Dodaj do ulubionych

Do czego fanatycy doprowadzaja…

03.11.21, 21:29
- Nie umiałam w to uwierzyć. Myślałam, że to jest nieprawda, jak coś takiego może spotkać kogoś w szpitalu? - pytała w rozmowie z dziennikarzami. - Bała się, pisała mi SMS-y - dodała zrozpaczona.

Kobieta pokazała treść wiadomości, które wysłała jej córka. "Dziecko waży 485 gramów. Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają aż umrze lub coś się zacznie" - brzmiał jeden z SMS-ów.

- Powiedziano jej, że muszą czekać, aż dziecko umrze, bo nie mogą przyspieszyć - wyjaśniła matka zmarłej pacjentki. W innym SMS-ie ciężarna tłumaczyła zaniepokojona, że w każdej chwili może dostać sepsy. "Hej, dali mi kroplówkę, bo z gorączki się trzęsłam. (…) W sumie może być tak, że w każdej chwili sepsy dostanę" - pisała do matki Izabela.
Obserwuj wątek
    • seremine Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 03.11.21, 21:40
      Aborcja w każdym kraju budzi ogromne emocje, a przy okazji zmiany przepisów zawsze pojawiają się skrajne głosy. W Norwegii podejście do tematu aborcji jest zupełnie inne niż to w Polsce. Aborcja jest dostępna, legalna i darmowa. To kobiety samodzielnie podejmują decyzje, a ich wybór nie może być oceniany przez pracujące w służbie zdrowia osoby. I Coraz rzadsza!!!
    • seremine Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 03.11.21, 23:33
      Śledczy otrzymali już wstępne wyniki sekcji zwłok Izabeli, z których wynika, że zmarła ona z powodu sepsy, którą mogło wywołać zakażenie bakteryjne. Prokuratura gromadzi też dokumentację szpitalną oraz z poradni ginekologicznej, do której chodziła kobieta. Jej ciążę prowadził w prywatnym gabinecie dyrektor szpitala w Pszczynie. Szpital wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że postępowanie lekarzy …..było zgodne z polskim prawem.
    • seremine Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 04.11.21, 01:56
      abro345
      2 godziny temu

UWAGA !!! Każda Polka musi mieć świadomość, ze decydując się na ciążę w przypadku komplikacji może być zamordowana przez własne państwo i kościół katolicki a w zasadzie przez kościół katolicki i uległe mu państwo polskie. Dokona się tego rękami lekarzy, którzy pod wpływem presji katolicyzmu , najbardziej zbrodniczej ideologii w dziejach ludzkości, wbrew składanej przysiędze Hipokratesa doprowadzają do śmierci kobiet. Sprzeczna z przysięgą Hipokratesa jest również podpisana przez tysiące lekarzy klauzula sumienia. Lekarze, którzy ją podpisali powinni być pozbawieni prawa wykonywania zawodu i od zaraz objęci zakazem pracy w państwowej opiece medycznej
    • seremine Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 04.11.21, 16:22
      Czasem słyszę od pacjentek: "przecież wiem, że pan nie zgadza się z tym nieludzkim prawem!". Tak, nie zgadzam się i… to wszystko, co mogę zrobić. Nie jestem w stanie wam pomóc – mówi dr Maciej W. Socha, ordynator Oddziału Położniczo-Ginekologicznego w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku.

"Kur... mać, a nie mówiłem!". To była moja pierwsza myśl – przyznaje w rozmowie z Onetem dr Maciej W. Socha, pytany o śmierć 30-letniej Izabeli
      Ginekolog przyznaje, że lekarzy dopada efekt mrożący po zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. – Mamy rzeczywistość jak w antycznej tragedii. Czego by pan nie zrobił, to może być źle
      W Polsce jest teraz tak, że liczymy na cud. Gdy pacjentce odpływa płyn owodniowy, to wiemy, że rokowania są niekorzystne. Ale czekamy. Może sytuacja się poprawi? Raczej nie, ale może… – opowiada dr Socha
      Słów mi brakuje, gdy słucham tych z Ordo Iuris. Teraz mają czelność atakować lekarzy, a co by mówili, gdyby w przypadku 30-letniej Izabeli zdecydowali się oni zakończyć ciążę? – nie kryje lekarz
      Co dalej? – Z prawnego punktu widzenia będziemy starali się mieć twarde przesłanki potwierdzające zagrożenie zdrowia lub życia kobiety... Nieraz towarzyszyć nam będzie obawa, że cokolwiek nie zrobimy, może dojść do tragedii – mówi dr Socha
    • seremine Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 04.11.21, 23:52
      Słowa rzeczniczki szpitala w Pszczynie skonfrontowano z opinią kobiety, która przebywała na jednym oddziale z 30-letnią ciężarną. - Zgłaszała, że ma takie zielonkawe upławy. Czuła, że coś jest nie tak. Ale mówili jej, że dopóki serce bije (płodu - red.), to wszystko jest dobrze. Zgłaszała te obawy cały czas - mówiła.

Jak dodała, to ona poszła do lekarza, gdy stan 30-letniej Izabeli drastycznie się pogorszył. Kobieta podkreśliła, że mimo interwencji, lekarz się nie pojawił. - Do dziś słyszę jej słowa, że "ona nie chce umrzeć, że ma dla kogo żyć" - podkreśliła kobieta. - Mam wrażenie, że ona bała się spać. Bała się, że już się nie obudzi. W pewnym momencie w środku nocy ona klęczała, wymiotowała. Zabrali ją i wtedy widziałam ją ostatni raz - zaznaczyła była pacjentka szpitala w Pszczynie.
    • seremine Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 05.11.21, 00:17
      Będąca w 22. tygodniu ciąży Izabela zmarła w szpitalu na sepsę. W rozmowie z "Uwagą" TVN pacjentka, która leżała z nią na jednej sali, opowiedziała o tym, co działo się w szpitalu, gdy oczekiwano na obumarcie płodu. Wieczorem 30-latka dostała wysokiej gorączki, na co podano jej kroplówkę. - Bała się spać, jakby się bała, że się nie obudzi - relacjonowała kobieta. Gdy w nocy Izabela długo wymiotowała, przeniesiono ją do innej sali, bo "tu pacjentki muszą się wyspać".
    • seremine Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 05.11.21, 02:06
      Każdy przypadek medyczny trzeba rozpatrywać indywidualnie, ale prof. Mariusz Zimmer, prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników nie ma wątpliwości, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego, zaostrzający przepisy aborcyjne, ma wpływ na myślenie i postępowanie lekarzy
      Nowe prawo, zdaniem prof. Zimmera, "nie zapewnia spokoju i zaufania między pacjentem a lekarzem"
      Lekarz przewiduje smutną przyszłość. - Nikt nie chce ryzykować taką odpowiedzialnością karną i zajmować się położnictwem. To jest przerażające, bo za chwilę nie będziemy mieli szpitali położniczych z lekarzami - ocenia profesor
    • seremine Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 05.11.21, 16:32
      Nie mam żadnych wątpliwości, kto odpowiada za to i inne wydarzenia tego typu. Nie da się zrzucić odpowiedzialności na lekarzy. Oni są w jakimś sensie też ofiarami tego prawa i nieludzkiego podejścia do kwestii ciąży, matki i płodu - mówił były premier.

- W Polsce tak naprawdę poprzez decyzje Trybunału pani Przyłębskiej pod patronatem pana Kaczyńskiego, tak naprawdę prokurator, a nie lekarz prowadzi ciążę - wskazał Tusk.
    • black_jotka Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 00:55
      Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest bestialski, to są tortury, ale jest też on dowodem ogromnej hipokryzji - powiedziała w programie "Onet Opinie" posłanka Lewicy Joanna Senyszyn, komentując sprawę śmierci 30-letniej ciężarnej kobiety w Pszczynie.

Zdaniem posłanki w wyroku TK nie chodziło o samo zakazanie aborcji. - To jest forma przejęcia kontroli nad ludźmi i ubezwłasnowolnienie kobiet - stwierdziła
      - To jest niewyobrażalne, to jest powrót do czasów stalinowskich. W 1936 r. w ZSRR Stalin wprowadził zakaz aborcji, obowiązywał on też w Polsce do 1956 r. - kontynuowała Senyszyn
      - W pewien sposób pani Izabela została zamordowana w majestacie prawa, przez przepisy wydane przez TK. Kozłami ofiarnymi zostaną lekarze, którzy bali się podjąć decyzję o usunięciu płodu - uznała
    • black_jotka Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 04:19
      Sprawa śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny pojawi się podczas obrad Parlamentu Europejskiego. Socjaldemokraci złożyli poprawkę do rezolucji potępiającej zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych w Polsce - donosi Deutsche Welle.

Unijna rezolucja została przygotowana wspólnie przez największe frakcje polityczne w PE co, jak podkreślają unijni politycy, daje pewność, że zostanie ona przyjęta
      – Czy to się podoba Kaczyńskiemu, czy nie, Polki to również obywatelki Europy i zawsze będziemy stać na straży ich praw. Szczególnie kiedy zagraża im ich własny rząd – mówi DW europoseł Wiosny Robert Biedroń
      – Cała Europa żyje wstrząsającą historią Pani Izabeli: młodej kobiety, którą zredukowano do funkcji inkubatora. Z doniesień jej bliskich wiemy, że umierając, miała ona pełną świadomość tego, że mimowolnie stała się ofiarą religijnych fundamentalistów — dodaje Biedroń
      PE wezwie również Radę do uznania aborcji za łamanie prawa człowieka w ramach prowadzonej wobec Polski procedury art. 7 Traktatu UE
    • black_jotka Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 14:43
      Przyznała, że "jak wiele kobiet w naszym kraju ona też nie mogę przestać myśleć o tej sytuacji, bo przecież to mogła być każda z nas":
      Każda przyszła czy niestety niedoszła matka. A uwierzcie mi, że co oznacza być niedoszłą mamą wiem, aż nazbyt dobrze. I dokładnie wiem, co czuje kobieta, która we własnym ciele nosi martwe dziecko i czeka na zabieg. Przeżywałam to cierpienie - fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne sześć cholernych razy! - kontynuowała.
      Przyznała, że ona na szczęście nie musiała podejmować "tej najtrudniejszej decyzji", ponieważ "wszystko działo się w czasach, kiedy lekarze nie byli poddawani tej presji, nie groziło im więzienie, a ich priorytetem było ratowanie ludzi, a nie slalom gigant po nieludzkich i archaicznych paragrafach kodeksu karnego rodem ze średniowiecza".
    • black_jotka Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 14:46
      - Myślę, że pan Terlecki mnie nie przeprosi i że to będzie przedstawiane jako napaść na niego. Jedno wiem na pewno, nie szanuje on kobiet - powiedziała w rozmowie z Onetem Joanna, kobieta, którą Ryszard Terlecki nazwał "kretynką". Sytuacja miała miejsce kiedy postanowiła ona wyrazić swoje zdanie na temat sytuacji w Polsce
    • black_jotka Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 14:48
      Moja Ania też zmarła w 5. miesiącu ciąży w szpitalu. Też wstrząs septyczny. Leżała całą noc na oddziale i kazali jej rodzić martwe dziecko - powiedział Onetowi pan Łukasz, którego żona zmarła w szpitalu w Świdnicy. Po nagłośnieniu historii śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny mężczyzna postanowił podzielić się swoją historią. W czerwcu stracił żonę w podobny sposób.
    • black_jotka Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 15:16
      - Na pewno coś trzeba zrobić. Nie możemy biernie przyglądać się, jak kobiety boją się zajść w ciążę, a lekarze ginekolodzy-położnicy myślą o rezygnacji z wykonywania zawodu albo wyjeździe za granicę - mówi w rozmowie z WP Jolanta Budzowska, radca prawny, pełnomocniczka rodziny zmarłej 30-letniej Izabeli
    • black_jotka Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 15:21
      Nikt z nas nie chce na 25 lat iść do więzienia - mówią ginekolodzy
      Materiał pochodzi z serwisu:
      - Pracuje się nam koszmarnie. Czujemy, że narażamy się systemowi. W świetle kamer wyprowadza się nas w kajdankach i stawia przed sądami. Nasze państwo jest po prostu opresyjne. Trudno podejmować racjonalne metody ratowania pacjentek z wizją odbycia kary 25 lat więzienia – opowiada wybitny ginekolog z wieloletnim doświadczeniem
    • mala200333 Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 21:11

Agnieszka Włodarczyk (40 l.) opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym przyznaje, że wyjechała z Polski, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży. "Żyjemy w okrutnym, pozbawionym empatii i serca systemie, w którym to jacyś obcy panowie decydują za Ciebie i Twoich bliskich" - pisze Włodarczyk po tragedii w Pszczynie

Czytaj więcej na pomponik.pl/plotki/news-agnieszka-wlodarczyk-zyjemy-w-okrutnym-pozbawionym-empatii-i,nId,5628997#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
        • mala200333 Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 21:20
          Historia lubi się powtarzać
          1 godzinę temu
          Legalnie wybrany nierząd był również w Niemczech w latach 30, i co ludzie mają mieć powtórkę. Wtedy też byli bierni, obudzili się jak było za późno, poczytajcie główne założenia PiS, wysoki socjal dla biednych , stopniowe ograniczanie praw obywatelskich, zawłaszczenie mediów, prokuratury, mniejszości jako wrogowie ojczyzny. Kto się z nami nie zgadza jest zdrajcą. Kłamstwa powtarzane 1000 razy w mediach publicznych. Kobiety przymuszane do rodzenia dzieci. Czy coś się nie zgadza? Przecież to główne założenia Narodowego socjalizmu. Dalej mam wyliczać.????!!!!
          • mala200333 Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 21:26

Babcia
            3 min. temu
            Mam nadzieję że młode pokolenie za 2 lata się ocknie i da czrewoną kartkę aktualnie rządzącym. Niech się już teraz zastanowią w jakim kraju chcą żyć zakładać rodziny rodzić dzieci czy umierać bo tak sobie wymyślił wódz który jest oderwany totalnie od rzeczywistości. Czy chcą wychowywać dzieci w ideologia Czarnka. Ludzie opamiętajcie się zacznijcie myśleć. Nie wiem ile kobiet musi umrzeć żeby do tej zgrai dotarło że mają krew na rękach.
            • mala200333 Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 21:34

Gośka
              8 min. temu
              Rzeczywiście. Gdyby dziecko umarło podczas rozwiazywania ciąży to lekarz mógłby być oskarżony o aborcję . Kobieta umarła bo dziecko za późno umarło w brzuchu. Toż to jakiś horror. Żeby przeżyć , ta matka musiała się modlić żeby jej dziecko szybciej umarło. Jezu, widzisz i nie grzmisz
    • black_jotka Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 23:17
      matka Polka
      Po raz pierwszy zgadzam się z każdym zdaniem redaktora Makowskiego. Wczoraj poraziła mnie informacja o powołaniu "Instytutu Demografii i Rodziny " z ogromnym budżetem jako nagroda pocieszenia dla posła Wróblewskiego, który nie został wybrany na RPO. To jakieś horrendum. Odebrałam to jako kolejny policzek w polskie kobiety. Rządzą nami tępi, kompletnie bez empatii , prymitywni funkcjonariusze partyjni, na pewno nie mężczyźni
    • black_jotka Re: Do czego fanatycy doprowadzaja… 06.11.21, 23:36
      Kalina
      Mojej córce od kilku dni mówię tylko o jednym - ucz się języka, kształć i wyjeżdżaj. Płacze bo nie chce wyjeżdżać ale wie ze normalnego życia tu nie zazna. I wiem ze wiele moich koleżanek mówi to samo córkom. Nie dość ze kobiety nie będą rodzic dzieci bo beda się bały to dzisiejsze młodzież wyjedzie z tego chorego kraju. Gratuluje zarządzania krajem! PiS zapisze sie jako ten który kraj doprowadził do prawdziwej ruiny!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka