Dodaj do ulubionych

Do tej pory źle leczyliśmy raka....

19.09.21, 07:11
tej pory źle leczyliśmy raka. Przez długi czas nie było wiadomo, dlaczego walka z nowotworami złośliwymi jest tak trudna i nieskuteczna. Okazało się, że komórki tworzące guza mogą zaciskać lokalne naczynia krwionośne, tym samym utrudniając dostarczanie leków przeciwnowotworowych. Znaleziono jednak sposób na ich udrożnienie. Czy czeka nas przełom w walce z nowotworami?
Interia
tygodnik.interia.pl
Naukowcy od lat starają się znaleźć lek na raka. Kilka lat temu pojawiła się teoria, zgodnie z którą komórki nowotworowe wyewoluowały, by chronić organizm człowieka w pewnych sytuacjach. Co to oznacza dla potencjalnych terapii skierowanych przeciwko różnego rodzaju nowotworom?

RAK OBROŃCA

Przez niektórych naukowców rak może być postrzegany jako specyficzny tryb działania naszego organizmu, w którym próbuje on zachować stabilność w obliczu zagrożenia z zewnątrz. To konkluzja kosmologa Paula Daviesa i jego zespołu z Arizona State University (ASU) w Tempe.

Uczeni opracowali nową teorię, rozwiązującą tajemnicę pochodzenia raka, w oparciu o jego ewolucyjne korzenie. Jeżeli okazałaby się ona poprawna, to niektóre alternatywne terapie - z wykorzystaniem tlenu oraz wektorów bakteryjnych i wirusowych - mogą być szczególnie skuteczne.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka