Dodaj do ulubionych

Co robić w czasie burzy..

20.06.22, 17:43
Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że burza może być niebezpieczna nie tylko, kiedy przebywamy na otwartej przestrzeni, lecz także w domach. Dlaczego? Podczas uderzenia pioruna może dojść do spalenia instalacji elektrycznej w całym domu, a to wiąże się ze zniszczeniem wszelkich urządzeń, które są do niej podłączone. Co więcej, ratownicy alarmują, że wzrasta też ryzyko pożaru, a w przypadku, gdy ktoś znajdzie się za blisko np. gniazdka sieciowego, może to doprowadzić do śmierci.
Obserwuj wątek
  • seremine Re: Co robić w czasie burzy.. 20.06.22, 17:45
   Pamietajmy….

   nie zbliżaj się do urządzeń elektrycznych i metalowych,
   urządzenia elektryczne powinny być wyłączone, ponieważ mogą zostać uszkodzone, a osoba przebywająca w ich pobliżu – porażona,
   pozostań z dala od okien, sufitów, drzwi,
   nie korzystaj z kąpieli w wannie lub pod prysznicem,
  • seremine Re: Co robić w czasie burzy.. 20.06.22, 17:46
   Ala tez….

   w miarę możliwości pozamykaj zwierzęta domowe i hodowlane,
   trzymaj pod ręką przygotowane latarki oraz dodatkowe baterie,
   nie dotykaj kranu oraz kaloryfera,
   nie korzystaj z telefonu stacjonarnego
  • seremine Re: Co robić w czasie burzy.. 20.06.22, 17:47
   Gdzie najczęściej uderza piorun?
   Dr Adam Burakowski, lekarz medycyny ratunkowej z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wyjaśnia, że największe ryzyko porażenia piorunem jest wtedy, gdy przebywamy na świeżym powietrzu, a najgorzej jest w górach. - Najlepiej, abyśmy jak najszybciej szukali schronienia w pomieszczeniu zamkniętym. Jeśli jesteśmy na jakimś wysokim szycie, może dojść do zebrania ładunku i porażenia bezpośredniego. W sytuacji, kiedy tylko słyszymy, że zbiera się na burzę, powinniśmy jak najszybciej przemieścić się do budynku. Jeżeli jesteśmy w górach - szukamy schroniska albo udajmy się do lasu. Musimy zejść w dolinę - mówi w rozmowie z WP abcZdrowie ekspert.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka