Dodaj do ulubionych

Dzisiaj jest Dzien Wolnosci Prasy

03.05.21, 19:06
Chargé d'affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu zabrał głos ws. Dnia Wolności Prasy, który obchodzony jest 3 maja. W opinii dyplomaty "próby uciszania dziennikarzy są zagrożeniem dla fundamentów silnej demokracji".
Obserwuj wątek
  • seremine Re: Dzisiaj jest Dzien Wolnosci Prasy 03.05.21, 19:08
   Ambasada USA w Polsce. Bix Aliu o wolności mediów
   "W Światowym Dniu Wolności Prasy pamiętajmy, że dziennikarze odgrywają kluczową rolę w zwalczaniu korupcji, ujawnianiu przypadków łamania praw człowieka i zapewniają dostęp do wiarygodnych informacji" - napisał w mediach społecznościowych dyplomata z USA.
  • seremine Re: Dzisiaj jest Dzien Wolnosci Prasy 03.05.21, 19:11
   Media w Polsce. Spadek w rankingu wolności prasy
   Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, znane są już wyniki najnowszego rankingu wolności prasy Reporterów bez Granic. Według danych z "World Press Freedom Index 2021" odnotowaliśmy spadek o dwie pozycje - z 62 na 64 miejsce. Tym samym Polska znalazła się na najniższym miejscu w historii tego rankingu.

   Do tej pory najwyższą lokatę w rankingu wolności prasy zajmowaliśmy w 2015 roku. Była to 18 pozycja. W ciągu ostatnich sześciu lat odnotowaliśmy spadek o 46 miejsc.

   Z raportu, który obejmuje sytuację mediów w 180 państwach świata wynika, że praca dziennikarzy oraz dostęp do rzetelnej informacji jest całkowicie blokowany lub poważnie utrudniany w 73 z nich, natomiast ograniczany w 59.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka