Dodaj do ulubionych

Ach ta kawa!

11.07.21, 17:06
Korzyści z picia kawy jest dużo więcej
Przede wszystkim kawa poprawia funkcjonowanie mózgu, począwszy od ogólnych funkcji poznawczych, poprzez nastrój i poziom energii, a kończąc na pamięci. Po wypiciu filiżanki tego napoju czujemy się również mniej zmęczeni, mamy więcej energii i łatwiej jest się nam skupić. Dzieje się tak dlatego, że kawa zawiera kofeinę, która po wypiciu wchłania się do krwioobiegu i trafia do mózgu. Tam z kolei wzrasta poziom dopaminy, co prowadzi do wzmożonej aktywności neuronów i jest dla mózgu stymulujące.

Pozytywnych następstw picia kawy jest jednak dużo więcej: napój ten zawiera składniki odżywcze, poprawia sprawność fizyczną i krążenie, pomaga w walce z depresją czy spalić tłuszcz. Zmniejsza również ryzyko wystąpienia wielu chorób, w tym nowotworowych, udaru mózgu oraz cukrzycy. Jest też źródłem antyoksydantów i obniża uczucie stresu. Wreszcie: hamuje proces starzenia się naszego organizmu, za co odpowiadają znajdujące się w niej przeciwutleniacze oraz sprawia, że czujemy się po prostu szczęśliwsi.

Naukowcy z całego świata od dekad badają kawę pod kątem pozytywnego wpływu na nasze zdrowie. I wciąż znajdują coś nowego. Ale nawet i bez tego każdy, kto na co dzień sięga filiżankę tego napoju, doskonale zna największą zaletę kawy: po prostu świetnie smakuje.Czytaj więcej na kobieta.interia.pl/zdrowie/news-jaka-kawa-jest-najzdrowsza-oto-najnowsze-wyniki-badan,nId,5348675#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka