Dodaj do ulubionych

~~~Tornado~~~~Czechy ~~~

25.06.21, 05:53

Straszne!
Obserwuj wątek
  • seremine Re: ~~~Tornado~~~~Czechy ~~~ 25.06.21, 05:54
   Tragiczne skutki miała trąba powietrzna, która uderzyła w południowe Morawy. Tornado uderzyło w miejscowości w powiatach Hodonin i Brzeclav. Szczególnie dotknięte zostały dwie wioski na tym terenie. Już teraz mówi się o wielu osobach rannych. Minister spraw wewnętrznych Jan Hamaczek nie wyklucza ofiar śmiertelnych.
  • seremine Re: ~~~Tornado~~~~Czechy ~~~ 25.06.21, 05:55
   Ostatnie doniesienia mówią o 100-150 rannych. Burze uszkodziły wiele domów we wsiach Hrusky i Moravska Nova Ves w pobliżu granicy ze Słowacją
   Ogłoszony został czwarty poziom stanu pogotowia, który oznacza, że może być wiele ofiar wśród ludzi i mobilizowane są wszystkie dostępne jednostki ratunkowe
   Tornado spowodowało również poważne zakłócenia w ruchu drogowym i przerwy w dostawie prądu, blokując całe autostrady i pozostawiając ponad 100 tys. domów bez prądu w ciągu nocy
  • seremine Re: ~~~Tornado~~~~Czechy ~~~ 25.06.21, 05:58
   Strażacy ciągu godziny otrzymali ponad 300 zgłoszeń. - Interweniujemy przede wszystkim tam, gdzie zagrożone jest zdrowie ludzi - przekazywały służby.

   - Sytuacja wyglądała jak na polu bitwy - powiedział Antonin Tesarik, dyrektor szpitala w Hodoninie, gdzie leczonych jest do 200 rannych.

   Zobacz także: Śmiertelne tornada w Chinach. Co najmniej 10 osób nie żyje
   - To była apokalipsa. Wszędzie była krew i bezradni ludzie we łzach. Ratowali swoje życie i tracili dachy nad głową - powiedział cytowany przez agencję CTK.
  • seremine Re: ~~~Tornado~~~~Czechy ~~~ 25.06.21, 06:05
   Minister, który przybył do dotkniętego katastrofą regionu, powiedział, że ogłoszono stan wyjątkowy. Austriaccy i słowaccy ratownicy udzielają pomocy, a czeskie wojsko zostało wysłane na miejsce.
  • seremine Re: ~~~Tornado~~~~Czechy ~~~ 25.06.21, 06:11
   Burza z gradobiciem, silnym wiatrem i trąbą powietrzną dotknęła okolice Brzecławia i Hodonina przy granicy ze Słowacją. Kule gradu miały wielkość piłek tenisowych, a wiatr unosił auta. Wiele domów nie ma okien i dachów, a drogi są zablokowane przez powalone drzewa. Zamknięto prowadzącą na Słowację autostradę D2.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka