Dodaj do ulubionych

Białoruscy pogranicznicy używali wobec nich siły.

22.09.21, 06:30
Znaleźliśmy grupę osób z Kamerunu, Nigerii, Czadu, Gwinei i Sri Lanki, która od wielu tygodni błąkała się między Polską a Białorusią
- informuje Marta Górczyńska, prawniczka z "Grupy granica". Jak dodała "byli oni przepychani z jednej strony na drugą". Prawnicza podkreśla, że po wielu dniach błąkania się po lesie byli oni w bardzo ciężkim stanie: przemarznięci i wycieńczeni. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, a osiem trafiło do placówki straży granicznej. Obrońcy praw człowieka podkreślają, że na ciałach migrantów widać było ślady pobicia.
Białoruscy pogranicznicy używali wobec nich siły. Grozili im, oraz bili bronią i rękami, każąc iść w stronę Polski
- informuję Górczyńska. Zniszczono im też karty SIM.
Grupa Granica to kilkanaście organizacji, które połączyły siły, by monitorować sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Działania monitoringowe przy granicy prowadzi grupa ok. 10 osób.
Obserwuj wątek
    • black_jotka Re: Białoruscy pogranicznicy używali wobec nich 23.09.21, 16:55
      Ci od bialoruskiego gangstera to potwory…
      Mogę to określić tylko jednym słowem – strasznie. Tam jest po prostu strasznie – mówi o warunkach w areszcie w Żodzinie Irena Biernacka, szefowa struktur ZPB z Lidy, która w ramach tej samej sprawy karnej co Borys i Poczobut spędziła w areszcie w Mińsku i w Żodzinie dwa miesiące. - Ja byłam tam, można powiedzieć, krótko, dwa miesiące. Ale to jest miejsce, które złamie każdego – fizycznie i psychicznie – dodaje działaczka ZPB z Lidy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka