Dodaj do ulubionych

Niemiecki dziennik "Bild" informuje w sobotę, że..

05.12.21, 04:59
Niemiecki dziennik "Bild" informuje w sobotę, że poznał szczegółowe plany rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Zgodnie z nimi Rosja w trzech etapach miałaby zająć około dwóch trzecich terytorium Ukrainy. Według gazety prezydent Władimir Putin jeszcze nie zdecydował, czy plany będą realizowane.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Niemiecki dziennik "Bild" informuje w sobotę, 05.12.21, 05:09
   Możliwe trzy fazy
   Według wysokiego rangą źródła z kręgów bezpieczeństwa, na które powołuje się „Bild”, rosyjska armia miałaby przeprowadzić „jednoczesny atak z północnego Krymu, przez separatystyczne obszary na wschodzie i na północ” Ukrainy. Atak mógłby nastąpić „pod koniec stycznia, na początku lutego”, jeśli Ukraina i NATO nie zgodzą się na żądania Putina. Z kolei „inne osoby z otoczenia NATO widzą atak w trzech fazach, przy czym każda z nich mogłaby być jednocześnie ostatnią operacją, gdyby reakcja Zachodu na inwazję doprowadziła do ponownej oceny sytuacji”. W pierwszej fazie miałoby zostać zaatakowane południe Ukrainy. Etap drugi miałby zakładać, że „równolegle z pierwszą fazą wojny, lotnictwo i rakiety balistyczne Putina osłabiłyby potencjał militarny Ukrainy na terenie całego kraju”. Z kolei w trzecim etapie „armia rosyjska posuwałaby się z północy w kierunku Kijowa”.
   • mala200333 Re: Niemiecki dziennik "Bild" informuje w 05.12.21, 05:09
    Wojskowi nie widzą nadziei na obronę Ukrainy”
    „Gdyby Białoruś została przygotowana jako punkt wyjściowy dla ataków rosyjskich lub nawet białoruskich, rosyjski plan polegałby na okrążeniu Kijowa od północnego wschodu i północnego zachodu” – czytamy. „Bild” podaje, że „w wyniku takiego scenariusza (...), Rosja zajęłaby około dwóch trzecich obecnego terytorium Ukrainy”. Niemiecki dziennik konkluduje, że „wojskowi nie widzą nadziei na obronę Ukrainy”.
    • mala200333 Re: Niemiecki dziennik "Bild" informuje w 05.12.21, 05:11
     Rozmowę z Władimirem Putinem prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiadał już wcześniej. W sobotę przedstawiciele obu przywódców potwierdzili, ze kontakt zostanie nawiązany we wtorek 7 grudnia w formie wideokonferencji. Jako pierwszy komunikat w tej sprawie wydał Biały Dom, a następnie potwierdził ją rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.
     Relacje między Rosją i Zachodem stają się coraz bardziej napięte. „Washington Post” opublikował dokument wywiadu USA, z którego wynika, że Rosja już na początku 2022 może chcieć dokonać inwazji na Ukrainę. W operację miałoby zostać zaangażowanych nawet 175 tys. wojskowych. Blisko 100 tys. rosyjskich żołnierzy już teraz znajduje się u granic Ukrainy - oficjalnie w ramach różnego ćwiczeń wojskowych.
     „Czerwona linia” Putina
     Równocześnie Władimir Putin oskarża NATO o zwiększanie militarnej obecności na wschodniej flance. Prezydent Rosji ostrzegł członków Paktu Północnoatlantyckiego, że rozmieszczenie na Ukrainie natowskich żołnierzy czy broni stanowiłoby przekroczenie „czerwonej linii” i spotkałoby się ze zdecydowaną odpowiedzią ze strony Rosji.
     W odpowiedzi prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden stwierdził, że nie akceptuje „czerwonych linii” ustanawianych przez Moskwę. Zapowiedział też, że zrobi wszystko, by „bardzo, bardzo utrudnić” Rosji inwazję na sąsiedni kraj.
     • mala200333 Re: Niemiecki dziennik "Bild" informuje w 05.12.21, 05:13
      - Od kilku dni Kreml straszy, że wojna z Ukrainą jest nieunikniona, jeśli jej rząd nie porzuci rzekomych planów odbicia okupowanego przez Rosję Donbasu i przyłączonego do Rosji Krymu. NATO musiałoby również zagwarantować, że Ukraina nigdy nie stanie się członkiem sojuszu. I musi wycofać broń, która rzekomo jest na Ukrainie, by zapobiec wojnie w tym regionie — podał niemiecki dziennik
  • mala200333 Re: Niemiecki dziennik "Bild" informuje w sobotę, 05.12.21, 05:15
   Zdaniem wysokiego ranką urzędnika, z którym rozmawiał niemiecki dziennik, wojskowi nie widzą nadziei na obronę Ukrainy. Jego zdaniem Ukraińcy walczyliby, ale nie byliby w stanie wytrzymać poważnego ataku Rosjan. Amerykańskie pociski przeciwpancerne Javelin nie wystarczą na wszystkie rosyjskie czołgi, a tureckie drony Bayraktar są łatwym łupem dla rosyjskich myśliwców. Jeśli nie zostaną całkowicie zniszczone, to siły ukraińskie najpewniej wycofałyby się na zachód kraju.
   • mala200333 Re: Niemiecki dziennik "Bild" informuje w 05.12.21, 05:17
    Histora sie powtarza
    25 min. temu
    Czy juz wszyscy zapomieli o tzw. kubanskim kryzysie.
    W 1962 Nikita Chruszczow (ten sam co w 1954 roku odlaczyl Krym od Rosji i przylaczyk do Ukrainy) chcial zainstalowac na Kubie (60km od Florydy USA) wyrzutnie rakietowe, swiat stanal na krawedzi III Wojny Swiatowej
  • mala200333 Re: Niemiecki dziennik "Bild" informuje w sobotę, 05.12.21, 05:19
   Jan Czyński
   40 min. temu
   Dawno w Europie nie było wojny, więc monarchów nosi aby pozabijać trochę ludzi. A świat Zachodu ..jak zwykle będzie się przyglądał i wysyłał noty ... i może jakieś sankcje g..wno warte no bo co im zostało bez ruskiego gazu i ropy oraz wciągającego wszystko ruskiego rynku zbytu.
  • black_jotka Re: Niemiecki dziennik "Bild" informuje w sobotę, 05.12.21, 05:35
   Materiały należące do amerykańskiego wywiadu, z których wynika, że na granicy Rosji i Ukrainy stacjonuje obecnie około 70 tysięcy rosyjskich żołnierzy, ujawnił "The Washington Post". Wskazano w nich przybliżone rozmieszczenie wojsk. Wśród dokumentów znalazły się też zdjęcia satelitarne, na których widać rosyjskich żołnierzy, a także artylerię i czołgi. USA ostrzegają, że ich liczba w najbliższym czasie może się aż dwukrotnie zwiększyć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka