Dodaj do ulubionych

Latarnie morskie..

12.10.21, 19:34
Pewnie nie myśleliście, że będziecie kiedykolwiek z zachwytem przeglądać kolejne strony książki w całości poświęconej latarniom morskim. I pewnie zmienicie zdanie, jeśli w wasze ręce wpadnie "Światło na krańcach świata. Mały atlas latarni morskich" José Luisa Gonzáleza Maciasa
Obserwuj wątek
    • seremine Re: Latarnie morskie.. 12.10.21, 19:36
      “ Światło na krańcach świata" – nawiązujące tytułem do powieści Juliusza Verne’a "Latarnia na końcu świata" – to zbiór ponad trzydziestu opartych na faktach opowieści opatrzonych przepięknymi ilustracjami, stworzonymi przy użyciu zaledwie czterech kolorów, a także mapami morskimi, schematami architektonicznymi i ciekawostkami na temat latarni.
      Bohaterowie to m.in. niewidomy latarnik podtrzymuje światło na kole podbiegunowym, dzielna dziewczyna ratuje rozbitków, gatunek ptaka znika po wybudowaniu latarni, duch pisze w nocy na maszynie, ekscentryczny inwestor wznosi wieżę w niedostępnym miejscu na pełnym morzu, dwójka skłóconych latarników zostaje odcięta od świata na klaustrofobicznej wysepce... Publikujemy jedno z opowiadań. Ilustracje znajdziecie w galerii przy artykule. Książka ukaże się 13 października nakładem Wydawnictwa Wielka Litera.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka