Dodaj do ulubionych

W wieku 88 lat zmarł Jean-Paul Belmondo…

06.09.21, 18:19
W wieku 88 lat zmarł Jean-Paul Belmondo, kultowy aktor i bożyszcze europejskiego kina. Informację w rozmowie z agencją AFP potwierdził prawnik gwiazdora Michel Godest
Obserwuj wątek
  • seremine Re: W wieku 88 lat zmarł Jean-Paul Belmondo… 06.09.21, 18:22
   Filmem, który przyniósł mu sławę i stanowił przełom w jego karierze, był "Do utraty tchu" w reżyserii Jean-Luca Godarda.

   Został m.in. nagrodzony Złotym Lwem na Festiwalu w Wenecji za całokształt filmowej kariery, nakręcił ponad 80 filmów; był kawalerem Legii Honorowej.
  • seremine Re: W wieku 88 lat zmarł Jean-Paul Belmondo… 06.09.21, 18:25
   Karierę Jean-Paul Belmondo kończy nagle rozległy udar mózgu. W 2008 osłabiony wraca jeszcze na srebrny ekran z filmem "Człowiek i jego pies" w reżyserii Francisa Hustera.
   Jean-Paul Belmondo otrzymał między innymi nagrodę Cezara w 1989 roku za rolę w filmie "Podróż rozpieszczonego dziecka" W 2016 roku otrzymał na festiwalu w Wenecji Złotego Lwa za całokształt twórczości.
  • seremine Re: W wieku 88 lat zmarł Jean-Paul Belmondo… 08.09.21, 15:27
   Jean Paul-Belmondo zmarł w wieku 88 lat. Jak przekazał we wtorek Pałac Elizejski - Francja w czwartek złoży narodowy hołd legendarnemu aktorowi i producentowi filmowemu. Ceremonia odbędzie się w Pałacu Inwalidów.
   Jean-Paul Belmondo zmarł w poniedziałek w wieku 88 lat. W sierpniu gwiazdor francuskiej Nowej Fali przeszedł udar mózgu, a na początku roku był hospitalizowany powodu ogólnego wyczerpania.

   Jean-Paul Belmondo nie żyje. "Francja straciła narodowy skarb"

   Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że wraz ze śmiercią artysty Francja straciła "narodowy skarb".

   "(Belmondo) pozostanie już na wieczność Wspaniałym" - powiedział w poniedziałek Macron, odnosząc się do filmu z 1973 r. o tym właśnie tytule, w którym zagrał Belmondo.

   Jean-Paul Belmondo nie żyje. Słynny francuski aktor miał 88 lat
   Słynny aktor grał z wielkimi gwiazdami, takimi jak Jean Gabin, Alain Delon, Claudia Cardinale czy Sophia Loren, i występował w filmach najlepszych reżyserów - Godarda, Francois Truffaut, Jeana Renoire'a, Claude'a Leloucha, Alaina Resnais, Petera Brooka czy Francisa Hustera.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka