalna służba więziennictwa. Wcześniej współpracownicy opozycjonisty alarmowali, że stan jego zdrowia jest krytyczny
  • seremine Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 19.04.21, 21:28
   "Der Spiegel" informuje, że na Krym sprowadzono duże siły wojskowe. "Zdjęcia satelitarne pokazują, jak na anektowanym Półwyspie Krymskim zbudowano ogromny obóz wojskowy z ponad tysiącem pojazdów" - donosi niemiecki tygodnik
  • mala200333 Re: ~~~~~ Rosja...Rosja~~~~~ 19.04.21, 22:54
   Wydalanie w ostatnim czasie rosyjskich dyplomatów z kilku europejskich krajów, w tym z Polski, to sygnał, że administracja prezydenta USA Joego Bidena przyjęła wobec Kremla ostrzejszy kurs, niż pewnie sama Rosja się spodziewała. Moskwę bardziej zabolą jednak ostatnie działania Czechów. To przykład dla Zachodu, choć prawdopodobnie podyktowany jest on chłodną polityczną kalkulacją.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka