Dodaj do ulubionych

Znowu szczuja na Kopacz...

19.04.21, 16:53
Ale...
...
"Kiedy Ewa Kopacz pomagała rodzinom ofiar w najtrudniejszych sytuacjach, PiS z bezpiecznego ukrycia organizował akcję narodowego szczucia. I tak jest do dziś" - tymi słowami szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk skomentował awanturę wokół ujawnionych zdjęć Ewy Kopacz z kwietnia 2010 roku.

Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/polska/news-donald-tusk-skomentowal-zdjecie-ewy-kopacz-w-moskiewskim-pro,nId,5179141#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Obserwuj wątek
  • jerzy_55 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 17:12
   ~cbś- 10 min temu
   zdjęcia zrobione dla agencji bezpieczeństwa żeby zabezpieczyć chronologię zdarzeń i np żeby było wiadomo kto tam był czy to faktycznie lekarz czy ta osoba tam pracowała czy nie itd takich zdjęć robi się setki bo to jest ważne podczas śledztwa.


   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-ewa-kopacz-na-zdjeciach-w-prosektorium-w-moskwie-jest-ich-zn,nId,5178935#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • jerzy_55 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 17:13
   ~PiS PATOLOGIA- Dzisiaj (14:22)
   Pani Kopacz pije kawę i się usmiecha ... tylko PiSowska patologia mogla zrobić z tego sensacje. Niech Stankiewcz zrobi reportaż jak Macierewicz sypał kolegów na SB w 1968, albo Kamiński w 1981. Niech pokaże pijanego Sakiewicza albo zrobi reportaż o jego ojcu członku aparatu bezpieczeństwa PRL działaczu Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej, albo o tym za co Sakiewicz zostal odznaczony przez służbę bezpieczeństwa Ukrainy nczas.com/ (...) obil-za-komuny-foto/ www.wprost.pl/ (...) trator-ze-skaza.html


   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-ewa-kopacz-na-zdjeciach-w-prosektorium-w-moskwie-jest-ich-zn,nId,5178935#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • jerzy_55 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 17:43
   Kloaczna propaganda PiS ma ciągle te same mechanizmy działania: prezentuje zdjęcia, fragmenty nagrań całkowicie wyjęte z kontekstu, często zmanipulowane, tylko po to, żeby kłamliwie sugerować złe intencje. To, co oni wyprawiają w obliczu tak wielkiej tragedii i traumy, jest po prostu obrzydliwe - ocenia w rozmowie z Onetem Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący PO, prezydent Warszawy i szef Ruchu Wspólna Polska.
  • jerzy_55 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 17:46
   Jakakolwiek próba zbijania kapitału politycznego na jednej z największych tragedii narodowych jest po prostu wyjątkową podłością i objawem czystego cynizmu. Każdy z nas, kto znajduje się w traumatycznej sytuacji, próbuje odreagować, stara się myśleć o czym innym, rozmawia na inny temat czy po prostu pije kawę. Nikt nie jest w stanie utrzymać non-stop zrozpaczonej miny - mówi Onetowi Rafał Trzaskowski.
   • jerzy_55 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 17:47
    Nakręcanie hejtu na podstawie zdjęć wyjętych z kontekstu to klasyczna sztuczka z arsenału pisowskiej propagandy. Już wcześniej próbowano manipulować rzeczywistością, sugerując, że Donald Tusk się ponoć uśmiechał w trakcie rozmowy z Putinem. Kloaczna propaganda PiS ma ciągle te same mechanizmy działania - prezentuje zdjęcia, fragmenty nagrań całkowicie wyjęte z kontekstu, często zmanipulowane, tylko po to, żeby kłamliwie sugerować złe intencje. To, co oni wyprawiają w obliczu tak wielkiej tragedii i traumy, jest po prostu obrzydliwe - dodaje prezydent stolicy.

    - Nie mam pojęcia, czy propaganda PiS-u te zdjęcia miała wcześniej i szykowała na odpowiedni moment, żeby przykryć np. to, co się dzieje w obozie Zjednoczonej Prawicy, czy też te zdjęcia propagandyści dostali dopiero teraz. Ale widać na tym przykładzie, do czego jest używana maszyna propagandowa tzw. telewizji publicznej - wyłącznie do budowania złych emocji i szczucia na ludzi. W tym się wyspecjalizowali i za to im przecież rządzący płacą olbrzymie pieniądze - podsumowuje Trzaskowski.
    • jerzy_55 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 17:49
     Zdjęcie byłej premier i minister zdrowia Ewy Kopacz pozującej z Rosjanami pracującymi przy sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej wywołało prawdziwą burzę. Zdaniem byłego szefa GROM i b. wiceszefa BBN gen. Romana Polko, za jego ujawnieniem mogą stać rosyjskie służby. - Żeby skłócić polskie społeczeństwo i odwrócić uwagę od swoich działań - mówi WP Roman Polko.
     • jerzy_55 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 17:51
      Zdaniem doświadczonego funkcjonariusza polskich służb po 10 kwietnia polskiemu rządowi zabrakło odwagi. - Niewiele osób było stać, by jechać do Moskwy i pomagać przy sekcji zwłok. Pani Ewa Kopacz może i miała dobre chęci, ale najwyraźniej została przytłoczona tamtymi wydarzeniami. Może i chciała, żeby wówczas było wszystko dobrze, ale podkreślmy – nie było dobrze - ocenia nasz rozmówca.

      - Jeśli chodzi natomiast o zdjęcie, które pokazano w filmie dokumentalnym Ewy Stankiewicz, to każdego można złapać na jakimś grymasie twarzy czy dziwnej minie. Granie na negatywnych emocjach w kwestii katastrofy smoleńskiej jest nieuczciwe - uważa Polko.

      W jego ocenie opinii publicznej bardziej powinno zależeć na wyjaśnieniu tragicznego zdarzenia.

      - Powinno się przedstawiać fakty, powinni to badać prawdziwi eksperci. A nie specjaliści od pękających parówek… Nie powinno się szukać międzynarodowych instytucji tylko po to, by potwierdziły z góry narzuconą tezę. Niestety, ale nie mieliśmy znaczących i uznanych ekspertów, którzy badali przyczyny lotniczej katastrofy. Brakuje słów, żeby nazwać to, co powstało i nazywa się rzekomym reportem podkomisji smoleńskiej. I to za wiele milionów złotych, z pieniędzy podatnika. Ogląda się i czyta takie doniesienia z bólem, komuś zabrakło szacunku dla rodzin osób, które zginęły. Nie po to się bada i wyjaśnia lotniczą katastrofę, by osiągać jakiekolwiek polityczne cele, tylko żeby choć wyciągnąć wnioski odnośnie do systemu funkcjonowania państwa - ocenia były szef GROM.
      • jerzy_55 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 17:52
       Tak działają rosyjscy trolle. Wrzucają w obieg elementy postprawdy po to, żeby tymi elementami rozgrywać poszczególne państwa. Rozpowszechnia się rzeczy z przeszłości, by odwrócić uwagę od bieżących spraw u siebie. Pamiętajmy, że mamy napiętą sytuację na Ukrainie. Jest tam prowadzona rosyjska ofensywa, już nie tylko z lądu, ale i z morza. Na Krymie mamy rosyjskie wojska. Wygląda to na realizację projektu Nowej Rosji. Ukraina upada, a Zachód przez swoją bierność wpycha ją w ramiona Władimira Putina. Dodatkowo mieliśmy informację o rosyjskich szpiegach w Czechach i dramatyczną sytuację w łagrze opozycjonisty Aleksandra Nawalnego - mówi WP Roman Polko.

       - O tym, że Rosjanie prowadzą wojnę informacyjną poprzez dezinformację i rozgrywają wewnętrzne spory, to wiemy wszyscy. To oczywistość. A my się zachowujemy, jakby się to działo nie u nas, tylko w Wielkiej Brytanii czy w USA. Tak jakby nasze służby nad wszystkim panowały. A nie panują - puentuje były szef GROM.
  • jerzy_55 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 17:53
   BBC news
   4 godziny temu
   Takie propagandowe filmiki emitowane przez TVP-wstd dla normalnego i uczciwego człowieka nie działają, nic nie znaczą Ja chcę żeby wyemitowano ostatnią rozmowę pomiędzy Kaczynskimi. Przecież gdzieś jest ,pilnie strzeżona przez przedstawicieli PiSu.
  • jerzy_55 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 17:54
   saper
   4 godziny temu
   A ile razy kompromitował się pan Maciarewicz. Gdzie te śmigłowce, gdzie dobre jakościowo karabiny, gdzie raport komisji a tak jeszcze co słychać u Berczyńskiego i te ekshumacje wbrew woli rodzin. Zdjęcia są prywatne jak to z publikacją od strony prawnej
   • jerzy_55 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 17:55
    model
    1 godzinę temu
    O co tu chodzi? Ktoś pijący kawę podczas przerwy w pracy nie może się uśmiechać tylko ma płakać? To jest żenada ! w wykonaniu tej pani która się wypowiada, Szukanie jakiejś sensacji, której nie ma. Ile jeszcze lat ta władza będzie u steru dzięki tej katastrofie?
  • seremine Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 18:58
   - Ten film niczym nie różni się niczym od "dzieł" Antoniego Macierewicza. Żaden z tych filmów nie odnosi się do faktów i wydarzeń, jakie miały miejsce w Smoleńsku. A dlaczego jest emitowany? Bo temat budzi emocje. Jak się okazuje, już nawet nie swoją treścią, ale opublikowanymi zdjęciami. I teraz TVP będzie grzać ten film. Epatować emocjami. Telewizja państwowa stawia się dziś w roli najgorszego brukowca - mówi Wirtualnej Polsce dr Maciej Lasek, ekspert od badań katastrof lotniczych
  • seremine Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 19:00
   Proszę zwrócić uwagę: o czym my w tej chwili rozmawiamy? Film miał przedstawić rzekomo wstrząsające fakty. Miał udowodnić, że były wybuchy, zamach. I co? Gdzie jest reakcja MSZ? Gdzie jest premier, gdzie jest prezydent? Co robi państwo? Nic, bo PiS woli rozmawiać o wyrwanych z kontekstu zdjęciach pani Ewy Kopacz. Nawet prokuratura kontrolowana przez Zbigniewa Ziobro ignoruje członków podkomisji Macierewicza i nie traktuje jego teorii poważnie. Teorii, za które polscy podatnicy zapłacili 10 mln zł albo i wielokrotnie więcej - uważa były przewodniczący PKBWL.
  • seremine Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 19:03
   Dr Maciej Lasek broni Ewy Kopacz. - Rozmawiałem z panią premier Kopacz o tamtym czasie. Kiedy ona, z własnej woli, pojechała do Moskwy. Zapytałem ją: dlaczego pani chce tam jechać? „Bo chcę w jakiś sposób tym ludziom, tym rodzinom, pomóc” - powiedziała. Za to należy jej się szacunek. Ona opowiadała mi, co tam widziała. Tego nawet nie powinno się publicznie opisywać. I teraz wyciąganie jakichś wniosków na podstawie dwóch wyjętych z kontekstu zdjęć jest po prostu niegodne i nieuczciwe - przekonuje ekspert
  • seremine Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 19:10
   Uważny19 min. temu
   Na pogrzebach moich tylu bliskich, zapewne były momenty, kiedy się usmiechałem, z uprzejmości, z sympatii, z zakłopotania! A czasem ot tak, bo taka jest natura ludzka...Tylko hieny cmentarne grzeją ten temat Smoleńska, bo nie mają nic innego, żadnych dowodów, faktów! Nie wiem, czy można was nazwać ludźmi
  • mala200333 Re: Znowu szczuja na Kopacz... 19.04.21, 19:29
   Ewę Kopacz "atakują cynicy i tchórze, którzy od 11 lat zbijają polityczny kapitał na tragicznej śmierci 96 osób" - napisał na Twitterze szef PO Borys Budka. To reakcja na ujawnione zdjęcia, pokazujące byłą premier tuż po katastrofie smoleńskiej w prosektorium w Moskwie.

   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-borys-budka-cynicy-i-tchorze-atakuja-dzisiaj-ewe-kopacz,nId,5179370#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka