Dodaj do ulubionych

Oj Poroszenko..Poroszenko!!!!

23.05.22, 17:38

Nielegalne interesy paliwowe byłego prezydenta Ukrainy z Rosją były głównym tematem przesłuchania prorosyjskiego oligarchy Wiktora Medwedczuka. – Petro Poroszenko wydał na rurociąg 23 mln dol., a w ciągu roku przychód z niego wyniósł 41-42 mln dol. To Poroszenko był właścicielem i koordynatorem prac nad ukraińsko-rosyjskim rurociągiem – zdradził Medwedczuk, którego najnowsze zeznania ujawniła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: Oj Poroszenko..Poroszenko!!!! 23.05.22, 18:08

   Jak zdradza podczas przesłuchania Medwewczuk, chodzi o rurociąg transportujący ropę naftową na odcinku "Samara – kierunek zachodni"
   – Wszystko działo się zawsze po osobistej prośbie Poroszenki – zapewnił przesłuchiwany przez SBU Medwedczuk
   Oligarcha dodał, że Poroszenko dzięki swojej posadzie prezydenta potrafił załatwić niezbędne papiery i decyzje między innymi w sądach, prokuraturze, komitecie antymonopolowym itd.
   Wszystkie te decyzje miały sprzyjać prywatnemu interesowi Poroszenki Królowi Czekoladek
   • mala200333 Re: Oj Poroszenko..Poroszenko!!!! 23.05.22, 18:09
    Wiktor Medwedczuk przez wiele lat był ważnym graczem na ukraińskiej scenie politycznej. W 2002 r. został szefem administracji prezydenta Ukrainy, gdy władzę sprawował Leonid Kuczma. Jego pozycja polityczna osłabła po pomarańczowej rewolucji. W maju zeszłego roku trafił do aresztu domowego w związku z podejrzeniem o zdradę stanu i próbę kradzieży surowców na zaanektowanym przez Rosję Krymie. Później prokuratura poinformowała o wysunięciu wobec niego nowego podejrzenia o zdradę stanu i o sprzyjanie działalności organizacji terrorystycznej. Oligarcha zbiegł z aresztu domowego cztery dni po rozpoczęciu przez Rosję inwazji w Ukrainie
    • mala200333 Re: Oj Poroszenko..Poroszenko!!!! 23.05.22, 18:10
     12 kwietnia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że Medwedczuk został ujęty. Według SBU polityk próbował w przebraniu przedostać się do miejsca, gdzie czekali na niego wysłannicy rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Po zatrzymaniu skarb państwa przejął 154 aktywa należące do Medwedczuka i jego żony Oksany Marczenko. To m.in. domy, mieszkania, działki, samochody i jacht motorowy.

     Miedwiediew mówi Ukraińcom, by "oglądali się za siebie" po schwytaniu przyjaciela Putina
     Zeznania Medwedczuka

     Jak zdradza podczas przesłuchania Medwewczuk, chodzi o rurociąg transportujący ropę naftową na odcinku "Samara – kierunek zachodni". Prorosyjski oligarcha ujawnił, że w były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poprosił go o pośredniczenie w rozmowach z separatystycznymi republikami, czyli de facto z Rosją, argumentując, że oligarcha ma bardzo dobre kontakty z Kremlem.
     • mala200333 Re: Oj Poroszenko..Poroszenko!!!! 23.05.22, 18:11
      Większość tych wydarzeń jest związana bezpośrednio z byłym prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, który był u władzy od 2014 do 2019 r. Wszystko działo się zawsze po osobistej prośbie Poroszenki – zapewnił przesłuchiwany przez SBU Medwedczuk.

      Oligarcha dodał, że Poroszenko dzięki swojej posadzie prezydenta potrafił załatwić niezbędne papiery i decyzje między innymi w sądach, prokuraturze, komitecie antymonopolowym itd. Wszystkie te decyzje miały sprzyjać prywatnemu interesowi Poroszenki.
  • mala200333 Re: Oj Poroszenko..Poroszenko!!!! 23.05.22, 18:12
   – Petro Poroszenko wydał na ten rurociąg 23 mln dol., a w ciągu roku przychód z niego wyniósł 41-42 mln dol. Ważnym argumentem stanowiącym, że to właśnie Poroszenko był właścicielem i koordynatorem prac nad ukraińsko-rosyjskim rurociągiem był fakt, że przestał on działać wiosną 2019 r., kiedy Poroszenko przestał być prezydentem Ukrainy – stwierdził Wiktor Medwedczuk.
  • mala200333 Re: Oj Poroszenko..Poroszenko!!!! 23.05.22, 18:13
   Dalej oligarcha opowiadał o tym, w jaki sposób transportowany na Ukrainę był węgiel z terenów Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

   — W to był zaangażowany w rzeczywistości cały szczyt aparatu państwowego, począwszy od prezydenta, a kończąc na ministrach, stróżach prawa i tych, którzy bezpośrednio wdrożyli ten biznes — dodał.

   Nielegalne interesy byłego prezydenta Ukrainy w separatystycznych republikach

   Przypomnijmy, że ten sam Petro Poroszenko w 2017 r. podpisał dekret wprowadzający blokadę handlową między Ukrainą a samozwańczymi republikami. Handlowanie jakimikolwiek produktami z republikami to, jak argumentowano, de facto finansowanie terrorystów i finansowanie działań wojennych prowadzonych przeciwko Ukrainie.

   — Przemysł ukraiński potrzebował donbaskiego węgla m.in. do elektrociepłowni. Na tym zresztą opiera się śledztwo prowadzone przeciwko Poroszence wszczęte w zeszłym roku w związku z oskarżeniami związanymi z transakcjami prowadzonymi między spółkami podległymi prorosyjskiemu politykowi Wiktorowi Medwedczukowi a republikami. Parasol ochronny nad całym procederem miał roztoczyć właśnie Poroszenko, który z tego powodu jest oskarżany o zdradę stanu poprzez finansowane organizacji terrorystycznych, bo tak są określane prawnie obie republiki — tłumaczył niedawno w rozmowie z Onetem Krzysztof Nieczypor z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka