Dodaj do ulubionych

Kalina… ach Kalina…

19.11.21, 18:05
Pierwsza seksbomba PRL-u prywatnie szokowała bardziej niż na scenie. Kalina Jędrusik rozpieszczała kochanków, gości przyjmowała nago…


Nazywano ją polską odpowiedzią na Marylin Monroe. Była pierwszą seksbombą PRL. Jej otwarty związek ze Stanisławem Dygatem siał zgorszenie nawet w artystycznym środowisku. Ale Kalina Jędrusik była przede wszystkim artystką o wielkim talencie i kobietą, która wyprzedzała swoje czasy.
Obserwuj wątek
    • black_jotka Re: Kalina… ach Kalina… 19.11.21, 18:08
      Kalina Jędrusik to do dziś jedna z najbardziej pamiętnych ikon polskiego powojennego kina, której charyzmę ciągle podziwiają kolejne pokolenia. Miała nieprzeciętny talent aktorski, a także urodę i seksapil, których potrafiła używać, jak nikt w jej czasach. Do tego stopnia, że wielu zapominało o tym, jak wyśmienitą jest aktorką. Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś był w stanie dobrze oddać jej żywiołowość i niepowtarzalny wdzięk w filmie biograficznym. A jednak znalazła się osoba, która podołała zadaniu i to śpiewająco: dosłownie i w przenośni. Maria Dębska za swoją kreację w produkcji "Bo we mnie jest seks" dostała na 46. FPFF w Gdyni nagrodę dla najlepszej aktorki właśnie za rolę Kaliny Jędrusik.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka