Dodaj do ulubionych

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego: głoszone ..

08.10.21, 06:13
Były prezes Trybunału Konstytucyjnego: głoszone tezy są wyssane z palca
Trybunał Konstytucyjny uznał wyższość prawa polskiego nad prawem unijnym. Według orzeczenia część przepisów europejskich jest niezgodnych z polską konstytucją. – To, co się stało, to czysta polityka. Orzeczenie jest usprawiedliwieniem działań władzy wykonawczej i ustawodawczej. Reforma sądownictwa jest wielkim skandalem, destrukcją państwa i niezależnych organów – mówi w rozmowie z Onetem dr Bohdan Zdziennicki, prezes TK w latach 2008-2010.
Obserwuj wątek
   • seremine Re: Były prezes Trybunału Konstytucyjnego: głoszo 08.10.21, 11:46
    W mocnych słowach decyzję Trybunału komentuje hiszpański "El Pais". "Polska buntuje się przeciwko europejskiemu wymiarowi sprawiedliwości i staje na krawędzi prawnego wyjścia z Unii Europejskiej" - pisze dziennik. Zdaniem autorów tekstu "Polska zrobiła gigantyczny krok w kierunku czołowego zderzenia z pozostałymi partnerami Unii Europejskiej".
    W ocenie publicystów "El Pais" wyrok TK jest "równoznaczny z wypowiedzeniem prawnej wojny jednemu z podstawowych filarów UE: prymatowi prawa wspólnotowego nad prawem krajowym".
  • seremine Re: Były prezes Trybunału Konstytucyjnego: głoszo 08.10.21, 11:53
   Teraz władze mają obowiązek ten wyrok TK wykonać. Czyli po prostu wyjść z Unii, bo ani nie zmienią unijnego Traktatu, ani polskiej konstytucji - uważa była RPO prof. Ewa Łętowska. Zdaniem prof. Andrzej Zolla, jeśli Polska będzie podważać kompetencje Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, to znaczy, że "do Unii Europejskiej już nie należymy".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka