Dodaj do ulubionych

… komik Wołodymyr Zełenski …

23.05.22, 21:34
Najpierw świat pękał ze śmiechu, gdy okazało się, że komik Wołodymyr Zełenski został prezydentem. Potem wstrzymał oddech, gdy Rosja rozpętała pełnoskalową wojnę w Ukrainie. Teraz wszyscy zastanawiają się, jak to się stało, że showman wyrósł na męża stanu. Na to i inne pytania odpowiada dziennikarz Wojciech Rogacin, autor książki "Zełenski",
Obserwuj wątek
  • seremine Re: … komik Wołodymyr Zełenski … 23.05.22, 21:37
   Autor książki dodaje, że Ukraińcy oczekiwali zbawcy, jakim był dla nich serialowy Hołoborodka, nauczyciel historii, który zrządzeniem losu zostaje prezydentem. Przelali swoje nadzieje na odgrywającego tę postać Zełenskiego, który w ich oczach zlał się z ulubioną postacią z ekranu.

   Za granicą obawiano się natomiast, tłumaczy Rogacin, że niedoświadczony politycznie Zełenski może być miękkim prezydentem, który ugnie się przed Putinem, przed którym zresztą występował w czasie swojej działalności w show-biznesie.

   Te scenariusze się nie sprawdziły, jednak społeczeństwo Ukrainy po jakimś czasie zaczęło tracić wiarę w swojego prezydenta. Wojciech Rogacin tłumaczy dlaczego i co w sytuacji Zełenskiego zmieniła napaść Rosji na Ukrainę.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka