Dodaj do ulubionych

Sok wiśniowy — jak działa na zdrowie?

17.03.22, 04:17
Sok wiśniowy — jak działa na zdrowie?

Recenzowany dwumiesięcznik "Journal of the American College of Nutrition" za cel obrał zestawienie wielu dostępnych informacji oraz dogłębną analizę danych dotyczących picia soków owocowych. Z ustaleń wynika, że osoby związane na co dzień ze sportem, które przed podjęciem aktywności wypijają sok z wiśni, odznaczają się większą wytrzymałością i lepszą wydolnością organizmu. Przykładem jest grupa pływaków, która do 1,5 godziny przed startem zawodów, sięgała po kwaśny, 100 proc. sok wiśniowy lub sproszkowany ekstrakt z wiśni. Sportowcy cieszyli się dobrymi wynikami i lepszą kondycją wytrzymałościową, aniżeli wcześniej, przed wprowadzeniem tego nawyku do swojej rutyny.

Sok wiśniowy 100 proc. kupisz TUTAJ — sprawdź ofertę
Co może być przyczyną pozytywnego działania soku wiśniowego dla zdrowia oraz poprawy wydolności organizmu? Naukowcy wskazują na obecność przeciwutleniaczy, których zadaniem jest usprawnienie przepływu krwi do mięśni i redukowanie stanów zapalnych. Kolejnym wytłumaczeniem prozdrowotnego działania kwaśnego soku z wiśni jest wysokie stężenie antocyjanów, czyli flawonoidów, które zapobiegają wielu chorobom i wpływają zbawiennie na pracę narządów wewnętrznych, m.in. na prawidłową pracę wątroby. Antocyjany, będące naturalnymi barwnikami, dzięki którym wiśnie zawdzięczają swój wyrazisty kolor, chronią przed rozwojem nowotworów, cukrzycy i chorób układu krążenia (np. miażdżycy lub chorobie niedokrwiennej serca).

W tym miejscu należy również przytoczyć wyniki badań, wykonanych nieco wcześniej. Mówią one, że spożywanie wiśni może wpłynąć na szybszą regenerację mięśni po odbywaniu intensywnych, wymagających ćwiczeń. Liofilizowane wiśnie na wagę kupisz na medonetmarket.pl.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka