Dodaj do ulubionych

Putin... "Corriere della Sera":

07.09.21, 07:32
ONETWIADOMOŚCIŚWIAT
"Corriere della Sera": Litwa i Polska budują nowe mury, by się bronić przed Putinem i Łukaszenką
Włoski dziennik "Corriere della Sera" pisze we wtorek, że Władimir Putin prowadzi "podwójną grę" po upadku Kabulu, oraz że pomaga Aleksandrowi Łukaszence gromadzić uchodźców na granicy z Litwą i Polską, aby następnie wysłać ich do Europy.


Prasa: Putin pomaga Łukaszence gromadzić uchodźców na granicy Litwy i PolskiPrasa: Putin pomaga Łukaszence gromadzić uchodźców na granicy Litwy i Polski - Sergei Bobylev / PAP
W komentarzu publicysta Franco Venturini podkreśla: "Katastrofalne wycofanie Zachodu z Afganistanu nie zostało przyjęte w Moskwie z dialektyczną złośliwością, na jaką mogłyby pozwolić okoliczności". Dalej przypomina, że Putin skrytykował USA, zintensyfikował ćwiczenia wojskowe w Tadżykistanie, by pokazać prezydentowi Joe Bidenowi, że "nie będzie mógł stamtąd wysyłać swoich dronów" i otworzył ścisły dialog z talibami.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Putin... "Corriere della Sera": 11.02.22, 22:42
   Coraz gorzej dla europejczykow...
   • black_jotka Re: Putin... "Corriere della Sera": 08.06.22, 18:49
    Rosja nie jest obecnie skłonna do negocjacji w dobrej wierze, a do prawdziwych rozmów w sprawie zakończenia wojny na Ukrainie jest jeszcze daleko - powiedziała w środę asystent sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji Karen Donfried.    Przyznała też, że utrzymanie jedności Zachodu w obliczu rosyjskiej agresji jest wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu skutków gospodarczych i rosnących cen ropy naftowej. Zapewniła jednak, że solidarność zostanie utrzymana ze względu na to, jak fundamentalnym zagrożeniem dla Europy i obecnego porządku i zasad jest rosyjska inwazja.    - Mój kolega z Unii Europejskiej powiedział kilkorgu z nas, że to jest europejski 11 września. I myślę, że dla Europejczyków, którzy koniec końców nie wierzyli, że Putin zdecyduje się na inwazję na pełną skalę, to był szok - powiedziała Donfried. Dodała później, że był to moment podobny do zamachów z 11 września także dla Niemiec, który zmusił Berlin do porzucenia swojej wieloletniej polityki wobec Rosji i wysłania broni Ukrainie.
  • black_jotka Re: Putin... "Corriere della Sera": 04.05.22, 22:42
   Tak trzeba je budowac...
  • black_jotka Re: Putin... "Corriere della Sera": 05.05.22, 18:00
   Białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka sprzeciwia się użyciu broni jądrowej. Jego zdaniem, jest to "niedopuszczalne, także dlatego, że jest obok nas" - cytuje przywódcę agencja Associated Press. Łukaszenka przyznał jednak, że nie jest w stanie powiedzieć na pewno, czy Rosja ma takie plany.
   • black_jotka Re: Putin... "Corriere della Sera": 05.05.22, 18:01
    "Władimir Putin chory", "Putin słabnie", "Spisek przeciwko Putinowi" - takie nagłówki atakują nas z gazet i portali. Po raz kolejny w czasie dwóch miesięcy wojny mamy do czynienia z plotkami o możliwym spisku i odejściu rosyjskiego prezydenta lub wymianie go na innego polityka. Czy taki scenariusz jest realny? Zdaniem znawców Rosji - nie.
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 05.05.22, 22:29
   Drugi miesiąc wojny w Ukrainie, oprócz śmierci i zniszczenia, przyniósł ponowne plotki o możliwej zmianie władz na Kremlu. Znowu pojawiają się plotki o "spisku", chorobie prezydenta Rosji czy wręcz czasowym przekazaniu władzy. Najnowszym "delfinem" miałby być Nikołaj Patruszew - sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i były szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
   Pochodzący jak Putin z Petersburga Patruszew kierował FSB w okresie II wojny czeczeńskiej. Był szefem także w 2006 r., gdy umierał otruty polonem Aleksandr Litwinienko. Już samo to sprawia, że byłby on trudnym do zaakceptowania przez Zachód partnerem. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, czy zmiana władzy na Kremlu byłby możliwa? Eksperci podchodzą do tych doniesień z dużą rezerwą
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 06.05.22, 02:05
   Agencja Ukrinform donosi, że w Rosji w kolejne wojskowe biuro rekrutacyjne rzucono koktajle Mołotowa.
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 06.05.22, 14:43
   Bardzo interesującą informację podał jeden z insiderskich kanałów rosyjskich w serwisie Telegram. W czwartek miało odbyć się spotkanie Władimira Putina i najważniejszych przedstawicieli rosyjskich służb. Miała na nim zapaść decyzja o odsunięciu od wpływu na kształt rosyjskiej armii szefa Sztabu Generalnego - Walerija Gierasimowa.
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 06.05.22, 16:30
   Pogłoski o chorobie nowotworowej Putina nasilają się. Z doniesień autorstwa jednego z kremlowskich insiderów wynika, że planuje on tymczasowe odejście z powodu złego stanu zdrowia.
  • black_jotka Re: Putin... "Corriere della Sera": 06.05.22, 19:22
   Podobno czeka go operacja.
  • black_jotka Re: Putin... "Corriere della Sera": 06.05.22, 19:30
   Były wiceprezes Gazprombanku Igor Wołobujew po wybuchu wojny opuścił Rosję, by walczyć za Ukrainę. O powodach swojej decyzji opowiedział na łamach niemieckiego dziennika "Bild". Mówił też o różnicach w mentalności Rosjan i Ukraińców, skomentował także falę rzekomych samobójstw wśród wysokich managerów z rosyjskich firm. - To nie były samobójstwa, wiedzieli za dużo - ocenił Wołobujew.

   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-byly-wiceprezes-gazprombanku-smierc-rosyjskich-menadzerow-to,nId,6007453#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
   • black_jotka Re: Putin... "Corriere della Sera": 06.05.22, 19:31
    Rosyjscy generałowie nie wykonaliby rozkazu Władimira Putina, by dokonać ataku nuklearnego - uważa czołowy dziennikarz śledczy zajmujący się Rosją, Christo Grozev. Wszystko z powodu ich przekonania, ze rosyjski przywódca jest ciężko chory.

    Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-grozev-jesli-putin-wyda-rozkaz-ataku-nuklearnego-generalowie,nId,6007166#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
    • black_jotka Re: Putin... "Corriere della Sera": 06.05.22, 19:32
     Rosyjskie media informują o pożarze na rynku we Władykaukazie w Osetii Północnej. W ostatnim czasie dochodziło też do serii pożarów na terytorium Rosji. W obwodzie omskim, gdzie ogień trawił domy, wprowadzono stan wyjątkowy. Media spekulują, że pożary mogą być formą sabotażu w związku z trwającą inwazją na Ukrainę.

     Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-potezny-pozar-w-prorosyjskiej-osetii-poludniowej-czarna-seri,nId,6007146#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
     • black_jotka Re: Putin... "Corriere della Sera": 06.05.22, 19:38
      Sporo światowych przywódców broni agresywnej polityki Kremla; dla wielu z nich Putin nie jest złoczyńcą, a Europa nie jest przez nich widziana jako wybawca Ukrainy - pisze w piątek belgijski dziennik "Het Nieuwsblad".

      Jako przykład podaje postawę prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, który skarcił swojego zastępcę za skrytykowanie rosyjskiej agresji i przypomniał, że jego kraj pozostaje "neutralny".

      Podobne stanowisko zajmuje premier Indii Narendra Modi, który podczas ostatniej wizyty w Niemczech ponownie odmówił potępienia rosyjskiej inwazji.


      Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-w-ukrainie-72-dzien-inwazji-rosji-relacja-na-zywo,nzId,2325,akt,061934,mHash,8a1d9423d742629da32ac784e0a3c7e8#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • black_jotka Re: Putin... "Corriere della Sera": 06.05.22, 19:41
   Nie wierzymy, że Moskwa może wywołać wojnę z Kazachstanem. Nasza neutralność jest bezdyskusyjna - mówi Interii Balii Marzec, szefowa "Wspólnoty Kazachskiej" w Polsce. Jak dodaje, jej kraj nie chce "zadzierać" z silnymi sąsiadami - Chinami i Rosją - ponieważ w odróżnieniu od nich ma niewiele ludności. - Powinniśmy być dziesięć razy mądrzejsi od każdego innego narodu na świecie. Mamy oczy dookoła głowy, aby "nie zniknąć" - zapewnia.

   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/autor/wiktor-kazanecki/news-wojna-nie-chcemy-zniknac-kazachstan-dmucha-na-zimne,nId,6005148#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 07.05.22, 18:01
   Według informacji z Izraela Władimir Putin przeprosił premiera tego kraju Naftalego Bennetta za wypowiedzi swojego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, który w niedzielę stwierdził: "Mogę się mylić, ale Hitler też miał żydowską krew". Skąd wzięła się reakcja rosyjskiego dyktatora, który upokorzył Ławrowa? – Putin nie przypuszczał, że dojdzie do takiej reakcji ze strony Izraela – mówi "Bildowi" ekspert ds. Rosji Sergiej Sumlenny.
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 07.05.22, 18:12
   Na użytek wewnętrzny Putin potrzebuje szybkiego sukcesu. Z braku faktycznego, buduje więc wyimaginowany. Rosjanie zaprzęgli wszystkie narzędzia, aby 9 maja móc ogłosić się "pogromcami faszyzmu". Zamierzają też dostarczyć do Ukrainy olbrzymią pomarańczowo-czarną wstęgę orderu św. Jerzego, która w czasach putinowskich została uznana za symbol zwycięstwa
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 07.05.22, 20:59
   Doradca prezydenta Zełensiego - Mychajło Podolak - powołując się na izraelskie media, donosi, że Rosja wycofuje wojska z Syrii, przekazując bazy wojskowe ISIS. Wycofane wojska mają zostać skierowane do Ukrainy.
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 07.05.22, 21:31

   Wiceszef Dumy - niższej izby rosyjskiego parlamentu - stwierdził w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica", że "warunkiem" zakończenia inwazji na Ukrainę, jest dojście przez armię Putina aż do jej zachodnich regionów. - Rosja nie zatrzyma się, dopóki nie osiągnie polskiej granicy - oświadczył
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 07.05.22, 21:50
   Piotr Tołstoj powtórzył też za kremlowską propagandą, że celem Rosji w dalszym ciągu jest "denazyfikacja" Ukrainy. - Mamy na myśli zakaz heroizowania nazistów, takich jak Stepan Bandera czy Roman Szuchewycz - dodał.

   Polityk nawiązał też do planów poszerzenia NATO o dwa kraje nordyckie. - Jeśli Finlandia i Szwecja przyłączą się, będą miały na swoich granicach nasze rakiety nuklearne - oświadczył wiceszef Dumy.

   Odgrażanie Tołstoja może dziwić biorąc pod uwagę dotychczasowe realne osiągnięcia militarne Rosji. W trwającej już trzeci miesiąc wojnie, armia Putina nie osiągnęła żadnego z zakładanych na początku celów. Kijów nie został zdobyty, a Rosjanie zostali wyparci z wielu okupowanych w pierwszych tygodniach wojny regionów. Z kolei w Donbasie Ukraińcy wciąż stawiają zacięty opór.
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 08.05.22, 01:08
   W ciągu ostatnich trzech miesięcy w tajemniczych okolicznościach zginęło siedmiu rosyjskich oligarchów, niektórzy z nich wraz z rodzinami. Większość z nich pochodziła z sektora naftowego i gazowego
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 08.05.22, 03:14
   Rosjanie przetrzymują ok. 500 osób w Chersoniu. Wśród nich są m.in. aktywiści, politycy czy dziennikarze.
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 08.05.22, 03:26
   Jasnowidz podzielił się ze swoimi widzami także wizją dotyczącą przywódcy Rosji. Uważa, że dni Władimira Putina są już policzone. – Czasowo jest to bardzo blisko. Mam wizję usypiania Putina. Obraz, jakby koło niego stało dwóch, trzech ludzi i jeden do drugiego mówił, że „trzeba go uśpić”, tak jak usypia się psa. Nie umiem odpowiedzieć, kiedy to nastąpi. Uważam, że Putin zostanie otruty moskiewskimi metodami. Nie będzie to jednak żadne wybawienie – powiedział Glanc.
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 08.05.22, 06:24
   Dzisiaj zachód pokazuje strach i zaprasza Putina do prowadzenia wojny. Weźmy przykład z Turcji, która zamknęła wszelkie drogi dla statków na Morzu Czarnym. I jakoś Putin nie szantażuje Turcji atakiem nuklearnym. Dlaczego? Bo Turcja się nie boi. Ma ponad półmilionowe wojsko, może walczyć i dać opór. To dlaczego państwa zachodnie przejawiają strach? Czy my nie mamy własnej broni nuklearnej? – mówi Dalia Grybauskaitė, była prezydent Litwy.
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 08.05.22, 17:43
   Rosyjski przywódca podkreślił w swoich gratulacjach, że "wspólnym obowiązkiem jest dziś niedopuszczenie do odbudowy nazizmu, który przyniósł tak wiele cierpienia narodom różnych państw".
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 08.05.22, 18:07
   Dyrektor CIA William J. Burns mówi o "niebezpiecznej fazie", w której znajduje się wojna w Ukrainie. Zwraca uwagę na "stan umysłu" Władimira Putina, który - jak podkreślił - nie może sobie pozwolić na porażkę.
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 08.05.22, 18:31
   Kiedyś Dnia Zwycięstwa nie obchodzono w Rosji zbyt hucznie. Wszystko zmieniło się, kiedy do władzy doszedł Władimir Putin. To prezydent Rosji uczynił z Dnia Zwycięstwa najważniejsze rosyjskie święto. Trudno uwierzyć, że robił to bezinteresownie
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 08.05.22, 20:22
   Putin…
   Z trybuny honorowej, umieszczonej nad mumią Lenina, prezydent Rosji nie zobaczy więc ani nowoczesnych rosyjskich czołgów, ani samolotów, ani artylerii czy systemów rakietowych. Z opublikowanych przez rosyjskie ministerstwo obrony planów defilady wynika, że braki w ciężkim uzbrojeniu, którymi Moskwa lubi chwalić się z okazji Dnia Zwycięstwa są takie, że dla niepoznaki zastępuje się je wysłużonym sprzętem z czasów sowieckich.
   Powody niedoborów w sprzęcie są takie, że albo został on zniszczony przez Ukraińców, …
  • seremine Re: Putin... "Corriere della Sera": 08.05.22, 21:35
   W Rosji trwa seria zagadkowych pożarów. W niedzielę kłęby czarnego dymu spowiły centrum Permu, leżącego około 1500 kilometrów na wschód od Moskwy. To już kolejny duży pożar w tym mieście w ostatnim czasie. Wedle doniesień, tym razem płonie hala znajdująca się na terenie Technikum Lotniczego

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka